Feb. 14 (UPI) — ناسا جمعه اعلام کرد این موشک انتخاب شده آزمایشگاه هانتینگتون بیچ کالیفرنیا برای راه اندازی یک ماهواره کوچک یا CubeSat که مدار ماه را به کمک به آماده شدن برای قمری ماموریت.

موشک آزمایشگاه فضایی جدید شرکت شناخته شده بیشتر برای راه اندازی ماهواره های کوچک از نیوزیلند, اما آن را به یک جدید گفتوگو در ویرجینیا. این ماموریت به نام Capstone قرار است برای راه اندازی از محل ویرجینیا در اوایل 2021.

ناسا قصد دارد به CubeSat وارد مدار اطراف ماه به عنوان برنامه ریزی شده قمری دروازه ایستگاه فضایی است. این Capstone فضاپیما اجازه خواهد داد که ناسا برای مطالعه برنامه ریزی شده مدار برای دروازه.

“در همان راه ما باز دسترسی به مدار زمین کم برای ماهواره های ما در حال افتخار به آوردن ماه در دسترس برای فعال کردن تحقیق و اکتشاف” موشک آزمایشگاه بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی پیتر بک دادند.

55 پوند Capstone CubeSat را نشسته در بالای یک الکترون از شلیک راکت از nasa’s Wallops Flight Facility در ویرجینیا.

پس از راه اندازی این شرکت فوتون پلت فرم انجام خواهد داد این فضاپیما در سه ماه سفر به ماه که در آن خود را نیروی محرکه سیستم هدایت خواهد کرد آن را به یک مدار بیضوی در طول ماه را قطب.

ناسا گفت: ثابت-قیمت راه اندازی قرارداد به ارزش $9.95 میلیون. در سپتامبر ناسا اعطا $13.7 میلیون قرارداد به پیشرفته فضای Boulder, Colo., به منظور توسعه و راه اندازی CubeSat.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im