دادستان در استرداد آسانژ شنوایی: آمریکا و انگلستان پیمان نمی شود به ویکی لیکس’ ناشر

دادستان در جولیان آسانژ در لندن شنوایی در لندن یکشنبه نگهداری دادرس دادگاه اقتدار به دست انداختن بین المللی هنجار مندرج در معاهدات و تصویب استرداد بنیانگذار ویکی لیکس به ایالات متحده است.

استدلال در سومین روز از جلسه با تمرکز بر موضوع “جرائم سیاسی” و اینکه آیا یک معاهده استرداد بین آمریکا و انگلیس مورد به مورد. اگر آن را ندارد, دفاع معتقد است که استرداد باید توان انکار کرد چرا که اتهامات علیه آسانژ شامل انتشار اسرار دولتی و “صرفا سیاسی جرائم.”

آسانژ متهم به 17 فقره نقض جاسوسی عمل می کنند و یک تعداد از نقض جرایم رایانه ای قانون که به عنوان اتهام در کیفرخواست همچنین یک جرم جاسوسی. جاسوسی است که به طور گسترده ای به رسمیت شناخته شده به عنوان یک “جرم علیه خود دولت.”

یک معاهده استرداد امضا [PDF] توسط هر دو ایالات متحده و انگلیس در سال 2003 شامل یک بخش است که به صراحت امر به جرائم سیاسی. آن می گوید “استرداد نخواهد بود و مسلم اگر جرم برای آن استرداد درخواست شده است, است و یک جرم سیاسی.”

اما در سال 2003 انگلستان پارلمان تصویب قانون استرداد و حذف یک بخش در جرائم سیاسی. دادستان استدلال می کند مجلس نمی شامل یک راست مربوط به جرائم سیاسی رو آسانژ نمی تواند استناد حفاظت برای جلوگیری از استرداد خود را.

چرا جرم سیاسی استثنا حذف شد از سال 2003 قانون نامشخص است. اما در زمان تصویب آن در اوایل جنگ جهانی علیه تروریسم.

کریستوفر جوینر استاد حقوق بین الملل در دانشگاه جورج تاون بیان آنچه که یک نگرانی شایع در آن زمان است.

“شاید بیشترین مشکل برای استرداد موارد مربوط به اعمال تروریسم است جرم سیاسی ، بسیاری از مدرن معاهدات استرداد به طور خاص معاف جرائم سیاسی از استرداد از لیبرال و دموکراتیک دولت های توسعه یافته قوی نفرت و بیزاری نسبت به این ایده از تسلیم شدن مخالفان به دست یک مستبد دولت است.”

جوینر ادامه داد: “وجود دارد اما هیچ معیارهای شناخته شده به عنوان به آنچه به منزله یک ‘سیاسی’ جرم و نه است وجود دارد یک قانون بین المللی و قانون منع استرداد مجرم سیاسی. به عنوان یک نتیجه از تصمیم گیری که آیا برای استرداد مبتنی بر معیارهای ذهنی به عنوان تعیین شده توسط نگه داشتن دولت است.”

“بر این اساس دو جانبه استرداد سیستم ارائه می کنند تنها بخشی از راه حل برای آوردن تروریست های بین المللی به عدالت است. نتیجه این است که در حالی که دولت ها ممکن است توافق دارند که اعمال تروریستی افزایش به اینکه جرائم جنایی در برابر جامعه بین المللی سخت و چند جانبه از طریق اجرای استرداد در تعقیب این اعمال هنوز هم ممکن است وجود ندارد.”

ایالات متحده-انگلستان معاهده برخورد با این مسئله به طور خاص در لیست جرائم خشونت آمیز که قرار بود از مطالعه حذف از جرم سیاسی ،

قاضی ونسا Baraitser به نظر می رسید پذیرای دادستان استدلال برای نادیده گرفتن پیمان است. قبل از James Lewis, سرب دادستان در پاسخ به دفاع Baraitser دستور دفاع برای جلوگیری از بحث خود را در مورد جرائم سیاسی و تمرکز بر روی این که آیا این پیمان مربوط به رسیدگی است.

به این وکیل مدافع ادوارد فیتزجرالد گفت: قاضی این پیمان بر اساس آن استرداد درخواست. “به استرداد درخواست شما رو به یک پیمان است.”

مگنا کارتا از 1215 ممنوع بازداشت خودسرانه و مسلم حقوق متهمان جسم. فیتزجرالد تاکید کرد که این روند به دلیل حمایت شده مندرج برای قرن ها و در واقع قانون اساسی ایالات متحده شامل آنها نیز هست. اما به عنوان “نمی استرداد آسانژ کمپین” مشاهده قاضی عمل مانند مجلس overrode مگنا کارتا به عنوان دفاع مطرح شده که چرا یک فرد باید به موضوع بازداشت های خودسرانه.

دفاع ارائه چند نمونه برجسته است که مربوط به موضوع جرم سیاسی.

“این است که در نهایت هیچ تفاوتی ندارد [از] استرداد درخواست در مورد MI5 عامل دیوید Shayler, تحت تعقیب قرار, تحت قانون اسرار رسمی سال 1989 برای عبور اسناد محرمانه به ایمیل در روز یکشنبه در 1997” دفاع به یاد می آورد. که شامل “افشای نام ماموران که قرار داده شده است در ترس از زندگی خود را با اقدامات خود است.”

فرانسه در دادگاه تجدید نظر رد استرداد در سال 1998 به دلیل آن را تحت پوشش “جرم سیاسی استثنا.”

به عنوان دفاع توصیف “Shayler فاش کرد که MI5 نگه داشته و بر روی فایل های سیاستمداران برجسته از جمله کار وزیران که بمبگذاری در شهر لندن در سال 1993 و سفارتخانه اسرائیل در سال 1994 می تواند اجتناب شده است و MI6 بودند درگیر در توطئه برای ترور” رهبر لیبی معمر قذافی.

مورد Katharine تفنگ ذکر شده بود یک GCHQ whistleblower که نشان داد یک فشار علیه سازمان ملل متحد کشورهای عضو به اجبار برای حمایت از حمله به عراق.

همچنین قاضی شنیده در مورد چگونه دادستان مقامات اطلاعاتی سیاستمداران و دیگران نسبت داده اند انگیزه و هدف به آسانژ که به شدت نشان می دهد او متعهد شد به آسیب رساندن کار ایالات متحده امنیتی و سازمان های اطلاعاتی و که او می خواست به آسیب “قابلیت نیروهای مسلح از [ایالات متحده] به انجام وظایف خود” و به دنبال “خطر انداختن منافع” ایالات متحده در خارج از کشور.”

دولت آمریکا مقامات “آزادانه علنا و به طور منظم نسبت دادن انگیزه ‘خصمانه'” به دولت ایالات متحده به آسانژ که دفاع معتقد است که شواهد او به اتهام جرائم سیاسی.

در نهایت چه دفاع های دقیق ممکن است تفاوت کمی اگر قاضی موافقت با دادستان است که استرداد پیمان مهم نیست. آنچه در اولویت است چه در حقوق داخلی و هم در حقوق داخلی تحقیق سزاوار بدون حفاظت از این خاص نقض حقوق خود را.

***

ایستاده در خارج از Woolwich دادگاه مجاور به Belmarsh زندان که در آن بازداشت آسانژ ویکی لیکس editor-in-chief Kristinn Hrafnsson گفت: “این یک ضد تروریستی دادگاه در اینجا در کنار Belmarsh و جولیان است که درمان به عنوان یک تروریست است. او معصوم. او دست به دستبند ده یا 11 بار در روز. او [حقوقی] مواد گرفته شده است به دور از او. آن را کاملا غیر قابل قبول است.”

Hrafnsson صحبت شد در مورد تلفات رسیدگی و حبس در فرانسه. در بعد از ظهر زمانی که قاضی خواسته آسانژ اگر او نیاز به یک استراحت او ایستاده بود برای رسیدگی به دادگاه. او گله و شکایت دوباره در مورد عدم دسترسی به وکیل و چگونه وجود دارد ماموران امنیتی در اطراف او هر بار که او می خواهد به یک ممتاز گفتگو.

جولیان آسانژ پیشنهاد وجود دارد که نامش ذکر نشده از مقامات سفارت اکوادور در دادگاه. “من نمی توانم ارتباط با وکلا و یا از آنها بخواهید برای توضیحات بدون طرف دیگر دیدن. شده است وجود دارد به اندازه کافی جاسوسی وکلا در حال حاضر. از طرف دیگر در حدود 100 برابر بیشتر و تماس با وکلای خود را هر روز.”

این اظهارات در آمد در نزدیکی پایان روز و دفاع آگاهانه قاضی آنها می خواهم آسانژ قادر به نشستن با آنها در چاه به جای جعبه شیشه ای. او مخالف درخواست رقیب آن را غیر منطقی بود به فکر می کنم او می تواند تایید کند که بدون یک “ارزیابی ریسک” از پرسنل درگیر در امنیت است.

وقتی که دفاع روشن ساخته است آنها را به یک درخواست رسمی او به نظر می رسید فکر می کنم آنها می خواهم که به درخواست وثیقه آن پیگرد قانونی خواهد کرد. که باعث Lewis, دادستان, به اطلاع قاضی آنها در زمان یک “موضع خنثی.” او فکر نمی کنم یک وثیقه نرم افزار مناسب بود و نه او فکر می کنم آن را به عنوان پیچیده به عنوان قاضی بود و ساخت آن است. آسانژ می تواند یک نگهبان ایستاده او را در حالی که او نشسته و با او وکیل است.


Shadowproof ویرایشگر کوین Gosztola در لندن برای بنیانگذار ویکی لیکس جولیان آسانژ را یک هفته استرداد شنوایی.

در ارتباط باشید به Shadowproof و همچنین توییتر خود برای پوشش. و اگر شما از کار ما حمایت و قادر به کمک به صندوق کوین گزارش به اینجا بروید برای اهدای.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net