پنومونی کشنده تر از شکستگی لگن برای بستری سالمندان

سالمندان بستری مبتلا به پنومونی بسیار بیشتر احتمال دارد به مرگ در بیمارستان و در عرض دو سال از ترک بیمارستان از کسانی که با شکستگی لگن, تحقیقات جدید نشان می دهد.

اما بسیاری از افراد مسن را به رسمیت نمی شناسیم تهدید جدی ناشی از ذات الریه محققان گفتند. مطالعه صورت گرفت در سال 2009 به 2015 سال قبل از coronavirus همه گیر و اثرات تنفسي آن شناخته شده تهدید برای زندگی بشر است.

برای این مطالعه محققان با مقایسه نتایج در میان بیماران در فرانسه 80 ساله و مسن تر که در بیمارستان بستری شدند یا ذات الریه — تقریبا 12,200 — و یا شکستگی لگن — تقریبا 4,800.

ذات الریه مبتلا به تعداد بیشتری از مشکلات بهداشت و سلامت دیگر یا “شرکت morbidities” و بالاتر در بیمارستان مرگ و مير ناشی از شکستگی لگن در بيماران — در حدود 18 درصد در برابر 5.4 درصد بود.

پس از تنظیم به صورت co-morbidities, سستی نمرات سن و جنس کلی خطر مرگ در عرض دو سال پس از بستری شدن در بیمارستان بود و 80 درصد بالاتر در میان بیماران مبتلا به ذات الریه از میان شکستگی لگن بیماران.

این تحقیق که باید در نظر گرفته مقدماتی برنامه ریزی شده بود برای ارائه در کنگره میکروب شناسی بالینی و بیماری های عفونی. اما این نشست لغو شد به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

با وجود این تهدید ناشی از پنومونی بسیاری از سالمندان را درک نمی کنند و خود را در معرض خطر از شایع عفونت ریه محققان گفتند. این نتایج در ناکافی پنومونی پیشگیری تلاش ها به خصوص کم استفاده از واکسن است.

در مقابل شکستن لگن مشاهده شده است به عنوان یک نگرانی عمده برای سالمندان اشاره کرد مطالعه نویسنده لسلی Grammatico-Guillon از دانشگاه تورهای در فرانسه و همکاران.

“ما امیدواریم که با قرار دادن عواقب ناشی از ذات الریه در رابطه با عواقب ناشی از شکستگی لگن ممکن است به ارائه دیدگاه مفید برای بحث از ذات الریه و پیشگیری از آن با پیری جمعیت” نویسندگان گفت: در یک ECCMID انتشار اخبار.

“جمعیت اما همچنین مراقبان آنها و بالینی پزشکان باید آگاه تر از خطر از این بیماری است. به رسمیت شناختن بهتر را بهبود بخشد پیشگیری از پنومونی با افزایش جذب واکسن مانند آنفلوانزا و pneumococcus” تیم به این نتیجه رسیدند.

اطلاعات بیشتر

آکادمی آمریکایی پزشکان خانواده در ذات الریه.

کپی رایت 2020 سلامت. تمام حقوق محفوظ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im