Pompeo خواسته های کوبا آزادی مخالف خوزه دانیل فرر

Feb. 24 (UPI) — وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo روز دوشنبه کوبا خواستار آزادی فعالان حقوق بشر و مخالف خوزه دانیل فرر که زندانی شد کارائیب ملت بیش از 100 سال پیش.

در نامه سرگشاده ای به کوبا وزیر امور خارجه Bruno Eduardo Rodriguez Parrilla Pompeo گفت که ایالات متحده پیوست و توسط یک گروه کر از دیگران در آن خواستار انتشار آنها فرر که رنج بیش از پنج ماه از “کشیده زنجیر به ضرب و شتم و سوخته در دست رژیمی که شما را نمایندگی کند.”

“تا زمانی که دموکراسی و احترام به حقوق بشر در کوبا و همه زندانیان سیاسی آزاد هستند و ایالات متحده ادامه خواهد داد برای برگزاری این رژیم مسئول آن نقض” Pompeo گفت. “به خاطر مردم کوبا و برای بهبود خود را ملت ما مصرانه از شما را به رایگان خوزه دانیل فرر بلافاصله و در اولین گام به سمت یک آینده بهتر برای کوبا است.”

در پاسخ رودریگز رد Pompeo ادعای مراقبت در مورد حقوق بشر در این کشور جزیره ای کرد و گفت اگر او او می خواهم بلند “نسل کشی انسداد” که ایالات متحده تحمیل کرده است در کوبا و لغو ممنوعیت سفر Pompeo اعمال شده در اواخر سال گذشته و پس از آن سخت تر در ماه ژانویه است.

“توقف” سفر بان کی مون,'” رودریگز در توییتر نوشت.

فرر در اصل بازداشت در سال 2003 و محکوم به 25 سال زندان به اتهام انجام اعمال است که تهدید این کشور برای دفاع از حقوق بشر و دموکراسی به گفته سازمان عفو بین الملل.

با این حال او منتشر شد و در مارس 2011 پس از مداخله از کوبا کلیسای کاتولیک.

پس از آزادی او را تاسیس گروه مخالف اتحادیه میهنی کوبا که فشار برای تغییرات دموکراتیک در کوبا.

فرر بود اخیرا دستگیر شده در Oct. 1 همراه با شش نفر دیگر UNPACU نفر در طول یک حمله پلیس به خانه خود و سازمان و ستاد با توجه به مستقر در ایالات متحده دیده بان آزادی ،

ایالات متحده و اروپا, پارلمان اروپا, در میان دیگران با صدور بیانیه ای در محکومیت دستگیری او.

پس از دستگیری Pompeo گفت که فرر بود و اطلاع از اتهامات عنوان شده علیه او و نه مجاز به دیدن یک وکیل.

گرانما روزنامه رسمی حزب کمونیست کوبا اعلام کرد که فرر بود یک عامل پرداخت می شود ایالات متحده — اتهامات UNPACU به شدت رد کرد.

روز دوشنبه Pompeo به نام از اتهامات عنوان شده علیه فرر “الکی” و گفت: آنها به دنبال یک الگوی از آزار و اذیت و خشونت و بازداشت خودسرانه از شهروندان کوبا که به دنبال گذار به دموکراسی است.

“نمی توان آن را یک جرم به انتقاد از سیاست هایی که تعیین کرده اند کوبا را توسعه غلت عقب گذشته 61 سال” Pompeo نوشت.

ایالات متحده و کوبا را تجربه گرم شدن به رابطه خود را در دولت اوباما اما خصومت بین دو کشور افزایش دوباره یک بار رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان قدرت با محدود کردن پروازهای تجاری به کوبا از هاوانا در ماه اکتبر و پس از آن تعلیق همه پروازهای چارتر در ماه ژانویه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>