Q ساکت بود، اما QAnon زنده است

[ad_1]

در 8 دسامبر 2020، چند هفته پس از انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهور، “Q” – حساب آنلاین ناشناس که جنبش توطئه QAnon را راه اندازی کرد – پیوندی به ویدئویی از صحنه هایی از آتش زدن خودروها در خیابان ها، جت های جنگنده بر فراز استادیوم و دونالد ترامپ با دست روی کتاب مقدس، به عنوان رئیس جمهور سوگند یاد می کند. تصاویر منتشر شده در آهنگ Twisted Sister به نام We’re Not Gonna Take it.

اکانت کیو از آن زمان تاکنون منتشر نشده و پیش بینی های اصلی او محقق نشده است.

اما جنبش QAnon – در اصل بر اساس تئوری توطئه ترامپ است که بر اساس آن گروهی از نخبگان لیبرال جهانی بر یک کودک حکومت می کنند. sex حلقه ای که ترامپ متوقف خواهد کرد – به شکوفایی خود ادامه خواهد داد. به یک معنا، او اکنون عمیق‌تر از 12 ماه پیش در بافت سیاسی و اجتماعی کشور درگیر است.

به گفته گروه حمایت از لیبرال Media Matters، بیش از 40 نامزد که به طور علنی از QAnon حمایت کرده اند، برای پست ملی در سال 2022 نامزد می شوند. اینها شامل لوئیس میگل، جمهوری‌خواه فلوریدا است که شعار QAnon را توییت کرد، و عمر ناوارو، جمهوری‌خواه کالیفرنیا که علناً اعلام کرده است که به برخی از تئوری‌های توطئه جنبش، از جمله این دروغ که هالیوود یک طرح قاچاق کودکان را اجرا می‌کند، اعتقاد دارد.

پیروان QAnon همچنین به طور مرتب در رویدادها ظاهر می شوند و با موفقیت ادعاهای نادرست جدیدی را منتشر می کنند. صدها نفر ماه گذشته در دالاس حاضر شدند و انتظار داشتند جان اف کندی جونیور – پسر رئیس جمهور سابق ایالات متحده که در سانحه هوایی در سال 1999 جان باخت – قصد خود را برای نامزدی برای ترامپ در سال 2024 اعلام کنند. بسیاری از حامیان QAnon گفته اند. اصرار داشت که جشنواره اخیر Astroworld در هیوستون، که منجر به کشته شدن 10 نفر و مجروح شدن صدها نفر دیگر شد، پوششی برای یک قربانی آیینی شیطانی بود.

تئوری‌های توطئه اغلب بسیار فراتر از ایده‌های اصلی خود هستند، خواه فرود بر ماه باشد یا آنچه واقعاً در 11 سپتامبر پس از دستیابی به مخاطبان زیادی رخ داد. اما QAnon – یک تئوری توطئه که به صورت آنلاین متولد شد و به صورت آنلاین منتشر شد – برجسته است زیرا طول عمر آن به همین جامعه بزرگ برای هدایت مسیر جدید بستگی دارد.

بقای QAnon به این معنی است که دروغ‌های حامیان او احتمالاً بر انتخابات 2022 ایالات متحده تأثیر می‌گذارد، همانطور که در سال 2020 تأثیر گذاشت، زمانی که به تحریک شور و شوق جمهوری‌خواهان محافظه‌کار کمک کرد. و این اتفاق خواهد افتاد، اگرچه بسیاری از پلتفرم های بزرگ رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر، تبلیغ صریح ادعاهای نادرست را ممنوع کرده اند.

مایک روچیلد، نظریه پرداز توطئه و نویسنده کتاب The Storm Is Over Us: How QAnon به یک جنبش، فرقه و نظریه تبدیل شد، می گوید: «تکامل Q این است که شمایل نگاری دوران ترامپ را رها کرد و تبدیل به یک توطئه همه چیز شد. توطئه همه چیز.”

روچیلد گفت، در غیاب سرنخ “Q”، برخی از پیروان QAnon این جنبش را به یک تئوری توطئه تبدیل کرده اند، “ماجراجویی خود را انتخاب کنید.”

میگل به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. ناوارو گفت که برای جلوگیری از ممنوعیت دسترسی به پلتفرم‌ها، انتشار برای QAnon را متوقف کرده است.

ناوارو گفت: “من احمق نیستم.” برای زنده ماندن در رسانه های اجتماعی باید از نظر سیاسی در دنیای امروز درست عمل کرد.»

وی افزود: من برای کنگره مبارزه می کنم. بنابراین باید روی موضوعاتی تمرکز کنم که مهم‌تر هستند، مانند اقتصاد یا تجارت، به غیر از «تمرکز بر QAnon.

جنبش QAnon به اکتبر 2017 برمی گردد، زمانی که اولین پست منتسب به “Q” در 4chan، تابلوی اعلانات سمی بدنام ظاهر شد. یک حساب کاربری ناشناس که خود را Q Clearance Patriot می‌نامد، ادعا می‌کند که یکی از مقامات بلندپایه دولتی است که به اطلاعات طبقه‌بندی شده درباره جنگ ترامپ برای شکستن اسارت جهانی دسترسی دارد. در آگوست 2018، حامیان جنبش شروع به حضور در راهپیمایی‌ها برای انتخاب مجدد ترامپ با علامت‌های “Q” و تی شرت کردند.

در سال 2020، تعداد پیروان به شدت افزایش یافت و این جنبش به تعدادی دیگر از تئوری‌های توطئه منشعب شد، از جمله زیر سوال بردن توصیه‌های پزشکی در مورد نحوه مقابله با COVID-19، مانند پوشیدن ماسک. بخش‌های دیگر جنبش به دنبال مشارکت در گروه‌های سلامت و تندرستی و همچنین بحث در مورد ایمنی کودکان بودند.

تا ژوئیه سال گذشته، واکنش عمومی به دروغ‌های منتشر شده توسط جنبش QAnon چنان شدید بود که توییتر هزاران حساب کاربری را که این توطئه را تبلیغ می‌کردند را از پلتفرم خود ممنوع کرد و فیس‌بوک و یوتیوب نیز به زودی از آن پیروی کردند.

اما در این مرحله، ایده‌های توطئه‌ای برای «خیمه بزرگ» – که همگی به پیش‌گویی بازگشت ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور اشاره می‌کردند – به خوبی تثبیت شد. پیروان QAnon می‌توانند درباره تئوری توطئه بدون استفاده از شعارهایی که نرم‌افزار را برای تعدیل شرکت‌های فناوری تحریک می‌کند، منتشر کنند. آنها همچنین به پلتفرم هایی روی آوردند که بحث ترافیک را ممنوع نکرده بودند، مانند اپلیکیشن چت تلگرام.

رهبران و ایده های جدید شروع به ظهور کردند. یکی از رهبران برجسته مایکل پروتسمن، کارآفرین تخریب مستقر در واشنگتن است که به صورت آنلاین با نام Negative48 شناخته می شود.

در کانال تلگرامی پروتسمن، که از 1700 عضو در ماه مارس به نزدیک به 100000 عضو در دسامبر افزایش یافت، او برنامه های زنده و چت هایی را میزبانی کرد که به شدت این دروغ را مبنی بر زنده شدن کندی تبلیغ می کرد و از پیروان خود می خواست که شاهد رویداد دیلی باشند. Plaza، سایت رئیس جمهور 1963 ترور جان اف کندی

کندی در اطلاع QAnon ظاهر می شود زیرا کیو یک بار به دروغ گفت که هیلاری کلینتون او را کشته است تا بتواند برای یک کرسی در سنای نیویورک نامزد شود.

در صبح روز 2 نوامبر، صدها نفر از پیروان QAnon از کالیفرنیا، نیویورک، فلوریدا و سایر ایالت ها در محل تجمع کردند. آنها هفته ها ماندند.

Protsman به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

یکی دیگر از کانال های تلگرامی یک داستان بی اساس در مورد فاجعه Astroworld که در آن افراد در شوی تراویس اسکات خواننده رپ جان خود را از دست دادند به بیرون درز کرد. این کانال ادعا می کند که اسکات (متولد ژاک بی وبستر) عمداً در یک مراسم شیطانی سعی در کشتن نوجوانان جوان داشته است. «آگهی زنده. در یکی از پست ها آمده است: قربانی انسان. “اهریمنی.” این نشریه 83100 بازدید جمع آوری کرد. پست های بعدی با همین پیام ده ها هزار بازدید دیگر ایجاد کرد.

تا 8 نوامبر، این پست ها به رسانه های اجتماعی رسیده بود. یکی از کاربران TikTok در ویدئویی که بیش از 1 میلیون بازدید داشت، پرسید: “آیا کسی متوجه شده است که صحنه یک صلیب معکوس است که به درگاهی به جهنم منتهی می شود؟” دیگران ویدئویی از یوتیوب را با بیش از 44100 بازدید به اشتراک گذاشتند که عنوان آن “آیین شیطانی کنسرت بی حجاب تراویس اسکات” بود.

و در فیس بوک، یک کشیش از ایندیاناپولیس پستی را منتشر کرد که بیش از 160000 لایک، نظر و اشتراک‌گذاری داشت. کشیش جفری پیتس گفت: «چه دعوت آشکاری به یک مراسم شیطانی!» “این درست در مقابل ما است و مردم هنوز روندها را دنبال می کنند و نمی دانند که این نسل برای کشتار آماده است.

بر اساس تجزیه و تحلیل داده های CrowdTangle، یک ابزار تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی متعلق به فیس بوک، این شایعه جعلی بیش از 303000 تعامل را قبل از انتشار اولین بررسی های واقعی اتهامات ایجاد کرد.

پیتس در پاسخ به سوالی درباره پست ویروسی خود گفت: «من هیچ چیزی در مورد QAnon نمی‌دانم، من چیزی را که آنها انجام می‌دهند نمی‌فهمم». “من کشیش هستم که قلمرو اهریمنی را آشکار می کنم. چیزهایی که در Astroworld اتفاق می افتاد، و آن روح، شیطانی بودند.

پیتس افزود، هر آنچه دنبال کنندگان QAnon برای ارسال پست من استفاده می کنند، وظیفه آنهاست.

برخی از سیاستمداران ادعا می کنند که پرستندگان شیطان در میان حزب دموکرات پنهان شده اند و عناصر توطئه را در پست های خود جذب می کنند، بدون اینکه به صراحت اشاره ای به قانون داشته باشند.

میگل، جمهوری خواه فلوریدا، در 19 نوامبر در توییتر گفت: «آمریکا یک ملت مسیحی است. «من هرگز از مبارزه با کمونیست‌های شیطان پرست-جهان-جهانی دست نخواهم کشید. #آمریکا اول.

برخی از نامزدهای سیاسی که از QAnon حمایت کرده‌اند، بیشتر بر روی همه‌گیری تمرکز کرده‌اند و استدلال می‌کنند که نوع ویروس کرونا واقع‌بینانه نیست و به عنوان راهی برای اطمینان از تسلیم شدن برگه‌های انتخاباتی نوامبر 2022 به پیروزی جدید دموکرات‌ها استفاده می‌شود.

بابی جفریس، نامزد سنای پنسیلوانیا که بارها در سال 2018 برای QAnon منتشر کرد، یکی از این پست ها را در 27 نوامبر به اشتراک گذاشت. در این توییت آمده است: «نسخه میان‌مدت زودتر از حد انتظار عرضه شد.

لوگان استرین، محقق توطئه و یکی از مجریان پادکست QAnon Anonymous، گفت که اگر جمهوری خواهان کنترل یک یا هر دو مجلس کنگره را در سال 2022 به دست آورند، می تواند پیروان جنبش را “بیشتر تقویت” کند.

استرین که از تراویس ویو به پادکست خود تغییر می‌کند، گفت: «QAnon می‌تواند هر زمان که انتخاباتی برگزار شود، تازه‌سازی شود. احتمالاً هر دو سال یک‌بار می‌بینید که پیروان QAnon رویدادهای خبری را در پرتو Q و اعتقادات جنبش تفسیر می‌کنند.»

استرین افزود که این نشان دهنده انعطاف واقعی چنین توطئه ای برای یک چادر بزرگ است.

او گفت: «همانطور که دیدم Q علیرغم تمام ممنوعیت‌های رسانه‌های اجتماعی و همه پیش‌بینی‌های ناموفق رشد کرد، مطمئنم که این چیزی است که ما فقط باید در دنیای سیاسی رایج در ایالات متحده با آن زندگی کنیم. حداقل برای یک نسل.»[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıElf Bar 5000hipercasino bedava bonusaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleri