لوسمی داروی نیلوتینیب امن نشان می دهد وعده در برابر بیماری آلزایمر در دادگاه

29 مه (بی بی سی) — به لوسمی داروی نیلوتینیب که نشان می دهد وعده در کاهش اثرات بیماری آلزایمر امن است و دارای حداقل اثرات جانبی استفاده می شود که در دوزهای پایین با توجه به یک کارآزمایی بالینی جمعه منتشر شده در مجله Annals of Neurology.

این دارو شناخته شده تجاری به عنوان Tasigna به نظر می رسد برای معکوس کردن برخی از اثرات بیماری آلزایمر مغزی بر اساس پژوهش های پیشین نویسندگان گفت.

تبلیغات

“نتایج حاصل از این مطالعه اکتشافی repurposing نیلوتینیب دلگرم کننده است” هوارد Fillit موسس مدیر اجرایی و مدیر ارشد علوم افسر در آلزایمر کشف مواد مخدر بنیاد که بودجه پژوهش در بیانیه ای گفت.

نزدیک به 6 میلیون آمریکایی به بیماری آلزایمر یک شکل از زوال عقل با توجه به انجمن آلزایمر. هیچ درمانی وجود دارد, اگر چه دارو درمانی ممکن است آهسته پیشرفت بیماری در برخی از افراد است.

نیلوتینیب شد و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان لوسمی میلوئید مزمن آهسته-پیشرفت سرطان است که به طور معمول حملات افراد مسن در سال 2007.

مطالعه منتشر شده جمعه بود فاز دوم کارآزمایی بالینی — دومین گام در این فرآیند برای تایید ایمنی و اثربخشی داروهای تجربی و دستگاه های پزشکی. فاز سوم محاکمات که بیشتر شرکت کنندگان هنوز هم مورد نیاز قبل از اینکه این دارو را می توان به بازار عرضه شده به عنوان مورد تایید برای درمان آلزایمر است.

منطق برای مطالعه نیلوتینیب در بیماری آلزایمر بر اساس آزمایشگاه و تحقیقات بالینی انجام شده توسط Georgetown ترجمه Neurotherapeutics برنامه با توجه به نویسندگان این مطالعه.

این تحقیقات نشان داده که نیلوتینیب کمک می کند تا روشن انباشته بتا-آميلوئيد پلاک و تاو دولایه در سلول های عصبی در مغز — که هر دو نشانه هایی از آلزایمر نویسندگان گفت.

نیلوتینیب که می آید در شکل کپسول به نظر می رسد برای نفوذ به سد خونی مغزی و به نوبه خود بر روی “دفع زباله” ماشین آلات در داخل سلول های عصبی — به نام autophagy — به خلاص شدن از شر تاو بتا-آميلوئيد و دیگر پروتئین های سمی محققان گفتند.

جدید برای فاز دوم مطالعه 37 نفر با خفیف به زوال عقل ناشی از آلزایمر داده شد یا دارونما یا نیلوتینیب روزانه برای 12 ماه. کسانی که در نیلوتینیب دریافت 150 میلی گرم از این دارو روزانه به مدت 26 هفته پس از 300 میلی گرم. دوز روزانه برای یکی دیگر از 26 هفته.

در کل نیلوتینیب امن بود و به خوبی تحمل محققان دریافتند اگر چه برخی از شرکت کنندگان با تجربه نوسانات خلق و خوی — تحریک و سوزش — در حالی که در 300 میلی گرم. دوز.

مواد مخدر حمل FDA “جعبه سیاه هشدار” به دلیل مسائل قلبی و عروقی که ممکن است منجر به مرگ ناگهانی در بیماران مبتلا به سرطان-که به طور معمول دریافت 600 میلی گرم. روزانه — اما چنین حوادث گزارش شده در این مطالعه است.

“این افزایش در نوسانات خلق و خوی با 300 میلی گرم. نیلوتینیب همراه است به صورت وابسته به دوز افزایش دوپامین مغز نشان می دهد که 150 میلی گرم. نیلوتینیب بهینه دوز برای بررسی در آینده آلزایمر مطالعه” شربل موسی, مدیر جورج تاون ترجمه Neurotherapeutics برنامه در بیانیه ای گفت.

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی از شرکت کنندگان در مطالعه مغز نیز نشان داد که کسانی که تحت درمان با این دارو با تجربه کاهش بتا-آميلوئيد سطح پس از هر دو شش و 12 ماه. کمتر تاو دولایه موجود در مایع نخاعی از کسانی که تحت درمان با این دارو در شش و 12 ماه.

“این اولین درمان خوراکی یافت می شود به پایین آميلوئيد بار در مغز” Dr. R. اسکات ترنر مدیر جورج تاون در اختلالات حافظه برنامه در بیانیه ای گفت.

در حالی که این نیز یافت شده است با چند ضد آميلوئيد آنتی بادی این درمان را نمی توان به صورت خوراکی داده شده. فاز سوم آزمایش این دارو برای بیماری آلزایمر در حال برنامه ریزی ترنر گفت.

“[ما] مطالعه نشان داد که [نیلوتینیب] امن است و به خوبی تحمل می شود که ما پیش بینی است و ممکن است بیماری اصلاح مزایای,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de