قیمت درآوردن قوانین آن را سخت تر برای بازار کار

همانطور که می رود: “هیچ چیز قطعی است اما مرگ و مالیات.” اضافه می کنم “و ضد قیمت سنگ آهن در بازار قانون در زمان بحران.”

در عین حال افزایش قیمت در این صورت ناگهانی کمبود مهمی انگیزه ای برای بازگرداندن عرضه و تقاضا و شرایط بازار است که نزدیک به نرمال.

به عنوان بسیاری از ما تجربه کرده اند در چند هفته گذشته به خرید کاغذ توالت ضد عفونی کننده دست و صورت ماسک تبدیل به سخت تر و گران تر است. به این دلیل است که غیر منتظره تعداد زیادی از مردم در حال عجله برای خرید این و دیگر محصولات که ممکن است جلوگیری از گسترش coronavirus.

طبیعی است برای مردم به سهام تا در منابع در طول بحران. نتایج فوری در حال خالی کردن قفسه های فروشگاه به زودی به دنبال قیمت های بالاتر.

وقتی این اتفاق می افتد سیاستمداران در سراسر جهان تقاضای پایان دادن به افزایش قیمت. هدف این است که برای بهبود دسترسی مصرف کننده به محصولات در حال حاضر در تقاضا بالاتر است.

در نیوجرسی مثلا حداقل 10 خرده فروشان دریافت اخطار از دولت را به توقف خود را به اصطلاح قیمت سنگ آهن در بازار.

به طور مشابه, دولت فرانسه اعلام کرد که آن را نمی خواهد تحمل چنین افزایش قیمت ها خواهد شد و به زودی حکم یک سقف قیمت در ماسک صورت و دست عفونی. در یک حرکت تضمین شده به بدتر و طولانی کمبود مقامات فرانسوی هستند و حتی رفتن تا آنجا که به سهام مناسب از ماسک است.

فقط این هفته گذشته وزارت دادگستری را تهدید به اقدام علیه “بد بازیگران” که افزایش قیمت در طول این زمان از وحشت. لیست در می رود و در.

در حالی که حسن نیت چنین سنگین دست مداخله اشتباه است در بسیاری از سطوح:

اول افزایش قیمت ها بیانگر چیزی بیش از غیر منتظره ای افزایش شدید تقاضا برای این محصولات است. مصرف کنندگان ارزش این محصولات بیشتر در حال حاضر از آنها فقط چند هفته پیش که منعکس شده است با قیمت بالاتر.

اما در اینجا یکی دیگر از واقعیت: اگر قیمت ها نگه داشته مصنوعی پایین وجود دارد انگیزه کمی برای خریداران به خرید تا آنجا که آنها می توانند. البته تنها کسانی که خریداران به اندازه کافی خوش شانس برای دریافت به فروشگاه برای اولین بار می توانید انجام دهید. خود را جمع اوری و سپس برگ هیچ چیز برای خریداران در صف پشت سر آنها.

این واقعیت است که وجود دارد بهتر است به معنی کاهش افزایش تقاضا و به خصوص کاهش بیش از حد احتکار — از این امکان بسیار افزایش قیمت که دولت در حال تلاش برای جلوگیری از.

اما افزایش قیمت ها را یکی دیگر از مزیت های مهم: آنها ایجاد مشوق های لازم برای کارآفرینان به تغییر منابع به سمت فعالیت های است که افزایش عرضه این کالا.

به قیمت های بالاتر تشویق سطوح بالاتری از تولید کالا مانند ماسک و دست عفونی که پس از آن افزایش عرضه است. حتی برخی از شرکت های است که نمی توان به تولید این کالا در گذشته باعث خواهد شد با قیمت های بالا در حال حاضر به انجام این کار. ژاپنی, الکترونیک, غول تیز شروع به استفاده از آن تلویزیون کارخانجات به فولاد ماسک زمانی که عرضه داخلی رفت و خشک است. تولید کننده FoxConn همین در چین برای حفاظت از کارکنان خود را که جمع آوری اپل.

مقامات دولتی (و صاحب نظر) به نظر می رسد هرگز برای یادگیری (و یا به یاد داشته باشید) که در زمان بحران به طور طبیعی افزایش قیمت لازم برای تضمین کند که کالا و خدمات و ورودی استفاده می شود برای حداکثر اجتماعی استفاده.

زمانی که دولت جلوگیری از افزایش قیمت آنها ناخواسته ایجاد کمبود منابع حیاتی است.

متاسفانه چنین مداخله دولت باعث می شود آن را سخت تر برای مردم را به بازیابی از حوادث و یا امروز برای محافظت از خود را از coronavirus.

فکر می کنم در مورد آن.

بدون نوسانات قیمت برای ارائه یک سیگنال را به تولید کنندگان و چگونه آنها می دانند که با چه مقدار یا سرعت آنها نیاز به افزایش تولید ؟

اگر قیمت ها نگه داشته مصنوعی پایین کارخانه صاحبان هیچ راهی برای اطمینان می دانم که تقاضای واقعی (و نه فقط احتکار) افزایش یافته است به اندازه کافی برای توجیه تغییر در برنامه های تولید خود را.

دوم اگر دولت نگه داشتن قیمت ها از تنظیم به سمت بالا اضافی تقاضا برای ماسک ممکن است در نتیجه درآمد به اندازه کافی برای پوشش هزینه های اضافی تولید و حمل و نقل بیشتر ماسک.

خط پایین این است که با نگه داشتن قیمت مصنوعی پایین دولت ها در سراسر جهان را تشویق مصنوعی تقاضای بالا از hoarders ،

لازم است را افزایش می دهد به زنجیره تامین را نیز دلسرد می شود که در نتیجه غیر ضروری با کمبود صف های طولانی, از جان گذشته, مشتریان, قفسه های خالی و بازار سیاه در کوچه های تاریک.

نیست ما بهتر است زمانی که محصولات آنها در واقع در قفسه و برای خرید در دسترس حتی اگر تنها در قیمت های بالاتر?

زمانی که هیچ گونه محصولات یافت می شود جز به لحاظ سیاسی و اجتماعی متصل شهروندان عادی از دست می دهند.

ورونیک د Rugy محقق ارشد در Mercatus مرکز در دانشگاه جورج میسون.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im