زندانی را عفو در ایران خوش آمدید اما صدها نفر دیگر که باید باقی می ماند در زندان

واشنگتن – در پاسخ به اعلام مقامات ایرانی که رضایت داده خواهد شد به زندانیان به اتهام “امنیتی” جرائم که پنج سال حکم زندان و یا کمتر و کسانی که اعطا شده است را در هفته های اخیر را نمی توان به زندان بازگردانده فیلیپ لوتر سازمان عفو بین الملل در خاورمیانه و شمال آفریقا تحقیقات و مدیر وکالت گفت:

“عفو بین الملل از انتشار هر کسی بازداشت به عنوان یک زندانی عقیدتی اگر چه آنها باید در زندان بوده است در وهله اول.

“هیچ کس نباید به صرف یک روز در زندان به خاطر به کارگیری مسالمت آمیز از حقوق خود و این ظالمانه است که بسیاری از زندانیان عقیدتی باقی می ماند به ناحق زندانی – از جمله مدافعان حقوق بشر و بسیاری دیگر بازداشت برای شرکت در تظاهرات مسالمت آمیز 2019 در ماه نوامبر و ژانویه این سال است.

“سازمان عفو بین المللی است دوباره در تماس با مقامات ایرانی بلافاصله و بدون قید و شرط آزادی همه زندانیان سیاسی شد.”

پس زمینه

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

امروز قبل از این مقامات ایران اعلام کرد که زندانیان دربند “امنیت” جرائم که پنج سال حکم زندان و یا کمتر خواهد بود اعطا عفو و کسانی که اعطا شده است را در هفته های اخیر را مجبور به بازگشت به زندان است. بسیاری از زندانیان تعریف شده توسط مقامات به عنوان زندانی برای “امنیت” جرائم در واقع زندانیان برگزار شد با انگیزه های سیاسی ،

اعلام این خبر گفت: عفو شد, در بخش, به مناسبت نوروز (سال نو ایرانی) که می افتد در 20 مارس و اسلامی تعطیلات مذهبی و, در بخش, در نور “شرایط حساس” کشور در آشکار اشاره به گسترش coronavirus در کشور است. در هفته های اخیر خبر داد اعطای زندان را ترک و پس از پرداخت وثیقه به عنوان مقامات مبارزه برای جلوگیری از شیوع کروناویروس از جمله در این کشور در زندان است.

این بیانیه در دسترس است: https://www.amnestyusa.org/press-releases/prisoner-pardons-in-iran-welcome-but-hundreds-more-who-should-be-free-remain-jailed/

به دنبال عفو بین الملل ایالات متحده آمریکا در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im