NYT اذعان کودتا در بولیوی—در حالی که طفره رفتن از سرزنش خود را برای حمایت از نقش

NYT: A Bitter Election. Accusations of Fraud. And Now Second Thoughts.

به نیویورک تایمز (6/7/20) اعلام کرد که سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) گزارش ادعا تقلب در سال 2019 بولیوی در انتخابات ریاست جمهوری—که به عنوان توجیهی برای خونین اقتدارگرا coup d’etat در نوامبر سال 2019—اساسا ناقص است.

این بار گزارش یافته های یک مطالعه جدید توسط محققان مستقل; این بار بالند از کمک به آن را از طریق به اشتراک گذاری داده ها آن را “به دست آمده از بولیوی انتخاباتی مقامات” اگر این داده ها در دسترس عموم پس قبل از 2019 کودتا.

این مقاله با استفاده از هرگز کلمه “کودتا”—آن را می گوید که اوو مورالس رئیس جمهور شد “فشار[اد]…از قدرت نظامی پشتیبانی”—اما اذعان کرد که “هفت ماه پس از آقای مورالس سقوط بولیوی هیچ دولت منتخب و رسمی انتخابات تاریخ”:

یک قاطعانه جناح راست دولت موقت به رهبری جانین Añez…هنوز تحقق ماموریت خود را برای نظارت بر سویفت انتخابات جدید است. دولت جدید مورد آزار و اذیت سابق رئیس جمهور, حامیان سرکوب مخالفت کرده و برای سیمان خود را بر قدرت است.

“با تشکر از خدا برای نیویورک تایمز به ما اجازه می دانم که” باید فکر می کنم حداقل برخی از گاه به گاه خوانندگان که اعتماد کاغذ را به طور منظم انتقاد از افزایش استبداد در درون ما—شاید با اضافه کردن “خوب, من حدس می زنم آن را خیلی دیر به انجام هر چیزی در مورد بولیوی در حال حاضر.”

واقعیت این است که این بار شده است نوازش خود را در پشت اذعان استبداد در neofascist رژیم که آن را کمک به عادی سازی در آمریکای لاتین برای حداقل 50 سال است. تنها تعجب به خوانندگان است که آگاهی از این حقیقت زشت است که در این زمان آن را در زمان بسیار طولانی است.

آن را تنها در زمان زمان 15 روز و دستگیری 20,000 چپ برای مثال برای مقابله با نه مقاله حمایتی از 1 آوریل 1964, برزیلی, کودتای نظامی (علوم اجتماعی, مجله, 1/97) با یک هشدار (4/16/64) که “برزیل در حال حاضر یک دیکتاتوری نظامی دولت. “به عنوان مورد با برزیل در سال 1964 به رسمیت شناختن است که بولیوی در حال حاضر تسلیم به استبداد ممکن است کمک به نیویورک تایمز‘ تصویر با پیشرفته خوانندگان, اما آن را انجام نمی دهد هر چیزی را برای مظلوم شهروندان کشورهای درگیر است.

در حالی که کودتا شد اتفاق می افتند و زمانی که شمال همبستگی برای بولیوی جنبش برای سوسیالیسم دولتی (MAS در اسپانیایی) ممکن است کمک به جلوگیری از فاجعه نیویورک تایمز بود سوت لحن های مختلف. روز بعد از مورالس’ re-election (10/21/19) آن را به تصویر کشیده شبه نظامی putschists بودند انجام خشونت در برابر تهدیدات مقامات منتخب و خانواده خود را به عنوان قربانیان سرکوب اقدامات پلیس مرتکب شده دولت سوسیالیستی. “مخالفان آقای مورالس با عصبانیت به اتهام ‘تقلب تقلب!'” خواندن پس از انتخابات مقاله:

به شدت مسلح افسر پلیس مستقر شدند به جایی که آنها در برخورد با تظاهر کنندگان در روز دوشنبه شب با توجه به گزارش های خبری تلویزیونی.

یک روز پس از مورالس حذف شد از قدرت زمان (11/11/19) مشغول قربانی-سرزنش با یک پایگاه خبری تحلیلی با عنوان ‘این خواهد بود برای همیشه لطفا برای’: چگونه جاه طلبی های اوو مورالس کمک به سقوط خود را.” اولین بومی جمهور در تاریخ آمریکا بود که عزل غیر قانونی پس از برنده شدن در یک انتخابات منصفانه توسط گروه های مسلح شبه نظامی اراذل و اوباش در میان تهدید به قتل و تجاوز به اعضای خانواده خود را این بار ضمنی; بلکه او را پایین آورده و با توجه به شخصیت خود او در گسل به عنوان یک Machiavellian بازگشت-زخمی که تیر میکشد.

Camila Escalante in El Alto, Bolivia

من وارد بولیوی در نوامبر 13, 2019, مدت کوتاهی پس از جانین Añez’ خلاف قانون اساسی ادای سوگند به عنوان غیرمنتخب موقت رئیس جمهور در یک cartoonishly اندازه مقدس است. من وجود دارد به عنوان یک خبرنگار برای epw و teleSURو دو تا از سایت های فعال من گزارش از شد در اکثر نظامی MAS-مناطق متراکم: در Sacaba که در آن کودتا رژیم قتل عام برای اولین بار صورت گرفت و در 15 نوامبر و در ال آلتو که در آن Senkata قتل عام صورت گرفت در نوامبر 19.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

سوم و بیشتر به طور گسترده تحت پوشش و مقاومت به کودتا بود که در قلب شهر لاپاز که در آن تظاهرات برگزار شد. فراتر از این عمده مناطق جنگ بزرگ وجود داشت mobilizations در نرت پتسی روستایی استان از بخش لاپاز, Zona, Sud از Cochabamba, Yapacani و سن ژولیان. قریب به اتفاق اکثریت در تمام مناطق روستایی در سراسر کشور نیز در مقاومت در برابر کودتا.

نوامبر کودتا به نمایندگی از سرنگون کردن یک دولت عمیقا تعبیه شده در کشور بومی campesino و کارگر حرکات داخلی استعماری-امپریالیستی بازیگران رهبری در بخش بزرگی از بولیوی فاشیستی و نئولیبرالی مخالفت بخش مهمترین لوئیس فرناندو کاماچو و کارلوس مسا که دریافت کافی حمایت از دولت ایالات متحده و راست Bolsonaro دولت برزیل. بومی و جنبش اجتماعی پایگاه های مقاومت در برابر کودتا بودند عمیقا distrusting از بولیوی رسانه ها که آنها بلافاصله تلقی می شود که نقش اساسی در آن است.

همان گروه که بودند خصمانه نسبت به عمده بولیوی شبکه های خبری و روزنامه نگاران به انتظارنشسته بودند تا به شنیده های خودم و کسانی که همراه من هنگامی که آنها به رسمیت شناخته شده من teleSUR مطبوعات اعتبار. یک زن حضور cabildo (نشست جمعی) از Fejuves (محله سازمان) از ال آلتو دقیق چگونه محل کار بولیوی تلویزیونشده بود مورد حمله جناح راست اوباش که کودتا مقامات رو از شر کسانی که از نظر هواداران قانون اساسی دولت جایگزین کردن آنها را با نیروی تقریبا بلافاصله.

بومی بولیوی جوامع بودند در صف اول تظاهرات و اعمال مقاومت در برابر کودتا یعنی مسدود کردن کلید بزرگراه ها و جاده ها به عنوان در مورد نرت پتسی مسدود کردن از YPFB کارخانه گاز در Senkata و 24 ساعته اردوگاه مسدود کردن ورود به Chapare استان است. La Paz نظامی بود و آن را غیر ممکن به نزدیک پلازا Murillo, سایت کاخ ریاست جمهوری و کنگره است. من روزانه شاهد خشونت سرکوب توسط نیروهای امنیتی در برابر کسانی که جمع شده بودند در اعتراض به نزدیکی محیط پلازا از جمله اتحادیه های کارگری و گروه هایی مانند Bartolina سیسا کنفدراسیون سراسری سازمان بومی و campesina و بسیار سازمان یافته محله انجمنهای ال آلتو.

یکی ممکن است فکر می کنم این نوع از مردمی طرفدار دموکراسی بسیج هماهنگ توسط طبقه کارگر و مردم در برابر دیکتاتوری تصاحب خواهد بود این نوع از چیزی که نیویورک تایمز را تحسین می کنم. پس از همه از آن فرار بیش از 100 مقاله دفاع از هنگ کنگ به معترضان در شش ماه گذشته از سال 2019 به تنهایی.

NYT: Election Fraud Aided Evo Morales, International Panel Concludes

به عنوان مقاومت در برابر رشد در خیابان های بولیوی اما نیویورک تایمز ادامه داد: تنها عقلانی خلاف قانون اساسی استبدادی گرفتن قدرت با استفاده از در حال حاضر بی اعتبار OAS گزارش به انجام این کار.

“تقلب در انتخابات کمک اوو مورالس, بین المللی, پنل نتیجه” خواندن یک December 5 مقاله—یکی از چندین کاغذ زد بی اعتبار دموکراتیک روند انتخابات. مانند دیگران آن را شکست خورده را به چالش مشکوک ادعای جناح راست ائتلاف مسئول OAS—که دریافت $68 میلیون یا 44 درصد از بودجه خود را از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در سال 2017—که اوو مورالس انتخاب شد از طریق “دروغ دستکاری و جعل برای اطمینان از پیروزی خود را.”

یک روزنامه است که به خود می بالد در نشان دادن تصویر کامل می تواند اشاره به رد کردن از OAS مطالعه انجام شده توسط مرکز تحقیقات اقتصادی و سیاست (CEPR), یک سازمان با دو برنده جایزه نوبل اقتصاددانان در هیئت مدیره خود را که همکاری مدیر علامت Weisbrot نوشته شده است بیش از 20 op-ed قطعه برای نیویورک تایمز. حتی قبل از کودتای CEPR (11/8/19) منتشر شده یک تحلیل از بولیوی رای که نتیجه “نه OAS ماموریت و نه هیچ حزب دیگری نشان داده است که وجود دارد گسترده یا سیستماتیک بی نظمی در انتخابات اکتبر 20, 2019.”

کشنده نقص در گزارش OAS مورد استفاده برای براندازی یک عضو دولت طولانی آشکار در حال حاضر غیر قابل انکار حتی به نیویورک تایمز. اما روی کاغذ هنوز هم نشده است اذعان کرد چه رسد به عذرخواهی برای زود باور گزارش که به آن نقش اصلی را در پایین آوردن یک رئیس جمهور منتخب و خشونت است که به دنبال.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de