مینه سوتا A. G. الیسون شکایت اکسون Koch Industries برای دروغ گفتن در مورد تغییر آب و هوا

واشنگتن – مینه سوتا دادستان کل کیت الیسون امروز ظ عمده مصرف کننده تقلب در طرح دعوی در دادگاه به نمایندگی از ایالت مینه سوتا در برابر اکسون موبیل Koch Industries و موسسه نفت آمریکا (API) برای خود نقش رهبری در گمراه کننده و فریب مصرف کنندگان در مورد تغییر آب و هوا.

این اولین بار است که طرح دعوی در دادگاه به هدف کخ صنایع و API برای نقش خود را در فریب عمومی در مورد تغییر آب و هوا. در سال های اخیر بیش از یک دوجین شهرداری های نواحی و کشورهای واصل شده اند یا حمایت از مصرف کننده و یا هزینه بازیابی پرونده های حقوقی علیه اکسون و دیگر سوخت های فسیلی شرکت بیش از خود را به خوبی مستند تاریخچه تغییرات آب و هوا فریب و انکار و در نتیجه آسیب وارده توسط جوامع است.

ریچارد Wiles, مدیر اجرایی مرکز برای آب و هوا صداقت منتشر شده این بیانیه به شرح زیر:

“وجود دارد هیچ شایسته تر به اهداف از یک آب و هوا تقلب در طرح دعوی در دادگاه از اکسون کخ صنایع و API: the unholy trinity انکار آب و هوا.

“در حالی که این شرکت آلوده گسترش آب و هوا دروغ, مینه سوتا, مالیات دهندگان ناودان کردم با آب و هوا-محور حوادث و افزایش هزینه های برخورد با آنها.

“اکسون کخ و API هستند kingpins انکار آب و هوا. دادستان کل الیسون باید تحسین برای داشتن جرات برای نگه داشتن آنها را پاسخگو برای چند دهه خود را از فریب و دروغ. به عنوان دادستان کل دولت با حمایت از مصرف کننده قوانین الیسون به اجرای قدرت است که ممکن است به اثبات می شود اکسون کخ و API بدترین کابوس.

رفته به ادامه مطالب

قدرت غیر انتفاعی و مستقل روزنامه نگاری از رویاهای مشترک از طریق بقیه از این چرخه انتخابات

سخاوت شما بسیار مهم است برای نگه داشتن رویاهای مشترک زنده و در حال رشد است. لطفا برای حمایت از غیر انتفاعی رویاهای مشترک امروز:

“مینه سوتا رهبری در سراسر کشور مبارزه با بزرگ تنباکو و در حال حاضر با در نظر گرفتن نفت برای دروغ گفتن در مورد تغییر آب و هوا است که دولت یک بار دیگر در سمت راست از تاریخ است.

“با بیش از یک دوجین انتظار تغییر آب و هوا دعاوی دیوار در حال بسته شدن در صنعت سوخت فسیلی. بزرگ نفت می دانستم که بزرگ نفت دروغ گفته و در پایان به نفت خواهد پرداخت.”

در زمینه آنچه که باعث می شود سوتا آب و هوا دعوی منحصر به فرد:

  • تحت پیگرد Koch Industries: مینه سوتا است که برای اولین بار به سو کخ صنایع برای چند دهه خود را از دروغ و فریب در تغییر آب و هوا. کخ امپراتوری مغز متفکر آب و هوا محرومیت از طریق ایجاد و تامین بودجه یک شبکه گسترده ای از گروه های سیاسی فعالان و دانشمندان برای استخدام به عنوان مستند در کتاب “تاریک پول” جین مایر و “Kochland” توسط کریستوفر لئونارد.
  • حمایت از مصرف کننده و نه قانون مشترک torts ادعا می کند: مینه سوتا است که تحت پیگرد دولت حمایت از مصرف کننده قوانین به عنوان “هزینه بازیابی” قانون مشترک torts موارد آورده شده توسط بیش از یک دوجین شهرداری و دولت رود آیلند. مینه سوتا است به دنبال بازیابی هزینه های خاص آب و هوا خسارات اما در عوض به دنبال برگزاری اکسون کخ و API در قبال چند دهه خود را از دروغ گفتن و تقلب در مورد تغییر آب و هوا. تحت مینه سوتا قانون دولت نمی کند باید ثابت کند که هر گونه آسیب و یا آسیب ناشی از تقلب ادعا شده تنها که فعالیت های جعلی رخ داده است.
  • Disgorgement سود: در میان سایر درمان های کت و شلوار به دنبال آن است که حکم دادگاه اکسون و کخ به disgorge همه سود ساخته شده به عنوان یک نتیجه از رفتار غیر قانونی خود.

یک کپی از مینه سوتا شکایت در دسترس است در اینجا https://payupclimatepolluters.org/uploads/media/MN-OAG-Complaint-v-Exxon-Koch-API-June2020.pdf

مشابه حمایت از مصرف کننده کت و شلوار در برابر اکسون توسط ماساچوست دادستان کل Maura هیلی در سال گذشته است که در حال حاضر دادرسی در دادگاه های ایالتی.

پس از سال 2017 بیش از ده شهر و شهرستان دولت در کالیفرنیا کلرادو, هاوایی, مریلند و نیویورک و واشنگتن باید به دادگاه رفته برای بازیابی خسارت ناشی از صنعت نفت و گاز را فریب مورد تغییر آب و هوا. یادگیری در مورد آن دسته از موارد دیگر در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de