پیشگام ایدز فعال Larry Kramer—که “خشم کمک الهام بخش جنبش”مرده در 84

تجاوز به حقوق عمومی و بهداشت طرفداران سوگواری یک “نا معلوم” از دست دادن در روز شنبه هنگامی که با نفوذ ایدز فعال و نویسنده Larry Kramer در اثر ذات الریه در سن 84.

کرامر آمد به شهرت در سال 1980 برای خود پرقدرت مطالبات ملی در پاسخ به اپیدمی ایدز به عنوان آن را به کشته شدن ده ها هزار نفر از مردم از جمله بسیاری از مردان همجنس گرا.

به عنوان بیماران مبتلا به ایدز و مردان همجنسگرا بودند آبرو و رونالد ریگان رئیس جمهور حاضر به طور علنی اذعان به این بیماری تا سال 1985—هنگامی که بیش از 5000 نفر در حال حاضر درگذشت—Kramer تاسیس گی, سلامت مردان, بحران, برای اولین بار سازمان اختصاص داده شده به ارائه خدمات عمومی به افراد HIV مثبت.

در سال 1987 Kramer شروع عمل (ایدز ائتلاف به از بند باز کردن قدرت) که شناخته شده برای آن مخل—و در نهایت موثر—اقدامات عمومی خواستار دولت فدرال به سرعت در حال تحقیق بالقوه برای درمان ایدز و مبارزه با تبعیض علیه جامعه تجاوز.

در نیویورکر در سال 2002 مایکل شبح نوشت که کرامر “ممکن است مسئول عمومی, دستگیری بیش از هر کس پس از اوج جنبش حقوق مدنی,” توصیف برخی از تظاهرات عمومی او led:

فعالان ایدز که سعی در تخلیه خاکستر از یک دوست جوان بر روی چمن جنوبی کاخ سفید; معترضان که تعطیل کف بازار بورس نیویورک, محاصره غذا و دارو در ستاد و زنجیر خود را به دروازه در مقر دارویی غول هافمن لا روشه و به پل گلدن گیت. در سال 1989 Kramer حتی به نام برای شورش قبل از سالانه بین المللی ایدز در جلسه برگزار شده در سان فرانسیسکو. هنگامی که لویی سالیوان, وزیر وزارت بهداشت و خدمات انسانی تحویل بسته شدن آدرس او حلیم بیرحمانه با کاندوم.

کرامر در زمان هدف در Dr. Anthony Fauci که در زمان راس موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی (NIAID) در سال 1984 و در حال حاضر یک رهبر در دولت ایالات متحده در پاسخ به coronavirus بیماری همه گیر.

سرزنش Fauci برای دولت پاسخ آرام به ایدز اپیدمی Kramer علنا او را به نام یک “بی کفایت و احمق” و یک قاتل در صفحات San Francisco Examiner در سال 1988. Fauci بعد اعتبار کرامر با جلب توجه در سطح فدرال به آسیب هایی که انجام شد با تاخیر اداری در جستجو برای کمک های موثر درمان.

“در آمریکا پزشکی وجود دارد دو دوره” Fauci گفت نیویورکر در سال 2002. “قبل از لری و لری… هیچ سوال در ذهن من است که لری کمک به تغییر دارو در این کشور است. و او کمک کرد تا آن را تغییر دهید بهتر است.”

کرامر نیز نوشت تحسین, سرگذشتی بازی “قلب سالم” در مورد فعالیت, کار و دولت فدرال بی تفاوتی به ایدز در 1980s.

سارا Kate Ellis, رئيس جمهور از GLAAD, به یاد کرامر به عنوان “غیر قابل انکار accelerant که نه تنها ترس خواستار تغییر دهید اما آن را به تصویب می آیند.”

The New York Times شد انتقاد شنبه برای آغاز آن اگهی برای کرامر با این ادعا دستاوردهای خود را به عنوان یک فعال بودند و گاهی اوقات تحت الشعاع خود را “توهین آمیز” رویکرد بعد از اصلاح مقاله می گویند: “مقابله.”

“نه ‘توهین آمیز’ و نه ‘مقابله واقعا جذب کرامر رویکرد” نوشته مت Baume در غریبه. “‘قهرمان’ ممکن است نزدیک می آیند. کرامر کل زندگی اختصاص داده شده به صرفه جویی در بدن و ذهن است که کسانی که در قدرت بودند تصمیم نیست ارزش صرفه جویی. دستاوردهای خود را ندارد تحت الشعاع خود را شدت آنها به لطف آن.”

در رسانه های اجتماعی, قانون تا شروع ویروسی هشتگ #ThankYouLarry تشویق کسانی که با الهام از کرامر به “افتخار میراث او با خشم و عمل است.”

“بقیه در قدرت به ما جنگنده Larry Kramer” عمل کردن است. “خشم خود را کمک به الهام بخش یک جنبش است. ما را حفظ خواهد کرد تجلیل از نام خود و روح با عمل است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im