نمونه های جدید روش اجازه می دهد تا دانشمندان به رعایت سلولی تغییرات در طول زمان

26 مه (بی بی سی) — دانشمندان یک روش جدید برای نمونه برداری از سلول های چند بار بدون ایجاد آسیب دائمی به همراه.

اکثر سلول های نمونه برداری و تجزیه و تحلیل روش ها از جمله ژنتیک و پروتئین توالی از بین بردن سلول هدف. به عنوان یک نتیجه نمونه برداری از نتایج ارائه تنها یک عکس فوری.

سلول های پیچیده و پویا است. گرفتن خود را در حال تحول رفتارها و واکنش های خود را به خارج از محرک نیاز به بیش از یک عکس در زمان منجمد.

روش جدید به نام موضعی الکتروپوریشن با استفاده از اسپکترومتری جرمی برای نمونه و تجزیه و تحلیل فعالیت آنزیمی در داخل یک سلول بدون انجام آسیب های جبران ناپذیر. این روش متکی بر آنچه دانشمندان دوبله زنده همراه تجزیه و تحلیل دستگاه یا LCAD. دستگاه اجازه می دهد تا دانشمندان به انجام آنچه در اصل یک بیوپسی اما در نانو مقیاس در یک سلول.

موضعی الکتروپوریشن و LCAD توصیف دوشنبه در مجله کوچک می تواند مورد استفاده قرار گیرد به بررسی انواع رفتارهای سلولی و واکنش های. برای مثال رمان تکنیک می تواند مورد استفاده قرار گیرد به رعایت چگونه سلول های پاسخ به های مختلف درمان سرطان.

“با بهره برداری از پیشرفت در microfluidics و فناوری نانو, موضعی, الکتروپوریشن را می توان به طور موقت باز کردن منافذ کوچک در غشای سلولی فعال کردن حمل و نقل از مولکول ها به سلول ها و یا استخراج از داخل سلولی مطالب” مطالعه همکاری نویسنده Horacio اسپینوزا و استاد از تولید و کارآفرینی در دانشگاه نورث وسترن را McCormick دانشکده فنی و مهندسی گفت: در انتشار اخبار. “از آنجا که روش با حداقل تهاجم به سلول های آن می توان به تکرار چندین بار بدون اختلال.”

“آنزیم های خاصی ممکن است مربوط به بیماری های مسیر مانند انواع خاصی از سرطان ها و آنها ممکن است هدف از درمان” گفت: مطالعه همکاری نویسنده میلان Mrksich دانشگاه نورث وسترن معاون پژوهشی. “با استفاده از این پلت فرم در حال حاضر ممکن است به مطالعه و بررسی چگونگی فعالیت آنزیمی متفاوت بین سلول های سالم و سلول های تومور نمونه برداری.”

این تکنیک همچنین می تواند مورد استفاده برای مطالعه و بررسی چگونگی سلول فعالیت آنزیمی در پاسخ به انواع مختلف درمان.

به جای تعداد زیادی از تک عکس دانشمندان را گرفتن ارزی از یک تصویر متحرک از تلفن همراه اجازه می دهد محققان به مطالعه انواع دینامیکی فرایندهای سلولی از جمله تمايز سلول های پیشرفت بیماری و دارو پاسخ.

“ما تصور می کنیم که این تکنیک می تواند مورد استفاده قرار گیرد در حالات مانند غربالگری مواد مخدر و یا طراحی و بهینه سازی درمان دوره ای که می توانید دستگیری پیشرفت بیماری در سلول های” اسپینوزا گفت.

در علاوه بر این به ظرافت و دقت استخراج مواد سلولی از LCAD می تواند مورد استفاده قرار گیرد به ارائه مواد جدید مانند ویرایش DNA یا پروتئین به سلول.

“ما با استفاده از همان مفهوم موضعی الکتروپوریشن به انجام ژن CRISPR در حال ویرایش و ما در حال حاضر با استفاده از یادگیری ماشین به طور خودکار فرآیند” اسپینوزا گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de