گزارش جدید می یابد مزایای اقتصادی حفاظت از 30 درصد از سیاره زمین و اقیانوس هزینه های سنگین تر بودن 5-در-1

“این گزارش به صراحت به ما می گوید که زمان برای سرمایه گذاری طبیعت برای مردم و برای سیاره—در حال حاضر است.”

“مزایای بشریت هستند نا معلوم و هزینه انفعال غیر قابل تصور است.”
—Jamison اروین UNDP

این که چگونه Jamison اروین مدیر برنامه جهانی در طبیعت برای توسعه در برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) خلاصه یک مطالعه جدید راه اندازی شده توسط کمپین طبیعت (CFN) ائتلافی از بیش از 100 گروه حفاظت و دانشمندان که پشتیبانی از حفاظت از حداقل 30 درصد از سیاره زمین و اقیانوس تا سال 2030.

حفاظت از 30 درصد از این سیاره برای طبیعت: هزینه ها و منافع اقتصادی پیامدهای (pdf) منتشر شد چهارشنبه و “اولین تحلیل از منطقه حفاظت شده اثرات متعدد در سراسر بخش های اقتصادی از جمله کشاورزی شیلات و جنگلداری علاوه بر حفاظت از طبیعت بخش” با توجه به CFN.

آنلاین ردیاب موفق توسط سازمان ملل متحد برنامه محیط زیست مرکز با حمایت از اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) نشان می دهد که حدود 15 درصد از زمین و 7 درصد از اقیانوس در سراسر جهان در حال حاضر برخی از سطح از حفاظت. بیش از 100 دانشمندان و اقتصاددانان پشت CFN گزارش یافت که منافع اقتصادی حفاظت از 30 درصد از جمعیت زمین و اقیانوس هزینه های سنگین تر بودن حداقل 5 به 1.

این CFN گزارش نویسندگان انجام یک تجزیه و تحلیل مالی است که در بر داشت که گسترش مناطق حفاظت شده برای ضربه زدن و یا فراتر از 30 درصد هدف می تواند تولید به طور کلی درآمد $64 میلیارد دلار–$454 میلیارد دلار در سال تا سال 2050 بسته به پیاده سازی. با توجه به چند برابر اثرات این گزارش می گوید نهایی افزایش به اقتصادی جهانی خروجی می تواند بیش از 1 تریلیون دلار در سال است.

آنها همچنین انجام یک جزئی تجزیه و تحلیل اقتصادی است که با تمرکز بر جنگل ها و حرا و متوجه شد که “در آن biomes به تنهایی 30 درصد هدف تا به حال اجتناب شود-از دست دادن ارزش $170–$534 میلیارد دلار در سال تا سال 2050 تا حد زیادی منعکس کننده سود اجتناب از سیل تغییرات آب و خاک از دست دادن و ساحلی طوفان-افزایش آسیب رخ می دهد که هنگامی که پوشش گیاهی طبیعی حذف شده است.”

در حال حاضر جامعه بین المللی سرمایه گذاری حدود 24 میلیارد دلار در هر سال در مناطق حفاظت شده با توجه به CFN. 30% هدف نیاز به طور متوسط سالانه سرمایه گذاری در حدود 140 میلیارد دلار تا سال 2030.

به عنوان اروین که در میان نویسندگان این گزارش توضیح داد که در بیانیه ای گفت:

هزینه برای محافظت از 30 درصد از سیاره ما اعم از حدود 103 دلار به $178 میلیارد دلار است و نه بی اهمیت. اما طبیعت فراهم می کند بیش از $125 تریلیون در منافع به بشریت تولید ناخالص جهانی حدود 80 تریلیون و جهانی کل دارایی های تحت مدیریت است در مورد $125 تریلیون. در این زمینه هزینه ایجاد یک ارتجاعی, سیاره, شبکه ایمنی برای تمام زندگی بر روی زمین به سختی حتی ثبت نام به عنوان یک آماری خطای بزرگ. مزایای به بشریت هستند نا معلوم و هزینه انفعال غیر قابل تصور است.

جدید اقتصادی یافته های تقویت زیست محیطی و اخلاقی استدلال اغلب در قلب خواستار افزایش تلاش های حفاظت. به گزارش co-نویسنده استفان Woodley, معاون-صندلی علوم و تنوع زیستی IUCN در کمیسیون جهانی مناطق حفاظت شده قرار داده و آن را: “گسترش جهانی منطقه حفاظت شده و مستغلات به حداقل 30 درصد تا سال 2030 ضروری است سیاست نیاز به توقف از دست دادن گونه های همکار در سیاره ما است.”

بین دولتی علم سیاست پلت فرم بر روی تنوع زیستی و خدمات اکوسیستم (IPBES) هشدار داد در مارس 2019 که مخرب فعالیت های انسانی را تحت فشار قرار دادند یک میلیون گونه های گیاهی و جانوری به آستانه انقراض. اخیرا Covid-19 همه گیر کارگردانی کرده است توجه بیشتر به عواقب بشریت را تخریب طبیعت توسط تحریک نگرانی در مورد آینده انسان و دام بیماری است.

“گسترش جهانی منطقه حفاظت شده و مستغلات به حداقل 30 درصد تا سال 2030 ضروری است سیاست نیاز به توقف از دست دادن گونه های همکار در سیاره ما است.”
—استفان Woodley, IUCN

“ما باید فضا را برای طبیعت است. تحلیل رهبری آنتونی Waldron نشان می دهد ما می توانید به دست آوردن مالی و اقتصادی با اجرای این سیاست” Woodley گفت و اشاره کرد که برخی از دولت ها در حال حاضر متعهد به 30 درصد هدف است. “حفاظت از طبیعت توقف از دست رفتن تنوع زیستی کمک می کند تا مبارزه با تغییرات آب و هوایی و کاهش شانس خود را از آینده بیماری های همه گیر. این سیاست عمومی صدا, اقتصادی, محیط زیست و اخلاقی.”

Waldron یک بوم شناس در دانشگاه کمبریج تحویل یک پیام مشابه.

“گزارش ما نشان می دهد که حفاظت در اقتصاد امروز به ارمغان می آورد درآمد بیشتر از جوانب و احتمال می افزاید: درآمد کشاورزی و جنگلداری در حالی که کمک به جلوگیری از تغییر آب و هوا آب بحران و از دست رفتن تنوع زیستی و بیماری,” او گفت:. “افزایش حفاظت از طبیعت سیاست صدا برای دولت دستکاری های متعدد ، شما می توانید با قرار دادن یک برچسب قیمت بر روی طبیعت—اما اقتصادی اعداد نقطه به حفاظت از آن است.”

این گزارش می آید پیش از جلسه بعدی کنفرانس احزاب (COP 15) به U. N. کنوانسیون تنوع زیستی (CBD) که قرار بود برگزار شد در کونمینگ چین در ماه اکتبر بوده ولی به تاخیر افتاد تا در سال آینده با توجه به همه گیر. به عنوان CFN اشاره چهارشنبه CBD شامل 30 درصد منطقه حفاظت شده هدف در پیش نویس آن 10 ساله استراتژی است که انتظار می رود نهایی در سال آینده نشست.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im