کوچک کاهش آلودگی هوا می تواند به کاهش بیماری های قلبی تهدید

طولانی مدت قرار گرفتن در معرض ذرات آلودگی هوا یک عامل خطر عمده برای بیماری قلبی و مرگ اما حتی کاهش آلودگی هوا را کاهش می دهد تهدید یک مطالعه جدید نشان می دهد.

محققان تجزیه و تحلیل داده ها از بیش از 157,000 بزرگسالان در سن 35 تا 70 در 21 کشور جهان است.

تبلیغات

بین سال های 2003 تا سال 2018 بیش از 9,100 مردم تا به حال بیماری های قلبی و حوادث, از جمله بیش از 4000 حملات قلبی و بیش از 4100 سکته مغزی است. بیش از 3200 مرگ و میر نسبت داده شد به بیماری های قلبی.

برای هر 10 ميکروگرم در هر متر مکعب متر افزایش PM2.5 آلودگی قلب حوادث افزایش یافت 5 درصد این مطالعه نشان داد. PM2.5 آلودگی ناشی از ذرات زیر 2.5 میکرون در اندازه.

پس از جمله در طیف گسترده ای از PM2.5 سطح در سراسر جهان محققان به این نتیجه رسیدند که 14 درصد از این مستند در قلب رویدادهای مرتبط بودند به PM2.5 قرار گرفتن در معرض.

“این شماره” گفت: مطالعه منجر نویسنده پری Hystad یک محیط زیست اپیدمیولوژی در دانشگاه ایالتی اورگان در Corvallis. “که بخش قابل توجهی از بیماری های قلبی عروقی بار.”

قوی ترین ارتباط بین آلودگی هوا و خطر ابتلا به بیماری قلبی بود برای سکته مغزی Hystad گفت.

PM2.5 ذرات تولید شده توسط منابع احتراق مانند موتورهای خودرو شومینه و نیروگاه با سوخت زغال سنگ. آنها به اندازه کافی کوچک بود نفس عمیق به ریه ها که در آن آنها می تواند باعث التهاب مزمن Hystad گفت.

خبر خوب این است که سلامت قلب می ایستد برای بهره مندی از هر گونه بهبود در آلودگی هوا با توجه به نویسندگان این مطالعه منتشر شده در شماره ژوئن مجله لانست سیارهای مجله سلامت.

“اگر شما کاهش غلظت آلودگی هوا, شما در حال رفتن برای دیدن مزایای برای بیماری های قلبی عروقی” Hystad گفت. “قبل از این مطالعه ما بودند هنوز مطمئن شوید که اگر این مورد بود. برخی از مطالعات پیشنهاد شده است که در غلظت های بالا به عنوان دیده می شود در بسیاری از کشورهای در حال توسعه سطوح را باید کاهش می یابد مقدار بسیار زیادی قبل از مزایای بهداشت و درمان رخ می دهد.”

اطلاعات بیشتر

انجمن قلب آمریکا در آلودگی هوا و قلب است.

کپی رایت 2020 سلامت. تمام حقوق محفوظ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de