‘فقط یک شیب لغزنده… صخره’: کارشناس سازمان ملل متحد با هشدار نسبت به گسترش هواپیماهای بدون سرنشین تهدید سلیمانی پس از ترور

سازمان ملل متحد متخصص در روز پنج شنبه را رد کرده و “اسطوره فولاد اعتصاب” و گفت: آمریکا نقض قوانین بین المللی که آن را ترور ایران ژنرال قاسم سلیمانی.

“هیچ شواهد ارائه شده است که ژنرال سلیمانی به طور خاص در حال برنامه ریزی یک حمله قریب الوقوع علیه منافع آمریکا به ویژه در عراق که برای اقدام فوری لازم بود و می توانست توجیه” اگنس Callamard ویژه گزارشگر در فراقضایی خلاصه و یا اعدام های خودسرانه نوشت: در گزارش به سازمان ملل و شورای حقوق بشر.

Callamard نوشت که “غایب واقعی تهدید قریب الوقوع به زندگی این دوره از اقدام صورت گرفته توسط آمریکا غیرقانونی است.”

آمریکا کشته سلیمانی در ژانویه با حمله هواپیماهای بدون سرنشین در حالی که به طور کلی در بغداد, فرودگاه بین المللی. وقوع حمله عراق بدون رضایت. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ادعا سلیمانی مطرح شده یک “قریب الوقوع” تهدید به آمریکا—ادعای تضعیف توسط مقامات دولت و تهمت خود را.

“قتل های هدفمند تا اخیرا به هواپیماهای بدون سرنشین بوده و محدود به بازیگران غیر دولتی,” Callamard خبرنگاران گفت: روز شنبه گفت: سلیمانی حمله به نظر می رسد برای اولین بار عنوان مثال که در آن یک “هواپیماهای بدون سرنشین هدف بالا-سطح رسمی یک کشور خارجی و آنچه در قلمرو یک سوم دولت است.”

اما کشورهای دیگر ممکن است به دنبال کت و شلوار. Callamard صدا زنگ در مورد بلندی “هواپیماهای بدون سرنشین باشگاه قدرت” با کشورهای دیگر به دنبال گسترش سلاح به زرادخانه خود را.

Callamard گفت: وجود یک “چشم انداز بسیار واقعی است که ممکن است انتخاب کردن برای ‘استراتژیک’ از بین بردن عالی رتبه مقامات نظامی خارج از چارچوب یک “شناخته شده “جنگ” و توجیه چنین ترور “بر اساس ضرورت—نه الوقوع” به خاطر یک آینده نگر هدف تلقی می شود “تروریستی که مطرح شده یک پتانسیل undefined آینده تهدید.”

گزارشگر ویژه نوشت که در میان یافته های کلیدی بودند که در “این مثال استفاده از زور توسط ایالات متحده کارگردانی شد نه تنها در ایران بلکه در عراق ، با کشتن ژنرال سلیمانی در عراق با خاک بدون اخذ عراق با رضایت آمریکا را نقض تمامیت ارضی عراق است.”

او همچنین هشدار داد که “استفاده از یک” ضربه اول ” تئوری به قتل های هدفمند دولت بازیگر ترجمه به امکان واقعی که همه سربازان در هر نقطه از جهان می تواند تشکیل یک هدف مشروع.”

سلیمانی را به قتل Callamard نوشت: “در آینده پس از 20 سال از تحریف قوانین بین المللی و تکرار گسترده نقض حقوق بشردوستانه است و نه فقط یک شیب لغزنده. این یک صخره.”

هر چند ترور ممکن است قانونی توجیه Callamard آن گفت: “نه توجیه ایران برای اقدامات بعدی علیه ایالات متحده” با اشاره به حملات موشکی در پایگاه های خود در عراق با نیروهای آمریکایی.

هر دو ایالات متحده در قتل های هدفمند سلیمان و ایران و حملات موشکی تلافی جویانه نشان داد “اندک نگرانی برای رفاه مردم این کشور را تحت تاثیر قرار” نوشته Callamard “از جمله عدم وجود نگرانی برای حقوق و مطالبات تظاهرکنندگان جوان که در سراسر منطقه گریه کردن برای دموکراسی و حقوق بشر است. “

Callamard برجسته بخشی از این گزارش در رسانه های اجتماعی:

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت را رد کرده است Callamard ارزیابی از هواپیماهای بدون سرنشین ترور با وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: پنج شنبه که نتیجه گیری شد “الکی.”

Pompeo اظهار داشت در بیانیه ای اعلام کرد که اعتصاب “انجام شد برای جلوگیری ایران از راه اندازی یا حمایت از حملات بیشتر علیه ایالات متحده و یا منافع آمریکا و تنزل قابلیت های سپاه قدس” و ادعا کرد که “ایالات متحده آمریکا شفاف است با توجه به قوانین بین المللی و اساس این اعتصاب است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>