جدید نظارت بر رویکرد می تواند کمک به بهبود درمان بيماران مبتلا به سل, محققان می گویند.

سل یک بیماری عفونی است که عمدتا بر ریه ها. درمان شامل چند قرص و یا تزریق مواد مخدر روزانه حداقل به مدت شش ماه. موفقیت درمان بستگی به داروها رسیدن به جیب باکتری سل در ریه ها.

محققان توسعه داده اند یک سیستم با استفاده از CT و PET اسکن کنید تا ببینید که آیا یک کلید پزشکی به نام ريفامپين در حال رسیدن به آن ریه مناطق سل باکتری است.

“تا به حال تنها راه ما شناخته شده است که ريفامپين گاهی اوقات نمی رسیدن به این باکتری در داخل حفره شده است با بررسی بخشهایی از ریه جراحی برداشته [حذف شده] از بیماران برای آنها استاندارد ضد سل درمان موفق” گفت: مطالعه منجر نویسنده دکتر آلوارو Ordoñez یک دستیار پژوهش در طب اطفال در دانشگاه جانز هاپکینز پزشکی در بالتیمور.

این روش تصویربرداری غیر تهاجمی است که به نام پویا 11C-ريفامپين PET/CT. یک دادگاه در 12 TB بیماران توضیح داده شده است در یک مطالعه منتشر شده در Feb. 17 در مجله Nature Medicine.

محققان توضیح داد که این تکنیک جدید با استفاده از یک برچسب نسخه دارو 11C-ريفامپين اجازه می دهد پزشکان به نظر غلظت آن در ریه ها با استفاده از اسکن PET. این اسکن ها نشان داد که این دارو را حضور کمترین در سل ناشی از ضایعات ریه و حفره.

“این است که چشم باز پس ضايعات و حفره ها از سایت های شناخته شده به بزرگترین جمعیت باکتری سل در بیماران مبتلا به” Ordoñez گفت: در یک هاپکینز انتشار اخبار. “بنابراین ريفامپين گرفتن است که ما به آن نیاز است.”

با استفاده از اطلاعات از این روش پزشکان می تواند خیاط دارو دوز برای کوتاه کردن زمان درمان.

“ما در حال حاضر شواهدی وجود دارد که تصویربرداری از ریه ها با پت و سی تی اسکن ممکن است کمک به محققان و پزشکان بهتر تعیین چقدر ريفامپين در حال رسیدن به این باکتری در طول زمان و سپس با استفاده از این اطلاعات برای هدایت تصمیم گیری برای سریعتر و موثر تر TB-مبارزه با اقدامات مانند دوزهای بالاتر دارو گفت:” نویسنده ارشد دکتر سانجی Jain, استاد اطفال و رادیولوژی و رادیولوژی علوم در هاپکینز دانشکده پزشکی.

بیشتر آزمایش های انسانی مورد نیاز برای تایید این مطالعه نتایج امیدوار کننده, محققان اشاره کرد.

TB باعث می شود حدود 1.5 میلیون تن در سال در سراسر جهان با توجه به سازمان بهداشت جهانی است.

اطلاعات بیشتر

آمریکا همکاری انجمن ریه بیشتر در سل.

کپی رایت 2020 سلامت. تمام حقوق محفوظ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im