یک هیئت منصفه فدرال تعیین می شود که محصولات کشاورزی غول Bayer و BASF را مجبور به پرداخت 250 میلیون دلار خسارت تنبیهی به Bader مزارع بزرگترین هلو مزرعه در ایالت میسوری برای آسیب های ناشی از خود dicamba-محصولات مرتبط می باشد.

حکم می آید در پایان سه هفته محاکمه یک مورد که در آن Bader مزارع مدعی آن است که بیرون رفتن از کسب و کار به دلیل آسیب های وارده توسط شرکت dicamba علف کش ها در حال حرکت از همسایه زمینه ها و آسیب رساندن به خود را از 1000 هکتار از باغ هلو.

روز جمعه منصفه حکم داد که هر دو مونسانتو بود که به دست آورد بایر در سال 2018 و BASF عمل تسامح و Bader مزارع باید دریافت 15 میلیون دلار در خسارت واقعی برای آینده ضرر و زیان وارده به خاطر از دست دادن خود را در باغ.

Bader مزارع را دریافت خواهد کرد و در مجموع $265 میلیون. BASF و بایر را مجبور به مرتب کردن بر اساس چه بخشی از خسارت در هر شرکت می پردازد.

Bader مزارع است که در میان هزاران نفر از مزارع متشکل از میلیون ها هکتار از محصولات زراعی است که ادعا dicamba آسیب های پس از 2015.

“آن را می فرستد یک پیام قوی” گفت: Bev Randles یک وکیل برای Bader مزارع. “این Baders’ انجام شد این نه فقط به خاطر خود و یا برای خود, اما آنها احساس لازم بود چرا که از آنچه در آن به معنی به کشاورزان در همه جا. این فقط اشتباه است.”

طرح دعوی در دادگاه است که برای اولین بار از صدها نفر ثبت شده توسط کشاورزان برای رفتن به دادگاه. Bader به طرح دعوی مستقل از نتیجه یک انتظار کلاس طرح دعوی در دادگاه اقدام.

بایر در بیانیه ای گفت که آنها نا امید با حکم و Bader زیان شد تقصیر آنها نیست. بایر گفت: آن را به درخواست تجدید نظر تصمیم گیری.

“با وجود حکم بایر پشت Xtend دانه و XtendiMax علف کش محصولات که لذت بردن از 95 درصد کنترل علف هرز میزان رضایت از کشاورزان که با استفاده از آنها گفت:” سخنگوی سوزان لوقا در ایمیل. “ما می خواهیم مشتریان ما را به می دانم که به این ماده قانونی همچنان ما ثابت قدم باقی می ماند در تعهد ما به ارائه آنها را موثر و پایدار ابزار آنها نیاز در این زمینه است.”

لوقا افزود: “با توجه به U. s. Environmental Protection Agency, این ابزار مطرح نیست هر بی دلیل خطر استفاده می شود که با توجه به سازمان حفاظت محیط زیست-مصوب برچسب. مونسانتو در زمان های متعدد مراحل را برای کاهش و هشدار دادن در مورد خطرات بالقوه در ارتباط با محصولات آن است. XtendiMax همچنان به عنوان یک ابزار با ارزش برای تولید کنندگان که نیاز به گزینه های موثر برای افزایش بازده و مقاوم در برابر مبارزه با علف های هرز.”

BASF همچنین گفت که “نا امید” و “خواهد شد و به دنبال ما پس از محاکمه گزینه” گفت: اودسا پاتریشیا Hines یک سخنگوی شرکت.

“Dicamba مبتنی بر علف کش ها مانند Engenia علف کش بسیار مهم ابزار برای تولید کنندگان مقاوم در برابر مبارزه با علف های هرز در سويا و پنبه زمینه. شواهد نشان داد که ما با پوست ما dicamba محصول به میزان قابل توجهی کاهش می دهد خاموش-هدف جنبش و انجام آزمایش های گسترده قبل از دریافت سازمان حفاظت محیط زیست تصویب به بازار Engenia علف کش در سال 2017,” Hines گفت.

Hines اضافه شده که BASF ادامه خواهد داد به ارائه آموزش و کار با “دانشگاهیان و سازمان های غیر دولتی و دولت و سازمان های فدرال برای رسیدگی به هر گونه نگرانی که ممکن است با توجه کردن هدف جنبش است.”

بیش از سه هفته محاکمه وکلای Bader مزارع و ارائه بیش از 180 شرکت داخلی اسناد و مدارک به هیئت منصفه. این اسناد شامل پیش بینی است که هزاران نفر از کشاورزان شکایت می کنم در مورد سیستم ایمیل های داخلی که نشان داد مونسانتو را تکذیب کرد دانشگاهیان توانایی برای تست محصولات خود و ارائه آن نشان داد BASF فروش از dicamba مشخصی در سال 2016.

Bill Bader, owner of Bader Farms, and his wife Denise pose in front of the Rush Hudson Limbaugh Sr. United States Courthouse in Cape Girardeau, Missouri, on Monday, Jan. 27, 2020. (Photo by Johnathan Hettinger/Midwest Center for Investigative Reporting)

اسناد همچنین شامل پیش بینی فروش و استراتژی های از هر دو BASF و مونسانتو که گفت: کشاورزان خواهد خرید dicamba-مقاوم در برابر دانه به منظور محافظت از خود.

بیلی Randles یک وکیل برای Bader, مزارع, درخواست 200 میلیون دلار خسارت, 2.5 درصد از ارزش خالص شرکت.

“تنها راه برای آنها را به مراقبت از آنها را به پرداخت” Randles گفت.

رفته به ادامه مطالب

هیچ راهی وجود دارد در اطراف آن است. بدون تبلیغات است. هیچ میلیاردرهای. فقط کسانی که معتقدند در این ماموریت و کار ما است.

اگر شما بر این باورند که بقای رسانه های مستقل بسیار حیاتی است برای انجام این نوع از روزنامه نگاری دیده بان است که از یک دموکراسی سالم نیاز دارد لطفا گام به جلو با کمک مالی به غیر انتفاعی رویاهای مشترک امروز:

Bader مزارع’ برداشت کاهش یافته و از میانگین 162,000 بوشل در اوایل 2000s به عنوان کم به عنوان 12,000 بوشل در سال 2018 است. این شرکت که می گوید آن را به ناچار به بیرون رفتن از کسب و کار شکایت کرد برای $20.9 میلیون.

BASF و بایر انکار اتهامات سرزنش محصول خسارت به کشاورزان ساخت غیر قانونی برنامه های کاربردی آب و رویدادهای بیماری و مسائل دیگر. آنها همچنین انکار است که آنها را درگیر در یک سرمایه گذاری مشترک و یا توطئه برای انتشار محصولات.

“آیا شما واقعا فکر می کنم فردا آنها gonna stop از بین بردن مزارع خود سود ؟ آیا شما واقعا فکر می کنم آنها در حال رفتن به تغییر کامل خود را در مدل کسب و کار?”

با تعداد فزاینده ای از علف های هرز در حال توسعه مقاومت به glyphosate Monsanto توسعه مهندسی ژنتیک سویا و پنبه دانه است که می تواند مقاومت در برابر اسپری توسط dicamba یک فرار قاتل علف هرز به طور سنتی استفاده می شود در ذرت و قبل از فصل رشد. هر دو مونسانتو و BASF همچنین طراحی و توسعه نسخه های جدید از dicamba, تبلیغ می شود کمتر فرار از نسخه های قدیمی تر.

مونسانتو منتشر پنبه دانه در سال 2015 و دانه های سویا در سال 2016 بدون همراه علف کش ها. بسیاری از کشاورزان ظاهرا به طور غیر قانونی اسپری dicamba در آن سال آسیب رساندن Bader و کشاورزان است.

آسیب شکایات افزایش یافته است در سال 2017, زمانی که شرکت های منتشر شده جدید خود را به علف کش ها. حداقل 3.6 میلیون هکتار نیز آسیب دیده بود, با توجه به برآورد توسط Kevin Bradley یک استاد در دانشگاه میسوری. شکایات افزایش یافته و در هر دو 2018 و 2019 در برخی از ایالت ها از جمله ایلینوی, بزرگترین سویا تولید دولت است.

داوران یافت که مونسانتو غفلت بود در انتشار dicamba تحمل دانه بدون علف کش. هیئت داوران همچنین در بر داشت مونسانتو و BASF بودند غفلت در انتشار نسخه های جدید از dicamba که تبلیغ می شود کمتر احتمال دارد به حرکت کردن هدف که منتقل کردن-هدف و آسیب دیده Bader مزارع’ درخت هلو.

این تصمیم همچنین دریافتند که مونسانتو و BASF درگیر در یک “توطئه برای ایجاد یک فاجعه زیست محیطی برای افزایش سود” و درگیر در یک سرمایه گذاری مشترک در انتشار dicamba تحمل فصل است.

مونسانتو ارزیابی خالص خود را به ارزش 6.5 میلیارد دلار در سال 2017 و $7.8 میلیارد دلار در سال 2018 است.

این خسارت تنبیهی تنها بررسی مونسانتو انتشار آن dicamba تحمل دانه بر روی بازار در سال 2015 و 2016 بدون همراه علف کش. اما از آنجا که هیات داوران تعیین می شود BASF و مونسانتو درگیر در یک سرمایه گذاری مشترک هر دو طرف مسئول هستند.

در بحث در صبح روز شنبه آذر میلر یک وکیل برای مونسانتو, عذرخواهی به Bader و خانواده گفت: پیام داوران فرستاده است “در حال حاضر طنین درون شرکت است.” مونسانتو نیست باید یک پولی درخواست.

میلر با اشاره به این که این شرکت در گام خود را به آدرس رانش مسائل مربوط به قبل از نسخه های خود از dicamba منتشر شده از جمله قرار دادن یک شرط بر روی برچسب است که اعمال باید هرگز اسپری زمانی که حساس محصول downwind و همچنین کمک به ایجاد DriftWatch تخصص محصول رجیستری برای محافظت از آن دسته از محصولات زراعی است.

“در پایان روز مونسانتو است تنها موفق اگر آنها به کمک کشاورزان” میلر گفت. “وجود دارد هیچ قصد بیرون رفتن وجود دارد و کسی صدمه.”

Randles در یک عمل متقابل را رد کرد که ایده و خواسته برای بالا خسارت در کل. او در برابر مونسانتو به یک جنایتکار در حال اجرا از درب با پول در دست خود را و نه توقف فقط به این دلیل آنها کاهش یافته و چند اسکناس را در طول راه.

“آیا شما فکر می کنم مونسانتو یک شبه تغییر?” Randles گفت. “آیا شما واقعا فکر می کنم فردا آنها gonna stop از بین بردن مزارع خود سود ؟ آیا شما واقعا فکر می کنم آنها در حال رفتن به تغییر کامل خود را در مدل کسب و کار?”

این مقاله آخرین در میانه مرکز خاطر گزارش های تحقیقی مداوم پوشش dicamba محاکمه. بازدید از سایت خود را برای آخرین به روز رسانی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im