در این روز 14 مارس: اف بی آی ‘Most Wanted’ لیست آغاز بکار

مارس 14 (UPI) — در این تاریخ در تاریخ:

در سال 1794 الی ویتنی اعطا شد حق ثبت اختراع برای ماشین پنبه پاک کنی.

در سال 1812 دولت آمریکا مجاز به موضوع اول آمریکا جنگ اوراق قرضه — برای پرداخت هزینه های تجهیزات نظامی برای استفاده در برابر انگلیسی ها.

در سال 1950 اف بی آی “10 Most Wanted Fugitives” لیست به نظر می رسد برای اولین بار.

در سال 1951 سئول بود دوباره توسط U. N. سربازان در طول جنگ کره.

در سال 1964 دالاس صاحب کلوپ شبانه جک روبی به اعدام محکوم شد قتل لی هاروی اسوالد به عهده گرفت و قاتل از رئیس جمهور آمریکا جان اف کندی. روبی به مرگ محکوم شد اما محکومیت لغو شد و او از سرطان درگذشت در حالی که در انتظار یک محاکمه جدید.

فایل عکس توسط فرانک جانستون/تابناک

در سال 1973 نیروی دریایی خلبان جان مک کین — آینده سناتور ایالات متحده از ایالت آریزونا — و 107 نفر دیگر زندانیان آمریکایی از جنگ منتشر شد توسط ویتنام شمالی. او بیش از پنج سال در یک اردوگاه زندان پس از هواپیما خود را به ضرب گلوله کشته شد.

در سال 1991 دانشمندان گزارش کشف این ژن که باعث سرطان روده بزرگ است.

در سال 1991 با استناد به شواهد تازه بریتانیا در دادگاه تجدید نظر لغو محکومیت به اصطلاح بیرمنگام شش بودند که محکوم به زندگی در زندان را برای بمب گذاری دو بارها در سال 1974 خونین ترین حمله توسط ارتش جمهوریخواه ایرلند در بریتانیا بر سرزمین اصلی. نادرست محکومیت شش نفر بودند که منتشر شده است دیده می شود یکی از بدترین سقط جنین از عدالت مدرن در تاریخ بریتانیا.

در سال 2004 ولادیمیر پوتین به راحتی برنده انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور روسیه است. او برنده دوره سوم در سال 2012.

فایل عکس توسط Goran Tomasevic/تابناک

در سال 2009 مقامات استرالیا گفت: 230 تن از نشت نفت از یک دلار هنگ کنگ-ثبت باری ناشی از یک فاجعه زیست محیطی در طول نزدیک به 40 مایل از ساحل خاموش coast, Queensland.

در سال 2012 دادگاه جنایی بین المللی در لاهه هلند در اولین حکم به عنوان دائمی دادگاه رسیدگی به جرائم جنگی در بر داشت کنگو warlord توماس Lubanga به جرم استفاده از کودکان در جنگ است.

در سال 2013 پینگ خود را آغاز کرد و تا 10 سال دیگر به عنوان رئیس جمهور چین است.

در 2019 در سنا تصویب یک قطعنامه مهم رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اضطراری ملی اعلام در مرز جنوبی. روز بعد تهمت صادر اول از حق وتو.

رهبر حزب دموکرات مجلس سنا چاک شومر سخنان در سنا رای به نادیده گرفتن رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اضطراری ملی اعلام در کاپیتول هیل در 14 مارس 2019. فایل عکس از مایک Theiler/تابناک

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net