SpaceX راه اندازی افزایش Starlink شبکه به 480 ماهواره

اورلاندو فلوریدا., ژوئن 3 (بی بی سی) — یک SpaceX Falcon 9 rocket برداشته در زمان سه شنبه شب از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا پرتاب 60 Starlink ارتباطات ماهواره به مدار است.

پرتاب موفقیت آمیز افزایش تعداد Starlink ماهواره چرخش زمین به 480 تا کنون بیشترین تعداد از هر شبکه ارتباطات.

تبلیغات

پرتاب در 9:25 p. m. EDT آمد و در یک هوای گرم و مرطوب شب پس از آسمان پاک به اندازه کافی برای اطمینان از امن راه اندازی و نظارت کافی.

در حدود 2 دقیقه و 45 ثانیه پس از راه اندازی این نه موتور اصلی موشک اولین مرحله خاموش و آن مرحله را دوباره وارد جو زمین برای بازیابی کردن فلوریدا در SpaceX بارج به نام فقط دستورالعمل ها را بخوانید.

مرحله اول فرود آمد عمدتا در داخل یک تیری که بهدف اصابت کند در تخت عرشه.

مرحله دوم انجام ماهواره به مدار با موفقیت SpaceX مهندسین گفت. تصویری را نشان داد Starlink خوشه استقرار حدود 15 دقیقه پس از پرتاب.

اندازه Starlink صورت فلکی در حال حاضر به اندازه کافی بزرگ است برای “جزئی” پوشش اینترنت در سراسر جهان با توجه به SpaceX بنیانگذار ایلان اظهارات به مطبوعات قبل از اولین Starlink راه اندازی در سال 2019.

اما SpaceX نشده منتشر شد اطلاعات بیشتر در مورد شبکه یا عملیات مورد نظر خود را به مشتریان.

Starlink با هدف ارائه نسل بعدی خدمات پهنای باند اینترنت به جهان پیشی گرفته است که ارائه شده توسط این بازیکنان به عنوان ایریدیوم یا اینتل. SpaceX گفت: در سال 2019 آن را با هدف به راه اندازی 1,600 ماهواره در فاز اول.

که در آن نقطه, ماهواره خواهد انتقال داده ها به یکدیگر از طریق پالس لیزر از طریق خلاء فضا — به مراتب سریع تر از روش حتی فیبر نوری کابل بر روی زمین است.

Starlink که این شرکت گفت که می تواند هزینه $10 میلیارد دلار برای توسعه و راه اندازی شده است افزایش ارزش SpaceX و اخیر آن دور از سرمایه گذاری با توجه به تحلیلگران سهام و SpaceX را براده با کمیسیون بورس و اوراق بهادار.

SpaceX مطرح $567 میلیون, با توجه به این کمیسیون اسناد ثبت شده در چند ماه گذشته است.

“ما در حال مدل سازی برای $10 میلیارد دلار به 15 میلیارد دلار از 2020-2025 برای Starlink با پتانسیل بیشتر از زمین پایانه 30,000 اضافی ماهواره و جایگزینی ماهواره” و دیگر SpaceX تلاش به گفته های اخیر توجه داشته باشید از تحلیلگران مورگان استنلی.

Starlink نیز خواهد مدیون برخی از آن به سرعت آن بسیار پایین تر از مدار قبلی ارتباطی شبکه های ماهواره ای — 340 مایل است.

در مقایسه با ماهواره های ایریدیوم حدود 485 کیلومتر است. در این رابطه خط تعریف می کند که فضای 62 مایل در بالا و ایستگاه فضایی بین المللی است که بیش از 250 مایل بالا است.

در این ماموریت SpaceX بود برای راه اندازی اولین Starlink ماهواره ای با گیر برای جلوگیری از نور خورشید را از ضربه زدن به درخشان ترین نقاط این فضاپیما است. مشک اعلام مارس 27 که آفتابگیر است که او به نام VisorSat می شود در آینده Starlink راه اندازی.

VisorSat طراحی شده است برای جلوگیری از ماهواره ها از بازتاب نور خورشید به زمین است که می تواند قطع نجوم مشاهدات.

این دومین Starlink راه اندازی طول محدودیت در دسترسی به نیروی هوایی ایستگاه با توجه به کروناویروس بیماری همه گیر. راه اندازی نیز از روز شنبه موفق SpaceX اندازی اولین پرواز فضانوردان ناسا از خاک ایالات متحده آمریکا از سال 2011 است.

فضای شرکت قبلا راه اندازی 60 Starlink ماهواره ها در یک زمان در ماه نوامبر در Jan. 6 و 29 فوریه. 17 18 مارس و آوریل 22 با دو تست ماهواره راه اندازی شد قبل از آن.

اولین مرحله تقویت کننده برای این راه اندازی قبلا پرواز چهار بار از جمله راه اندازی یک ماهواره ای ایریدیوم در ژانویه 2019 و دو جداگانه Starlink ماموریت در مارس 2019 و ژانویه سال 2020 است.

بازگشت فضانوردان به فضا از خاک ایالات متحده آمریکا

SpaceX اژدها خدمه کپسول تلاش با فضانوردان ناسا رابرت Behnken و داگلاس هرلی در هیئت مدیره آماده به حوض با ایستگاه فضایی بین المللی در 10:16 am EST مه 31. ناسا/مهر | مجوز عکس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im