اسپانیا: آغاز محاکمه سابق السالوادور سرهنگ متهم ’89 یسوعیون کشتار

محاکمه سابق آمریکا در آموزش نظامی السالوادور افسر متهم به دخالت در سال 1989 قتل عام شش کشیش یسوعیون خود را خانه دار و دختر نوجوانش آغاز شد دوشنبه در ملی اسپانیا دادگاهی در مادرید.

El País, گزارش سرهنگ سابق Inocente اورلاندو Montano بود که ال سالوادور معاون وزیر امنیت عمومی در سال 1989 می ایستد متهم به قتل در حالی که یکی دیگر از متهم سابق ارتش ستوان رنه Yusshy مندوزا موافقت کرده است برای کمک به در تعقیب Montano, رئیس سابق خود. هر دو مردان متهم به شرکت در “تصمیم به طراحی و یا اجرای [یسوعیون] قتل.” هر دو نیز فارغ التحصیلان از بدنام ارتش ما از آمریکا است.

با توجه به ملی کاتولیک خبرنگار Montano, 76, به نظر می رسد در دادگاه نشسته در صندلی چرخدار به صورت اتهامات عنوان شده است که حمل یک پتانسیل جمله از 150 سال در زندان است. اسپانیا تصمیم گرفت به دنبال این مورد در کشور را برجسته جهانی صلاحیت قانون آن موضع تقویت شده توسط این واقعیت است که پنج شش کشته کشیش اسپانیایی. جهانی صلاحیت اجازه می دهد متحده و یا سازمان های بین المللی به ادعای حقوقی قضایی بیش از یک متهم بدون در نظر گرفتن جایی که آنها هستند و یا در حال حاضر واقع شده و یا که در آن اتهام جرم و جنایت رخ داده است.

مانند بسیاری از مقامات سابق از ما حمایت السالوادور دیکتاتوری Montano پیدا کرده بود پناه در ایالات متحده جایی که او زندگی می کردند به 16 سال قبل از تحویل به اسپانیا در سال 2017. ال سالوادور حاضر به استرداد 16 مظنون دیگر به اتهام در ارتباط با این مورد.

حداقل صدها نفر از جنایتکاران جنگی از سراسر نیمکره آموزش دیده اند در SOA توسط ما نظامی و اطلاعاتی فعالان گاهی اوقات با ما راهنما که تدریس قتل و شکنجه و آدم ربایی و دموکراسی سرکوب.

مندوزا که منجر گشت که به قتل هشت شهروندان اعتراف به نقش خود در قتل عام. چلیپا گزارش می دهد که خود را وکیل استدلال دوشنبه در ابتدای جلسه محاکمه که مشتری خود را باید مستثنی از این مورد در اساسنامه محدودیت ها.

بسیاری از اهالی السالوادور و مدافعان حقوق بشر در سراسر جهان با استقبال از شروع به محاکمه. “برای ما برگزاری این دادگاه است که یک گام بسیار مهم” خوزه ماریا Tojeira, یک همکار از قربانیان که رفت تا تبدیل شدن به رهبر از جثه Simeón کنس مرکزی دانشگاه آمریکایی (UCA ال سالوادور), پردیس که در آن قتل عام رخ داده است گفت: El País. “اقدامات قانونی در اسپانیا همیشه عالی عکس العمل در ال سالوادور و باید در خدمت به تقویت السالوادور رسیدگی برابر سایر اتهام های فکری نویسندگان در پشت قتل رسیدگی شد که عملا در وقفه.”

با توجه به اسپانیایی قضاوت مانوئل گارسیا-کاستلیون از Audiencia Naciónal (ملی بالا دادگاه) Montano بود که زندانی پس از استرداد او شد بخشی از “یک ساختار خارج از قانون که به شدت تغییر صلح عمومی با اعدام غیرنظامیان و مجبور ناپدید شدن.” دادستان بخشی از اتکا محرمانه وزارت امور خارجه آمریکا و سازمان اطلاعات مرکزی (سیا) اسناد و مدارک در طول تحقیقات خود را.

Tojeira گفت که او هیچ مشکلی با متهم اعطا شود با توجه به سن و سال او. “ما اعتقاد داریم در حقیقت و عدالت به طوری که این جنایات را نمی گیرد, دوباره,” او گفت: El País. “و ما همچنین بر این باورند در بخشش.”

در زمان قبل از طلوع تاریکی از تاریخ 16 نوامبر سال 1989 بیش از 20 نفر از نخبگان Atlacatl گردان مجبور راه خود را به اقامت شش برجسته کشیش یسوعیون در UCA پردیس در پایتخت, San Salvador. همراه با چپ بومی campesinos و دانشگاهیان و روحانیون صحبت کرد که در دفاع از نظامی رژیم قربانیان مورد علاقه اهداف Atlacatl جنایات. شش کشیش یسوعیون ساخته شده بود به اشتباه مهلک حمایت از یک راه حل مذاکره بین رژیم و Farabundo مارتی جبهه آزادیبخش ملی (FMLN) شورشیان پس از یک دهه جنگ داخلی خونین و آنها برای آن پرداخت می شود با زندگی خود را.

با توجه به گزارش های ال سالوادور را پس از جنگ سازمان ملل متحد حقیقت کمیسیون Atlacatl نیروهای مبدل به عنوان شورشیان گرد تا پنج شش کشیش — دانشگاه پیشوا ایگنکیو Ellacuria Beas Coechea معاون رئیس ایگنکیو مارتین-Baró, علوم اجتماعی, دین سگوندو منتس خوان رامون مورنو و Amando لوپز — قبل از سفارش آنها را به دروغ رو به پایین بر روی زمین در یک باغ که در آن آنها اعدام شدند. این حمله پس از آن کشف پدر جقوین López y لوپز و او را کشته بیش از حد همراه با خانه دار جولیا Elba راموس و 15-year-old daughter سلینا راموس.

این Atlacatl گردان ایجاد شد و در سال 1980 در ایالات متحده مدرسه ارتش آمریکا (SOA) و سپس واقع در پاناما اما پس از نقل مکان به Ft. Benning, گرجستان و تغییر نام نیمکره غربی موسسه برای همکاری های امنیتی (WHINSEC). SOA است که گاهی اوقات به نام مدرسه ترور و مدرسه از کودتا به دلیل آن است که تولید بسیاری از جمله قاچاق مواد مخدر رئیس جمهور پاناما, مانوئل نوریگا بولیوی مستبد هوگو Banzer هائیتی جوخه مرگ دیکتاتور رائول Cédras و آرژانتین “جنگ کثیف” دیکتاتور Leopoldo Galtieri به نام اما چند. Banzer که پناه نازی فراری کلاوس باربی با نام مستعار “قصاب لیون” است که در میان فارغ التحصیلان افتخار در مدرسه “سالن از شهرت.”

بیش از 70,000 مردان و زنان و کودکان درگذشت در طول جنگ داخلی السالوادور. حقیقت این کمیسیون بررسی به این نتیجه رسیدند که 85 درصد از بیش از 22,000 جنایات که گزارش شد در طول جنگ مرتکب شدند توسط آمریکا حمایت نظامی رژیم و ارتباط با نیروهای.

حداقل صدها نفر از جنایتکاران جنگی از سراسر نیمکره آموزش دیده اند در SOA توسط ما نظامی و اطلاعاتی فعالان گاهی اوقات با ما راهنما که تدریس قتل و شکنجه و آدم ربایی و دموکراسی سرکوب. السالوادور SOA فارغ التحصیلان برنامه ریزی شده مورد تایید متعهد یا پنهان برخی از بدنام ترین جنایات جنگ داخلی از جمله مارس 1980 ترور کشور مورد علاقه اسقف اعظم اسکار رومرو و آدم ربایی و تجاوز به عنف و قتل چهار ما churchwomen بعد که همان سال است.

اگر چه Atlacatl گردان بود مورد ستایش قرار داد توسط مقامات ایالات متحده به عنوان “غرور و افتخار از ایالات متحده, تیم نظامی در السالوادور” آن را نیز بدنام برای ارتکاب برخی از بدترین حقوق بشر جنایات در این کشور 1979-1992 جنگ داخلی. Atlacatl افسران و سربازان بسیاری از آنها SOA فارغ التحصیلان انجام جرم تجاوز به عنف و عمده فروشی قتل بیش از 900 روستاییان عمدتا زنان و کودکان و افراد مسن در ال Mozote در 11 دسامبر سال 1981 کشتار 117 شهروندان در دریاچه Suchitlan در سال 1983 و قتل عام 68 نفر از آنها را کودکان در لس Llanitos سال بعد به نام اما تعداد انگشت شماری از این واحد بسیاری از جرایم است.

با توجه به این حقیقت گزارش کمیسیون از 26 السالوادور سربازان درگیر شدند در یسوعیون قتل عام. از این 19 شد SOA فارغ التحصیلان از جمله ژنرال رافائل خوان Bustillo و سه نفر دیگر سربازان اعتقاد به مسئول 1989, شکنجه, تجاوز و قتل, فرانسوی, پزشکان بدون مرز, پرستار, Madeleine Lagadec.

الیوت آبرامز, دولت ریگان را در “جوخه مرگ سفیر” در آمریکای مرکزی مورد ستایش قرار داد به ما رکورد در السالوادور به عنوان “یکی از افسانه دستاورد است.” بیش از 70,000 مردان و زنان و کودکان درگذشت در طول جنگ داخلی السالوادور. حقیقت این کمیسیون بررسی به این نتیجه رسیدند که 85 درصد از بیش از 22,000 جنایات که گزارش شد در طول جنگ مرتکب شدند توسط آمریکا حمایت نظامی رژیم و ارتباط با نیروهای.

در سال 2018 از آن پدید آمده است که ابتدا در سال 2003 به ما بی سر و صدا از سر بودجه و پشتیبانی نخبگان السالوادور واحدهای شبه نظامی متهم به قتل فراقانونی و دیگر حقوق بشر جنایات با حمایت دولت وحشیانه “Mano Dura” (“از سوی شرکت”) امنیت برنامه افزایش قابل توجهی در دولت اوباما.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im