میلیون ها نفر از زنان در مکزیک تاریخ ‘روز بدون ما اعتصاب در اعتراض به خشونت مبتنی بر جنسیت

میلیون ها نفر از زنان در سراسر مکزیک در روز دوشنبه “Un Día گناه Nosotras” و یا “یک روز بدون ما” اعتصاب ماندن خانه از محل کار و مدرسه به اعتراض این کشور نرخ بالای کشتار جنسیتی و دیگر اشکال خشونت مبتنی بر جنسیت فقط یک روز پس از برآورد 80,000 مردم در راهپیمایی در شهر مکزیک به مناسبت روز بین المللی زنان.

“نکته این است که برای به وجود واقعا از دست دادن است که برای این روز اتفاق می افتد بدون ما. …آن را تا به حال به چیزی شبیه به این رادیکال و برش به طوری که از دست دادن برای هر کس دیده می شود و یا به جای غیبت و عدم حضور ما است.”
—Lluvia فلرس گومز, نانوایی, صاحب

“در مکزیک آن را مانند ما در حالت جنگ; ما در یک بحران انسانی از آنجا که از تعداد زنان است که ناپدید شده اند یا کشته شده اند” ملی شهروند رصدخانه کشتار جنسیتی هماهنگ کننده María de la Luz Estrada گفت: آسوشیتد پرس.

این AP گزارش داد که “دولت داده می گویند 3,825 زنان ملاقات مرگ و میر خشونت آمیز در سال گذشته 7 درصد بیشتر از سال 2018 است. که با این نسخهها کار به حدود 10 زنان مقتول هر روز در مکزیک است. هزاران نفر دیگر از دست رفته اند و بدون هیچ نشانی در سال های اخیر است. مقامات به نظر می رسد ناتوان از جلوگیری و یا به درستی بررسی جنایات بسیار کمی که در نتیجه اعتقادات.”

ساندرا ریس a 33-year-old زیست شناس در موسسه ملی سرطان گفت: نگهبان که روز دوشنبه اعتصاب ارسال یک پیام روشن به جامعه مکزیک. “در برخی از راه های آن طعنه زدن: اگر شما نمی خواهید ما را در اینجا در خیابان ها ما را به ناپدید می شوند” او گفت:.

مکزیک گروه کسب و کار Concanaco Servytur تخمین زده است که این اعتصاب می تواند هزینه اقتصاد کشور تا $1.37 میلیارد دلار است.

با وجود هزینه های برخی از کسب و کار به زنان پرداخت می شود, برای ترک این روز همبستگی خود را در حالی که دیگران به طور کامل تعطیل. با توجه به AP:

[اعتصاب] در مورد “نمایش اجتماعی با… چگونه با ارزش ما زنان هستند سهم ما و چه اتفاقی خواهد افتاد اگر یک روز از ما دور نیست. در تمام جنبه: به عنوان خانه دار به عنوان کارگران به عنوان مصرف کنندگان گفت:” Lluvia فلرس گومز, 40 بود که sipping قهوه و خواندن کتاب بر روی نیمکت را در خانه در مرکز شهر تاریخی و به جای رفتن به محل کار.

فلورس توقیف نانوایی خود را در مشاهده از اعتصاب هر چند او گفت: کارکنان—همه زنان خواهد بود پرداخت شده برای این روز است. او گفت که این کسب و کار را اقتصادی برخورد کند, اما این مهم است که توجه را به تمام راه های زنان تحت حمله در مکزیک—نه تنها قتل و ناپدید شدن و تجاوز به عنف بلکه خانه و محل کار تبعیض و فقدان فرصت های برابر.

“نکته این است که برای به وجود واقعا از دست دادن است که برای این روز اتفاق می افتد بدون ما. …آن را تا به حال به چیزی شبیه به این رادیکال و برش به طوری که از دست دادن برای هر کس می تواند دیده می شود,” او گفت:, “و یا به جای غیبت و عدم حضور ما است.”

شرکت کنندگان و حامیان در سراسر کشور تا 24 ساعت توقف کار نیز لقب “یک روز بدون زنان” ارسال شده به روز رسانی در رسانه های اجتماعی با هشتگ #UnDiaSinMujeres, #UnDiaSinNosotras و #UnDiaSinEllas. آنها به اشتراک گذاشته شده عکس از بسته مغازه ها و رستوران ها و همچنین خالی میز و ماشین های مترو.

“دولت ما به فوریت نیاز به اقدام است. ما امیدواریم که این اعتصاب باز خود را به چشم” Marisela Villapando که درایو بارگذاری پاره وقت گفت: معاون. Villapando که گفت او می داند که چهار زن که به قتل رسیده یا ناپدید شده در سال گذشته افزود که “ما در ترس زندگی می کنند.”

السا آریستا گونزالس 40 ساله و دانشجوی حقوق و کافی شاپ کارمند و تکرار است که احساسات در نظرات به نگهبان.

“ما استفاده می شود قادر به راه رفتن از مدرسه به خانه به تنهایی و ترک باز کردن درب به خانه خود را. دیگر نه” گفت گنزالز. “ما می شوند استفاده می شود به زندگی در ترس است.”

“ما استفاده می شود قادر به راه رفتن از مدرسه به خانه به تنهایی و ترک باز کردن درب به خانه خود را. نه دیگه… ما تبدیل شده ایم به زندگی در ترس است.”
—آریستا گونزالس و کافی شاپ کارمند

رئیس جمهوری مکزیک آندرس مانوئل لوپز Obrador روز دوشنبه تحویل پیام های متناقض درباره اعتصاب—هر دو ادعا می کنند که دولت در حال کار هر روز برای رسیدگی به خشونت مبتنی بر جنسیت و همچنین نشان می دهد که برخی از خشم کارگردانی در دولت او بر سر این موضوع “که محافظه کاری مبدل به عنوان فمینیسم.”

“این جنبش جنبه های مختلف” AMLO به عنوان رئیس جمهور شناخته شده است گفت: در طول یک روز صبح در کنفرانس خبری. “این یک جنبش زنان که قانونی برای حقوق خود مبارزه کنند و در برابر خشونت علیه femicides. اما بخش دیگری وجود دارد که در برابر ما و آنچه که آنها می خواهند برای دولت به شکست است.”

AMLO نظرات خشم روزنامه نگار مکزیکی گوادلوپ Loaeza با توجه به واشنگتن پست.

“رئیس جمهور شده است تحریک ما با بی تفاوتی خود را با نظر او” Loaeza گفت. “او درک نمی کند که این در مورد فمینیسم. او غلطی آن را تحریف آن است که این محافظه کاری.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de