عربستان را زنان شجاع جلو و پشت پرده در تاج شاهزاده MBS

این هفته تاج شاهزاده محمد بن سلمان (MBS), عربستان سعودی 34 ساله عملا حاکم شد و یک قطره اشک. او بازداشت اعضای خود خانواده سلطنتی و آغاز یک قیمت نفت جنگ با روسیه که فرستاده است قیمت نفت و بازارهای سهام جهان—کاهش. پشت سرفصل اما یکی دیگر از مهم رویداد برگزار خواهد شد در عربستان سعودی شروع آوریل 18: فعال حقوق زنان Loujain al-Hathloul دستگیر شد و تقریبا دو سال پیش برای دفاع از حق رانندگی به علت است در دادگاه. شیطانی مادربورد می خواهد جهان را به باور او این است که جهان عرب را لیبرال و اصلاح طلب و در زمان اعتبار در نهایت اعطای حق زنان برای رانندگی, اما او همچنین کسی است که تا به حال al-Hathloul و نه زنان دیگر پرتاب در زندان, شارژ آنها را به عنوان عوامل خارجی و جاسوسان. زندانی کردن این صلح فعالان در معرض وحشیانه طبیعت MBS رژیم و دورویی از دموکراسی های غربی است که در ادامه به حمایت از او.

Loujain al-Hathloul بد نامی در سال 2013 برای مبارزه علیه ممنوعیت رانندگی هنگامی که او ارسال شده ویدئوها از خودش رانندگی به عنوان یک عمل نافرمانی مدنی. او بود که برای اولین بار دستگیر و در دسامبر 2014 زمانی که او اقدام به رانندگی از امارات متحده عربی به عربستان سعودی و صرف 73 روز در زندان که در آن زمان. Al-Hathloul نیز صریح مدافع برای پایان دادن به مرد سرپرستی سیستم است که رفتار زنان که بیش از کودکان سراسر زندگی خود را.

در مه 15, 2018, یک گروه از مردان مسلح از آژانس امنیت ملی حمله کردند Loujain خانواده خانه و او را دستگیر.برای سه ماه اول بازداشت او برگزار شد و در انفرادی بدون دسترسی به خانواده و یا یک وکیل. با توجه به ارتباطات او بود و بعد از آن قادر به با خانواده اش در طول این سه ماه او را مورد ضرب و شتم waterboarded داده می شود شوک الکتریکی از نظر جنسی مورد آزار و اذیت و تهدید به تجاوز و قتل.

مورد Al-Hathloul و دیگر فعالان حقوق زنان در دادگاه در عربستان سعودی است که فوق العاده ای خجالت برای MBS شده است که قرار دادن تلاش های زیادی به قانع کننده خود را به متحدان غربی که او یک اصلاح طلب است و عربستان سعودی در حال تبدیل شدن بیشتر لیبرال.

Loujain ورشکستگی در عربستان زندان برای تقریبا یک سال قبل از سوی دادستانی در نهایت اعلام کرد که آن را به حال نتیجه تحقیقات خود را و ادعا شده که Loujain درگیر در فعالیت های است که “هدف تضعیف ایران, امنیت ثبات و وحدت ملی.” او متهم شده بود از تماس با “گروه های دشمن”—اشاره به همکاری با سازمان ملل متحد و گروه های مدافع حقوق بشر مانند سازمان عفو بین الملل.

Loujain اولیه شنوایی در مارس 2019 اما او اجازه دسترسی به وکیل و یا به شنیدن این اتهامات قبل از جلسه. اعضای خانواده او اجازه داده شد برای حضور در, اما دادگاه بسته شد به هر دو دیپلمات ها و روزنامه نگاران است.

به گفته خانواده اش در ماه اوت سال 2019 Al-Hathloul ارائه شد آزادی خود را در ازای انکار در تصویری که او در معرض شکنجه. او خودداری کرد. برای او باور نکردنی شجاعت و عزم و اراده به مبارزه برای حقوق زنان هشت اعضای کنگره آمریکا را نامزد دریافت جایزه Al-Hathloul برای جایزه صلح نوبل.

مورد Al-Hathloul و دیگر فعالان حقوق زنان در دادگاه در عربستان سعودی است که فوق العاده ای خجالت برای MBS شده است که قرار دادن تلاش های زیادی به قانع کننده خود را به متحدان غربی که او یک اصلاح طلب است و عربستان سعودی در حال تبدیل شدن بیشتر لیبرال. اما در پشت این نمای جدید کنسرت های موسیقی و پارک ولیعهد به نظارت گسترده سرکوب تمام اشکال مخالفان و مخالفت. در نوامبر سال 2018 سازمان سیا به این نتیجه رسیدند که MBS بود که دستور وحشتناک ترور واشنگتن پست روزنامه نگار جمال Khashoggi. MBS همچنین مسئول کشیدن عربستان سعودی به درگیری های داخلی در یمن که در آن ثابت عربستان بمب گذاری را نابود آنچه که در حال حاضر یک کشور فقیر است.

این واقعیت است که MBS لغو ممنوعیت رانندگی و به طور همزمان در زندان کسانی که تا به حال مبارزه کرد و رنج می برد برای چنین اصلاحات روشن می سازد واقعی خود انگیزه: برای خاموش کردن مخالفان و جلوگیری از این صدای زنان از اینکه شنیده می شود. Loujain خواهر لینا al-Hathloul می گوید که رژیم بازداشت این فعالان حقوق زنان “به طوری که آنها را [عربستان] مردم درک کنند که تغییر تنها از بالا به پایین می آید. و مردم باید حتی نمی سعی کنید به ایجاد تغییرات.” این تمایلات تکرار شد توسط سوزان Nossel سر از قلم امریکا است.”این زنان شجاع به چالش کشیده اند یکی از ترین در جهان به شدت زن ستیز دولت, الهام بخش جهان با تقاضای خود را به درایو به اداره زندگی خود را دارند و برای آزادی همه زنان عربستان سعودی از یک فرم از قرون وسطی برده است که هیچ جایی در قرن 21″ او گفت:.

“وجود این شاهد محاکمه می کشد حجاب از مقامات به اصطلاح فشار برای اصلاحات در این کشور گفت:” لین Maalouf سازمان عفو بین الملل و خاورمیانه و مدیر پژوهش. “چگونه می تواند آنها آغاز تغییر در این کشور که بسیار زنانی که مبارزه برای این اصلاحات هنوز در حال مجازات برای آن؟”

ساختگی محاکمه در برابر Loujan al-Hathloul وقوع این هفته باید وادار کردن دولت ها در سراسر جهان به قرار دادن فشار بر عربستان سعودی و تقاضا Al Houthloul فوری و بی قید و شرط آزاد کند. زندان او رابه عنوان به خوبی به عنوان MBS بازداشت اعضای خانواده سلطنتی و عربستان سعودی را به جنگ در یمن—باید به ویژه شرم آور جامعه جهانی در نشست گروه 20 به جای برنامه ریزی شده در عربستان سعودی در ماه نوامبر. چگونه می توانید رهبران جهان وانمود کند که آن را قابل قبول است برای دیدار در یک کشور است که زندانی و شکنجه مسالمت آمیز زنان فعالان و بمب های غیر نظامی در یمن است ؟ از آن نمی باشد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im