واشنگتن – جلوتر از فردا انتظار حکم در اصطلاح “Gezi محاکمه’ که در آن جامعه مدنی رهبر Osman کاوالا و 15 نفر دیگر در حال محاکمه اتهامات کاذب از ‘تلاش برای سرنگونی دولت’ سازمان عفو بین الملل ترکیه مبارز Milena Buyum گفت:

“نتیجه این مورد را نشان می دهد بقیه دنیا که آیا احترام به حقوق بشر است و هر قسمت به بازی در سیستم عدالت.”

“با وجود عدم تولید یک ورق از شواهد برای حمایت از ادعای خود را که عثمان Kavala Mücella Yapıcı و Yiğit Aksakoğlu درگیر شدند در هر گونه فعالیت های جنایی اجازه دهید به تنهایی توطئه برای سرنگونی دولت پیگرد قانونی به دنبال محکوم کردن آنها به زندگی در زندان بدون آزادی مشروط. شش دیگران رو به 15 تا 20 سال پشت میله های زندان”

“تا کنون دادگاه خودداری کرده است برای پیاده سازی در ماه دسامبر گذشته را قاطعانه حکم دادگاه حقوق بشر اروپا که عثمان کاوالا باید بلافاصله منتشر شد. به جای این عجله به محکوم کردن او و هشت نفر دیگر بیشتر تایید می کند که این یک انگیزه های سیاسی دادستان با هدف به سکوت Osman کاوالا و گسترده تر جامعه مدنی است.”

“وقت آن است که ترکیه برای پایان دادن به بی امان سرکوب صدای مخالف. Osman کاوالا باید فورا از زندان آزاد شد و همه متهمان تبرئه شدند.”

پس زمینه

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

Osman کاوالا شده است در بازداشت پیش از محاکمه در سیلیوری زندان امنیتی بالا در استانبول پس از 1 نوامبر 2017. او Yiğit Aksakoğlu که همچنین صرف هشت ماه در بازداشت پیش از محاکمه در سال گذشته و 14 نفر دیگر روبرو هستند اتهام ‘استفاده از زور و خشونت در تلاش برای پایین آوردن دولت و یا به طور کامل یا تا حدی جلوگیری از آن انجام وظایف خود’.

در اوایل این ماه یک دادستان در پی تشدید زندگی در زندان را برای عثمان Kavala Yiğit Aksakoğlu و Mücella Yapıcı برای “تلاش برای سرنگونی دولت” از طریق اعتراضات پارک گزی در سال 2013. شش نفر دیگر در همان مورد چهره احکام زندان از بین 15 و 20 سال برای کمک به تلاش برای سرنگونی دولت است. هفت تن از متهمان که در خارج از ترکیه پس از شروع تعقیب خود را به موارد جدا شده است.

دادگاه اروپایی حقوق بشر حکومت در 10 دسامبر 2019 که عثمان کاوالا یک جامعه مدنی رهبر بوده و خودسرانه بازداشت شده در ترکیه از نوامبر 2017.

فردا یکی دیگر از مهم حکم است که انتظار می رود در موارد 11 مدافعان حقوق بشر از جمله سابق صندلی مدیر سابق و چند تن از اعضای سازمان عفو ترکیه که در گذشته صرف دو و نیم سال مبارزه با اتهامات کاذب و می تواند تا پانزده سال پشت میله های زندان اگر جرم یافت.

این بیانیه ما در دسترس هستند در: https://www.amnestyusa.org/press-releases/osman-kavala-and-two-others-face-aggravated-life-sentences-in-turkey-as-landmark-verdict-expected-in-gezi-trial/

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im