سناتور. مایک لی: نمونه اولیه حق رای رهبران ادامه برای الهام بخشیدن به

یادداشت سردبیر: این آدرس توسط سناتور. مایک لی تحویل داده شد در سنا در فوریه. 12, سال 2020 است.

آقای رئیس جمهور

در فوریه. 14, 1870 چیز قابل توجهی رخ داده در ایالت یوتا — چیزی است که تغییر مسیر تاریخ و نه فقط در کشور ما بلکه در کل کشور است.

Seraph جوان 23 ساله معلم مدرسه شد اولین زن آمریکایی به بازیگران یک رای سیاسی انتخابات تحت مساوی حق رای قانون است.

آن لحظه ای که هر دو به دنبال و قبل از یک خط طولانی از سهم قابل توجهی از یوتا زنان — زنان که پیشگام و رهبری در کشور ما و در ملت ما.

مری فیلدینگ اسمیت از هیریوم اسمیت یکی از اوایل رهبران کلیسای عیسی مسیح از روز دوم پرستاران. پس از هیریوم به قتل رسید انعطاف پذیر بیوه دنبال Brigham Young, قدم به قدم, گرفتن کودکان و رهبری یک گروه از پیشگامان در سراسر 1,300 مایل از بیابان به غرب است.

از طریق ترکیبی از ایمان و شن او braved خائنانه و آب و هوا و عظیم بوفالو رم و خطرات بی شمار با موفقیت پیشرو همراهان به حل و فصل که در آن آنها می تواند در ساخت یک زندگی جدید است.

دیگر یوتا زنان ادامه داد: به فروغ مسیرهای پیاده روی — مارتا هیوز توپ ایستاده در میان آنها است.

در زمانی که زنان به ندرت به کالج رفت مارتا آرزو به یک پزشک درآمد یک درجه در هر دو طب و داروسازی. ماهر سخنران عمومی او نیز به دست آورده در درجه فصاحت و بلاغت و زبان عمومی به چهار درجه در زمان او 25.

Martha Hughes Cannon
مارتا هیوز توپ
KUED/Deseret News Archive

در اواخر قرن 19 او به سرعت تبدیل به یک رهبر در ایالت یوتا را رو به رشد حق رای زنان جنبش قرار دادن مهارت های زبان به خوبی استفاده کنید.

در رأی جلسه که در معبد مربع در سال 1889 او استدلال کرد: “هیچ ممتاز کلاس یا از جنس ثروت و یا فرود باید اجازه داده شود به وجود می آیند و یا وجود داشته باشد; همه افراد باید همان حقوقی حق مساوی از هر دیگر.”

در سال اول که زنان می توانستند در رای گیری و اجرا در یوتا انتخابات مارتا زد به عنوان یک دموکرات برای یکی از پنج کرسی سنا دولت حتی در حال اجرا در برابر خود ، او اولین زن انتخاب شود به عنوان یک سناتور در هر دو ایالت یوتا و کل کشور و در ادامه به حمایت بسیاری از افراد موفق و تاثیرگذار طرح قانونی.

و همه در حالی که او در اتاق او ادامه داد: برای اجرای خصوصی عمل پزشکی و افزایش سه فرزند.

این است که در واقع شایسته است که ما به زودی با نصب یک مجسمه از این زن فوق العاده ای در اینجا در ساختمان کاپیتول.

سریع به جلو به امروز که در آن یوتا زنان در ادامه به حمل پرچم های عمومی رهبری و خدمات.

ما اموزش واتکینز به عنوان رئيس جمهور از دانشگاه یوتا; Astrid Tuminez به عنوان رئیس جمهور از, یوتا, دره دانشگاه; نوئل Cockett به عنوان رئیس جمهور از دانشگاه ایالتی یوتا; Deneece Huftalin به عنوان رئیس جمهور از دریاچه نمک کالج; و بث Dobkin به عنوان رئیس جمهور از کالج وستمینستر.

ما گیل میلر نیکوکار و کارآفرین که در زمان بیش از مالکیت یوتا جاز پس از لری درگذشت و همچنین خود شرکت های دیگر. او رهبری تیم و با شرکت های استثنایی فضل فداکاری و موفقیت و کمک کرده است تا خود بشردوستانه بازوی قهرمان, آموزش و پرورش, بی خانمانی و خانواده باعث می شود.

و ما Carine, Clark, رئيس جمهور و مدیر عامل شرکت انجیر هندی جعل مسیر در سیلیکون دامنه و یوتا tech جامعه است.

در همه ظرفیت های مختلف در تمام زمینه های مختلف یوتا زنان در ادامه به مشارکتهای ارزشمند در کشور ما و در ملت ما.

این زنان ارائه داده اند — و در ادامه به ارائه بسیار مورد نیاز هدیه به خود و خانواده ها و جوامع و مدارس و کلیساها کسب و کار و دولت است.

هنگامی که مارتا هیوز توپ صحبت کرد قبل از ایالات متحده آمریکا در مورد موفقیت از حق رای زنان در یوتا, او گفت:, “داستان مبارزه برای زن حق رای در ایالت یوتا است که تمام تلاش ها برای پیشرفت و بهبود بشریت است.”

رویکرد ما به عنوان سالگرد 150 از Seraph جوان رأی و همانطور که ما وارد صدمین سال از 19 متمم آن است که تنها حق است که ما افتخار میراث قابل توجه این زنان و همه آنها داده اند به دولت و کشور ما است.

من عملکرد طبقه.

سناتور. مایک لی است که مقامات ارشد ایالات متحده سناتور از ایالت یوتا است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

ایندکسر