علاوه بر داشتن مخربی بر جوامع به حاشیه رانده شده در سراسر جهان است که کمک کرده حداقل به آب و هوا و گرم شدن سوخت های فسیلی تولید گازهای گلخانه ای بحران آب و هوا را تشدید کرده است که نقض حقوق بشر در حال حاضر مرتکب شده سوخت های فسیلی در صنعت با توجه به یک گزارش جدید.

این اقدام گروه های مردمی آب و هوا 350.org بررسی ده جوامع جهانی است که باید از رنج سنگین آلودگی زدایی جابه جایی و دیگر موارد نقض به عنوان شرکت های چند ملیتی مانند شورون و شل—در علاوه بر این به کوچکتر سوخت های فسیلی اشخاص و دولت های فاسد—قرار داده اند سود بیش از حقوق بشر است.

“آلودگی و آلودگی اغلب ناشی از سوخت های فسیلی صنعت فعالیت به طور عمده تحت تاثیر قرار فقیرترین جمعیت نیز به عنوان بحران آب و هوا” گفت: هارون Packard مدیر آب و هوا مدافعان برنامه در 350.org در بیانیه ای. “آسیب پذیر جوامع در حال مضاعف در معرض ضرر و زیان و یا کمبود زمین ذخایر ماهی و آب برای مثال.”

350.org بررسی منطقه از Ogoniland در نیجریه که در آن شل روغن ریخته تخمین زده می شود نه به 13 میلیون بشکه نفت خام به دلتای نیجر از سال 1958.

“شرکت های فعال نادیده گرفتن حق از کل جمعیت به یک محیط سالم و کافی و مواد غذایی با کیفیت و سیاسی و اجتماعی سناریو از ثبات است.”
—آرون Packard, 350.org

فعالیت های شرکت در Ogoniland منجر به آلودگی هوا و آب و همچنین نابود زیستگاه های طبیعی, نقض حقوق 832,000 افرادی که زندگی می کنند وجود دارد.

دولت های محلی نیز مشغول به کار با پوسته به سرکوب حق مردم در Ogoniland به مبارزه در برابر آلودگی است.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

“اعتراضات گسترده و مداوم آلودگی نفتی شده اند به طرز وحشیانه ای سرکوب با از دست دادن زندگی و یک سری دیگر فاحش نقض حقوق بشر” در این گزارش می خواند. “قربانیان نقض شدید حقوق بشر در ارتباط با استخراج نفت در دلتای نیجر هنوز هم انتظار برای بازسازی آسیب های ناشی از زمین های خود را به آب و امرار معاش به رغم پیروزی های متعدد در دادگاهها و حقوق بشر نيست.”

پوسته فعالیت در دلتای نیجر هستند فقط یک مثال از اینکه چگونه صنعت سوخت فسیلی منجر به برآورد 45,000 مرگ و میر زودرس ناشی از آلودگی محصول و ضرر و زیان ناشی از خشکسالی و دیگر افراط و آب و هوا و دیگر زیست محیطی حاصل از کربن تولید گازهای گلخانه ای.

این گزارش همچنین با اشاره به زغال سنگ نیروگاه در Muğla منطقه از ترکیه که در آن شرکت انجام داده اند “شدید آسیب های زیست محیطی” از سال 1983. تولید گازهای گلخانه ای از گیاهان مرتبط شده اند به زودرس و مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و بیماری های تنفسی و سرطان در حالی که این شرکت را مجبور جوامع به ترک منطقه به عنوان آنها سطح شیب دار تا عملیات خود را.

دادگاه اروپایی حقوق بشر به رسمیت شناخته شده در سال 2005 که جوامع تا به حال حق را به اقدام قانونی علیه گیاهان, اما این شرکت ها را متوقف نمی خود را استخراج ذغال سنگ و در نتیجه آلودگی است. دولت 350.org نوشت: باید از تصویب قوانین به مهار در صنعت سوخت فسیلی.

به رسمیت شناختن توسط دادگاه حقوق بشر است “هیچ جایگزینی برای موثر قوانین مربوط به محیط زیست آسیب” در این گزارش آمده “و حقوق بشر داروهای هیچ جایگزینی موثر برای پیشگیری و اقدامات درمانی در برابر آسیب های زیست محیطی ناشی از سوخت های فسیلی شرکت است.”

دیگر موارد مشروح در این گزارش عبارتند از: تهدید به امنیت آبی در استرالیا و آلودگی رودخانه ها و ذخایر ماهی در بومی سرزمین در آمازون اکوادور.

“حتی در صورت روشن ترین شواهد علمی که از سوزاندن سوخت های فسیلی است که به معنای واقعی کلمه تنظیم سیاره در آتش این بخش همچنان به سرمایه گذاری در همان مدل های قدیمی و اغلب misinforms جامعه در مورد بحران آب و هوا و علل آن گفت:” Packard. “در انجام این کار, شرکت های فعال نادیده گرفتن حق از کل جمعیت به یک محیط سالم و کافی و مواد غذایی با کیفیت و سیاسی و اجتماعی سناریو از ثبات است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im