ما فاجعه: چرا ایالات متحده خرس مسئولیت یمن بحران انسانی

یک نسل کامل از کودکان یمن دچار صدمات جنگ بسیاری از آنها یتیم معلول دچار سوء تغذیه و یا آواره. سازمان ملل متحد گزارش یک مرگ و میر از 100 ، 000 نفر در آن کشور در حال جنگ با اضافی 131,000 مردم در حال مرگ از گرسنگی و بیماری و فقدان مراقبت های پزشکی. یک گزارش از نجات کودکان صادر شده در نوامبر 2018 برآورد حداقل 85000 کودکان مرده بود از گرسنگی شدید پس از آغاز جنگ در سال 2015.

از آن 3.65 میلیون نفر آواره شده اند و بدترین شیوع وبا تا کنون ثبت شده است آلوده 2.26 میلیون و هزینه تقریبا 4000 زندگی می کند. حمله به بیمارستان ها و درمانگاه ها منجر به بسته شدن بیش از نیمی از مردم یمن پیش از جنگ امکانات.

جنگ تا به حال وحشتناک تاثیر بر تمام یمن غیرنظامیان اما آن مرکب است آسیب پذیری به خشونت برای زنان و دختران.

“یمن همچنان جهان را بدترین فاجعه انسانی” در دفتر ملل متحد برای هماهنگی امور انسان دوستانه نوشت: در آوریل 23. “نزدیک به 80 درصد از جمعیت نیاز به نوعی از کمک های بشر دوستانه و حمایت می کند. ده میلیون نفر هستند یک گام به دور از قحطی و هفت میلیون نفر دچار سوء تغذیه هستند.”

جنگ تا به حال وحشتناک تاثیر بر تمام یمن غیرنظامیان اما آن مرکب است آسیب پذیری به خشونت برای زنان و دختران. اخیر گزارش AP توصیف یک شبکه مخفی بازداشتگاه که در آن نیروهای امنیتی را به شدت آزار زنان آنها هدفمند به عنوان مخالفان. در صنعا استان به تنهایی حدود 200 تا 350 زنان و دختران برگزار می شود با توجه به چند گروه های حقوق بشر. A U. N. پانل از کارشناسان متهم سلطان Zabin سر از صنعا criminal investigative بخش در حال اجرا نامعلومی بازداشت سایت که در آن زنان مورد تجاوز قرار گرفته اند و شکنجه شده است.

بهداشت جهانی کارشناسان با توجه یمن به عنوان یک پتانسیل نقطه داغ برای coronavirus و کار کرده اند و دیوانه وار به آماده شدن برای ورود به آن.

“پنج سال از مبارزه را تخریب سلامت زیرساخت های خسته مردم سیستم ایمنی بدن و افزایش آسیب پذیری حاد,” ملل متحد گفت: در اواسط ماه آوریل است. به عنوان یک نتیجه, علامت هشدار داد Lowcock U. N. بالا کمک رسمی “COVID-19 در یمن می تواند به گسترش سریع تر به طور گسترده تر و مرگبارتر عواقب ناشی از در بسیاری از کشورهای دیگر.”

زمانی که Lowcock ساخته شده این بیانیه به استان ثبت شده بود فقط یک مورد تایید شده از COVID-19 و هیچ مرگ و میر. همانطور که از مه 31, یمن به حال 337 مورد تأیید و 89 مرگ و میر. در مه 30, لانست به نقل از الطاف Musani سازمان بهداشت جهانی نماینده در یمن:

“بر اساس اخیرا کاربردی مدل برای بافت در یمن ما برآورد در مورد بدترین سناریو با اقدامات کاهش 28 میلیون نفر آلوده حداقل 65,000 مرگ و میر و اطراف 494,000 hospitalisations. آن است که عمیقا نگران وضعیت بسیار فاجعه بار اگر مردم را جدی تغییرات رفتاری [و] اگر ما را ندارد برخی از دوره اصلاحات است.”

سیاست های ایالات متحده عمیقا دخیل در یمن را درد و رنج از طریق فروش میلیاردها دلار سلاح به عربستان سعودی و دیگر کشورهایی که مداخله در جنگ داخلی.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo به خواست سازمان ملل متحد برای کاهش کمک های آن ارائه می شود برای مناطق کنترل شده توسط داعش. گزارش نیویورک تایمز به نقل از یک دیپلمات بینام عنوان کرد و گفت که Pompeo در سال 2019 به کنفرانس ورشو گفت نیروهای ائتلاف باید ضربه چاشنی از ظهر اگر چه Pompeo, با توجه به unnamed دیپلمات “استفاده earthier اسم از چاشنی”.

در مارس 2015 عربستان سعودی رهبری ائتلاف نظامی نه عربی متحده را به دخالت در درگیری های مواج در یمن. این ائتلاف گفت: این اقدام برای بازگرداندن یمن به رییس جمهور Abdrabbuh منصور هادی به قدرت است.

اما استاد Shireen Al-Adeimi یک ریال می آموزد که در دانشگاه ایالتی میشیگان معتقد ائتلاف واقعی انگیزه بود برای به دست آوردن کنترل از Bab el-Mandeb تنگه های دریایی “chokepoint” که از طریق آن میلیون ها بشکه از نفت خام جریان هر روز.

عربستان warmakers پیش بینی مختصری جنگ و دوبله آن را “عملیات طوفان قاطع” و انتظار به سرعت پایمال سرکش مبارزان به نام داعش. آنها معتقد بودند شورشیان خواهد بود برای بازی در ترکیب قدرت نظامی عربستان سعودی امارات متحده عربی و هفت دیگر کشورهای عربی در این ائتلاف بودند که در مجموع با حمایت ایالات متحده و بریتانیا است.

اما جنگ کشیده در ماه تبدیل به یک بن بست با عواقب فاجعه بار برای غیرنظامیان این کشور. عربستان سعودی خواست ایالات متحده برای افزایش عرضه از سلاح. تا پایان سال 2015 سازمان دیده بان حقوق بشر مستند ایالات متحده تا به حال به فروش می رسد عربستان سعودی 600 موشک های پاتریوت یک میلیون دور از مهمات $7.8 میلیارد دلار انواع تسلیحات چهار لاکهید کشتی رزمی ساحلی و 10,000 پیشرفته هوا به سطح موشک از جمله هدایت لیزری و بمب “bunker busting” بمب.

“صد هزار یمنی کشته شده اند,” Al-Adeimi می گوید. “این کشور ندارد و حتی یک هواپیما بسیار کمتر از جت های جنگنده و کشتی های جنگی!”

دولت اوباما یادداشت Al-Adeimi به فروش می رسد عربستان سعودی $115 میلیارد دلار از سلاح و ارائه پشتیبانی های اضافی در فرم از هدف کمک آموزشی و تعمیر و نگهداری هواپیما و وسایل نقلیه. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت همچنان به حمایت عربستان سعودی از جمله آن سال 2017 تعهد به فروش $350 میلیارد دلار سلاح به رژیم سرکوبگر بیش از یک دوره ده ساله. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ذکر این سود بسته در حال کاهش برای اقدام علیه عربستان سعودی برای قتل واشنگتن پست روزنامه نگار جمال Khashoggi در سال 2018 است.

ایالات متحده نیز ارائه پوشش برای عربستان سعودی در شورای امنیت سازمان ملل که به تصویب یک قطعنامه در مارس 2015 که خواستار پایان دادن به یمن خشونت ساخته شده اما هیچ اشاره ای به رهبری عربستان سعودی مداخله.

Al-Adeimi درک موقعیت دشوار ملل متحد است که در آنجا آن را به شدت به کمک های مالی از عربستان سعودی امارات متحده عربی و ایالات متحده است. اما او نگران است از آنچه او آن را “همه جانبداری” جنگ—پرداختن به تعارض به عنوان اگر آن را به طور مساوی بین همسان مخالفان.

“صد هزار یمنی کشته شده اند,” Al-Adeimi می گوید. “این کشور ندارد و حتی یک هواپیما بسیار کمتر از جت های جنگنده و کشتی های جنگی!”

در مارس 27, مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به حالت تعلیق کمک به حوثی ها در مناطق تحت کنترل یمن که در آن 70 درصد از یمن جمعیت زندگی می کنند. این متهم از ظهر مانع کمک های تحویل. در همین حال عربستان سعودی در حال اجرای یک محاصره در تمام ایران زمین, دریا و فرودگاه مجبور جمعیت آن به وابستگی به سازمان های امدادرسانی.

عایشه Jumaan یک یمنی که با این نسخهها کار به عنوان یک اپیدمیولوژی در واشنگتن می گوید: اثر این کاهش کمک فوری بود. او نگران است که یمن ممکن است دستکاری شده توسط اهدا کنندگان که می تواند تهدید به خودداری و به شدت مورد نیاز, مواد غذایی, پزشکی, آب و سوخت.

Jumaan و سازمان یمن تسکین & بازسازی بنیاد همراه با آکسفام نروژی پناهندگان شورای یمن داد کمیته اصرار ایالات متحده به تجدید نظر در آن تعلیق کمک به یمن تمام منابع ممکن است برای جلوگیری و پاسخ به COVID-19.

در ماه مه سال 2017 ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در جنگ علیه یمن به حال به وضوح رفته بیش از پیش بینی. تاج و تخت شاهزاده محمد بن سلمان به نظر می رسد در تلویزیون ملی و خواسته سعودیها به بیمار. او گفت: با داشتن یک گفتگو با شورشیان امکان پذیر نخواهد بود بنابراین ائتلاف منتظر بود آنها را با اضافه کردن “زمان به نفع ما است.”

سه سال بعد از جنگ هنوز هم کشیدن و جریان سلاح از ایالات متحده همچنان ادامه دارد. حتی در حال حاضر در یک کارخانه کشتیسازی در مرینت, ویسکانسین, لاکهید مارتین تا چند میلیارد دلاری قرارداد ساخت چهار کشتی رزمی ساحلی که تحویل داده خواهد شد به عربستان سعودی است.

در 2019 در تحقیقی سایت Bellingcat گزارش داد که یازده فرد ایالات متحده به علاوه منطقه کلمبیا که بیش از 100 میلیون دلار ارزش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی. در مجموع ایالات متحده آمریکا ارائه شده تا به $6.8 میلیارد دلار سلاح از جمله بمب و راکت انداز و مسلسل از طریق مارس 2019.

برخی از این سلاح ها ممکن است مربوط به جنایات جنگی است. شناسایی علائم در ایالات متحده بمب های مورد استفاده در سال 2018 Dahyan اتوبوس بمب گذاری که به کشته شدن چهل و کودکان و یازده بزرگسالان مرتبط به یک لاکهید مارتین گیاه در پنسیلوانیا است.

ماهانه, عربستان سعودی, دولت متعلق به شرکت حمل و نقل Bahri می فرستد کشتی های باری به ویلمینگتون کارولینای شمالی بندر بالتیمور و دیگر بنادر ایالات متحده به جمع آوری بمب, نارنجک, کارتریج و دفاع مربوط به هواپیما. ایالات متحده نیز تامین سلاح به بحرین و کشورهای دیگر به طور فعال شرکت کننده در رهبری عربستان در جنگ علیه یمن است.

در آوریل 8, ائتلاف به رهبری عربستان سعودی اعلام کرد یک طرفه دو هفته آتش بس ابراز نگرانی در مورد گسترش COVID-19. اما در روز حوثیها بودند مبارزه با گروه های وفادار به ائتلاف که انتقام با ده ها تن از حملات هوایی. حوثیها در حال حاضر صادر شده پیشنهاد خود را برای پایان دادن به جنگ و اصرار داشت که هیچ با دوام صلح به دست آورد می تواند بدون خروج نیروهای خارجی و پایان دادن به محاصره.

زمانی که دو هفته آتش بس منقضی شده یک سخنگوی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی اعلام کرد یک ماه است در فرمت. در عین حال وجود گزارش های متعدد از ادامه ائتلاف حملات هوایی. عربستان سعودی ممکن است بخواهید برای رها کردن خود از جنگ اما تا کنون آنها را متوقف bludgeoning حملات هوایی و یا لغو محاصره.

یک نسخه از این مقاله در ابتدا در ظاهر مترقی مجله. https://progressive.org/magazine/our-disaster-kelly/

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net