جدید نقشه برجسته چین صادرات محور تولید گازهای گلخانه ای CO2

مارس 7 (UPI) — چین تولید یک کل بسیاری از چیزهای — مسائل می شود که خریداری شده توسط بقیه جهان است. در سال 2019 چین صادر شده حدود 2.5 تریلیون دلار ارزش کالا.

چین نیز به تولید مقدار زیادی از CO2. این کشور نزدیک به 1.4 میلیارد نفر از مردم جهان رهبر در انتشار گازهای گلخانه ای.

در یک مطالعه جدید محققان در دانشگاه میشیگان به بررسی ارتباط بین چین-صادرات و تولید گازهای گلخانه ای CO2 ردیابی رد پای کربن از چینی ساخته شده محصولات مصرف شده در خارج از کشور.

داده ها — دقیق دوشنبه در مجله Nature Communications — نشان داد 75 درصد از صادرات مرتبط CO2 تولید گازهای گلخانه ای را می توان به یک تعداد انگشت شماری از ساحلی و ساخت هاب حساب کمتر از 1 درصد از سرزمین چین منطقه است.

“توسعه موضعی آب و هوا استراتژی کاهش نیاز به درک درستی از نحوه مصرف جهانی درایوهای محلی و انتشار دی اکسید کربن با وضوح فضایی” مطالعه همکاری نویسنده شن Qu یک همکار فوق دکترا در میشیگان مدرسه برای محیط زیست و توسعه پایدار گفت: در انتشار اخبار. “رد پای کربن در نقاط شناسایی شده در این پژوهش کلید مکان برای تمرکز بر همکاری کاهش تلاش های بین چین و پایین دست احزاب که درایو آن تولید گازهای گلخانه ای.”

محققان با استفاده از آنچه به نام رد پای کربن حسابداری برای اندازه گیری و نقشه CO2 تولید گازهای گلخانه ای از مهم زنجیره تامین. دانشمندان قادر به نقشه خارجی مرتبط با تولید گازهای گلخانه ای CO2 در یک فضایی قطعنامه از شش مایل توسط شش مایل اجازه می دهد تیم تحقیقاتی به دقت خاص در شهرستانها و مراکز صنعتی.

جای تعجب نیست که کربن مسیرهای محبوب صادرات led Qu و همکاران خود را به انواع ساخت مراکز مهم در نزدیکی بنادر از جمله شانگهای حمل و نقل پاسگاه در امتداد رودخانه یانگ تسه دلتا و چندین مراکز صنعتی همراه مروارید دلتای رود در شمال چین است.

صادرات به ایالات متحده آمریکا, هنگ کنگ و ژاپن بودند مسئول بزرگترین سهم از چینی خارجی مرتبط CO2 تولید گازهای گلخانه ای. خانواده کالاهای مصرفی اختصاص حدود نیمی از کربن مربوط به صادرات چین به ایالات متحده است.

برخی از 42 درصد از چین و خارجی مرتبط با تولید گازهای گلخانه ای CO2 ناشی از برق مورد نیاز برای تولید و صادرات محبوب و بسیار از چین برق است که هنوز هم ارائه شده توسط نیروگاه با سوخت زغال سنگ.

“مطالعات قبلی مربوط به انتشار گازهای گلخانه ای نهایی به مصرف محصولات اما در درجه اول در ملی و یا در سطح منطقه ای” گفت: مطالعه همکاری نویسنده Ming Xu استادیار در دریاها. “با توجه به افزایش اهمیت بازیگران غیر دولتی — استان ، شهرستانها و شرکت های — در کاهش آب و هوا, آن می شود به طور فزاینده مهم است که قادر به صراحت لینک نهایی مصرف کنندگان از محصولات فرعی ملی بازیگران که کنترل مستقیم بر انتشار گازهای گلخانه ای.”

نویسندگان این مطالعه جدید تایید کرد که چینی خارجی مرتبط CO2 تولید گازهای گلخانه ای به احتمال زیاد به تغییر تا حدودی در پی COVID-19 همه گیر و در میان مداوم تجارت تنش بین چین و ایالات متحده است. اما داده های اخیر نشان می دهد صادرات چین رشد نمی کند به همان اندازه در مارس به عنوان بسیاری از اقتصاددانان انتظار می رود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de