در این تاریخ در تاریخ:

در سال 1798 به کنگره آمریکا قدرت ریاست جمهوری جان آدامز به استخدام ارتش آمریکا از 10,000 داوطلبان.

در سال 1892 باشگاه سیرا تاسیس شد و توسط طبیعت John Muir.

در سال 1934 به Dionne خواهر امیلی ایوان انگشت ماری و آنت اول مستند مجموعه ای از quintuplets برای زنده ماندن, متولد شدند, در نزدیکی کللندر انتاریو و به زودی در جهان معروف است. امیلی درگذشت در سال 1954 ماری در سال 1970 و ایوان در سال 2001.

در سال 1961 سازمان عفو بین الملل در لندن تاسیس شد و توسط وکیل پیتر Berenson. سازمان برنده جایزه صلح نوبل برای کار خود را حمایت از مردم زندانی به دلیل نژاد و مذهب یا دیدگاه های سیاسی.

فایل عکس توسط Roger L. Wollenberg/تابناک

در سال 1977 یک فلش آتش جاروب از طریق یک کلوپ شبانه در سوتگیت, Ky., — به نام بورلی هیلز Supper Club-کشتن 162 نفر و زخمی شدن 30.

در سال 1987 در آلمان غربی Mathias Rust, 19, پرواز یک موتور هواپیما از فنلاند از طریق شوروی رادار و فرود در کنار کاخ کرملین در مسکو. سه روز بعد اتحاد جماهیر شوروی وزیر دفاع و معاون او از کار اخراج شدند.

در سال 1991 اتیوپی شورشیان تصرف کاخ ریاست جمهوری و محکم خود را کنترل پایتخت را از آدیس آبابا به طور موثر کشتی قدرت از فرو ریختن مارکسیستی دولت است که حکومت کشور خود را با دست آهن برای 17 سال است.

در سال 1998 بازیگر و کمدین Phil Hartman, شناخته شده برای نقش خود را در شب شنبه زنده و اخبار رادیوکشته شد توسط همسرش, دکتر هارتمن. لس آنجلس, دفتر پزشکی قانونی تعیین می شود دکتر هارتمن تا به حال کوکائین و الکل و ضد افسردگی مواد مخدر در سیستم او در زمان قتل-خودکشی.

در سال 2000 رئیس جمهور پرو آلبرتو فوجیموری به راحتی برنده انتخابات است اما در سراسر کشور تظاهرات علیه او را ادامه داد. او استعفا داد و در ماه سپتامبر.

فایل عکس ریکاردو واتسون/تابناک

در سال 2002 ناسا گفت: ادیسه مریخ شواهدی از یخ بر روی مریخ است. “ما امیدواریم که ما می تواند پیدا کردن شواهدی از یخ اما آنچه ما در بر داشت بسیار بیشتر یخ از ما تا به حال انتظار می رود,” یک دانشمند گفت.

در سال 2008 نپال تازه انتخاب شده مجلس موسسان رای به انحلال 239 سال سلطنت و تشکیل جمهوری رسما پایان سلطنت شاه گیانندرا.

در سال 2014 نویسنده-شاعر-فعال مایا آنجلو (من می دانم که چرا در قفس پرنده آواز می خواند) درگذشت در وینستون-سیلم N. C. رئیس جمهور ایالات متحده, باراک اوباما, به نام آنجلو بود که 86 “یکی از درخشان ترین چراغ های زمان ما است.”

در سال 2017, جاری شدن سیل از سنگین موسمی ناشی از رانش زمین در سریلانکا و کشتن تا به 224 نفر است.

فایل عکس توسط M. A. Pushpa Kumara/EPA

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de