پنتاگون دستور بسته شدن روزنامه نظامی استارز و استریپس راصادر کرده است که از زمان جنگ داخلی به سربازان آمریکایی، خانواده ها و کارمندان غیرنظامی خدمت کرده است، بر اساس یک یادداشت داخلی که توسط یو اس ای تودی به دست آمده است.

این یادداشت که توسط سرهنگ پل هاورستیک جونیور نوشته Stars and Stripes شده است، به ناشر کاغذ و وب سایت ستاره ها و استریپس دستور می دهد تا طرحی برای تعطیلی آن تا پایان ماه ارائه دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با ارسال توییت بعد از ظهر جمعه به خشم گسترده فزاینده Stars and Stripes ای نسبت به این خبر پاسخ داد و قول داد که آمریکا «بودجه مجله استارز و استریپس را قطع نخواهد کرد» تحت نظر او. صحت توییت رئیس جمهور را نمی توان به طور مستقل تا بعد از ظهر جمعه تأیید کرد.

ایالات متحده آمریکا نمی خواهد کاهش بودجه به مجله @starsandstripes تحت نظر من. این ادامه خواهد داد که یک منبع فوق العاده از اطلاعات به ارتش بزرگ ما!

— دونالد جی ترامپ (@realDonaldTrump) سپتامبر 4, 2020

ناظران آگاه، Washington Post’s مانند پل سون واشنگتن پست، اشاره کردند که Stars and Stripes رئیس جمهور شامل استرداد استارز و استریپس در بودجه پیشنهادی است که اوایل سال جاری به کنگره ارائه کرد.

استارز و استریپس برای اولین بار در نوامبر ۱۸۶۱ پس از آن منتشر شد که سربازان تحت نظر ژنرال اولیس اس گرانت یک چاپ خانه کنفدراسیون را در بلومفیلد میزوری در طول جنگ داخلی تصرف Stars and Stripes کردند. پس از آن رشد کرد تا به روزنامه محلی سربازان آمریکایی تبدیل شود مهم نیست که در کجای جهان خدمت می کردند. نزدیک به ۱۵۹ سال است که این مقاله سربازان آمریکایی اعزام شده به گوشه های دور افتاده جهان و همچنین خانواده هایشان را به خانه یا صدها پایگاه نظامی آمریکا در خارج از کشور اطلاع داده و سرگرم کرده است.

امروزه ستاره ها و راه راه ها در سراسر جهان چاپ می شوند و روزانه به سربازان تحویل داده می شوند. بسیاری از اعضای خدمات در حال حاضر ترجیح می دهند نسخه آنلاین از مقاله، اما نسخه چاپ هنوز هم سلطنت عالی در مناطق دور افتاده که در آن خدمات اینترنتی ضعیف یا وجود ندارد.

در حالی که اغلب یک دهان بند برای امپریالیسم آمریکا است، این مقاله به خاطر استقلال آن نیز شناخته شده است. این گزارش شده است در زمان انتقاد از رهبری نظامی و غیر نظامی و لزوما خجالتی به دور از گزارش افتضاح انجام شده توسط سربازان ایالات متحده – حتی گاهی اوقات زمانی که آنها توسط رسانه های جریان اصلی شرکت های بزرگ نادیده گرفته می شود. این حزب برنده جوایز متعدد روزنامه نگاری از جمله جایزه معتبر جورج پولک برای گزارش نظامی در سال ۲۰۱۰ به خاطر «یک گروه پرچ کننده از داستان ها در مورد چگونگی استفاده [نظامی] از یک شرکت روابط عمومی برای پروفایل کردن روزنامه نگاران و هدایت آن ها به سمت پوشش مثبت جنگ در افغانستان» شده است.

در همان سال جایزه تیتر ملی تیتر را برای مقالاتی در مورد یک ژنرال آمریکایی که سعی داشت سربازان تحت فرماندهی خود در عراق را از باردار شدن منع کند و همچنین یک پرونده قتل در فیلیپین ها که شامل یک ملوان آمریکایی بود، به دست آورد.

بسیاری از سربازان و جانبازان وظیفه فعال آمریکایی مخالفت شدید خود را از تعطیلی قریب الوقوع اعلام کردند.

استیو بینون خبرنگار این روزنامه در توئیت خود نوشت: «من ستاره ها و راه راه ها را در کوهی در افغانستان خواندم که یک روزنامه نگار مشتاق ۱۹ ساله بودم.» Stars and Stripes “حالا من اونجا کار ميکنم. این کار روزنامه نگاری را متوقف نمی کند.»

من ستاره ها و راه راه ها را در کوهی در افغانستان خواندم زمانی که یک روزنامه نگار مشتاق ۱۹ ساله بودم. حالا اونجا کار ميکنم . این کار روزنامه نگاری را متوقف نمی کند. من امروز دارم 3 تا داستان خبري آينده رو شعبده بازي ميکنم https://t.co/z9ZEHWa7mW

— استیو بینون (@StevenBeynon) سپتامبر 4, 2020

اسپر دیوانه است که ترامپ در مورد جایگزینی او صحبت می کند بنابراین ستاره ها و استریپس را تعطیل می کند تا سربازان را مجازات کند. به جاي اينکه رهبر باشي اونا رو در ميون بگيرم خيلي بهت ميگم . اين يارو خبر بديه

— جک Posobiec (@JackPosobiec) سپتامبر 4, 2020

اعضای کنگره از هر دو طرف راهرو ماه ها Stars and Stripes به استرداد ستاره ها و راه راه ها اعتراض کرده اند، از زمانی که مارک اسپر وزیر دفاع در ماه فوریه اعلام کرد که دولت ۱۵٫۵ میلیون دلار بودجه برای این مقاله برای سال ۲۰۲۱ لغو کرده است. اسپر در آن زمان گفت که ارتش نیاز به سرمایه گذاری در «مسائل با اولویت بالاتر» از جمله پروژه های سلاح و نیروی فضایی جدید آمریکا دارد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im