گسترش کلام خدا و Coronavirus: خشم بیش از انجیلی گروه در تلاش برای تماس با جدا آمازون قبایل در میان همه گیر

Ethnos360 یک مسیحی انجیلی جق زدن است گام گذاشتن در یک بحث جدید پروژه فقط به عنوان coronavirus شروع كردن به طور گسترده ای در برزیل.

این سازمان که قبلا شناخته شده به عنوان جدید قبایل ماموریت مستقر در سانفورد فلوریدا, ایالات متحده آمریکا قصد دارد با استفاده از یک تازه خریداری شده هواپیما به تماس و تبدیل آمازون جدا شده گروه های بومی — حتی اگر چنین تماس ممنوع است به صراحت توسط FUNAI برزیل بومی آژانس و به طور ضمنی تحت ملت 1988 اساسی است.

این بنیادگرای مسیحی در گروه سرمایه گذاری نیز می تواند گسترش بیماری های خطرناک عفونی مانند COVID-19 به جدا قبایل کاملا فاقد مقاومت و ایمنی.

در پایان ژانویه ادوارد لوز جمهور جدید قبایل ماموریت برزیل اعلام کرد دستیابی به “Ethnos360 حمل و نقل هوایی R66 هلیکوپتر” قادر به کار در از راه دور, جنگلهای غربی برزیل و گفت: یک گروه کوچک از مسیحی پروتستان های انجیلی مونتاژ در ریو دو ژانیرو است که: “خدا خواهد هر چیزی را برای دیدن به آن است که انسان می شنود کلمه خود را. اگر یک هلیکوپتر لازم می شود او آن را فراهم می کند.”

این “انسان” به چه کسی لوز مراجعه کننده شامل آمازون جدا شده گروه های بومی. برزیل 115 تایید کرد نشانه هایی از گروه بیش از هر کشور دیگری در جهان است. اما دو در آمازون بیوم. بسیاری از آنها متمرکز در غرب برزیل در نزدیکی مرز با کشور پرو است که در این منطقه هدف قرار Ethnos360Aviation.

گسترش کلام خدا و بیماری

جدید قبایل ماموریت تاسیس در سال 1942 است و یک شطرنجی سابقه در برزیل. یک مورد نگرانی های خود را در تماس با Zo’é های بومی جدا شده گروه زندگی در دور افتاده آمازون, جنگل های شمال پارا دولت است. توسط 1980 در مقیاس کوچک goldminers و برزیل مهره جمع شد در حال حاضر به تدریج نفوذ خود را در خاک اما Zo’é فرار تماس بگیرید. سپس در سال 1982 قبایل جدید ماموریت های آموخته شده از این گروه وجود و شروع به انداختن “ارائه” از هوا در خود روستاها. در سال 1987 مبلغان تاسیس یک کمپ و فرودگاه در لبه Zo’é خاک.

در طول دو سال آینده پروتستان های انجیلی ساخته شده چندین هجوم به سمت Zo’é روستاهای پراکنده ساخت تماس با قبیله که با توجه به مبلغان باقی مانده “بی قرار” و “خارج شود.” قطعی تماس با ما آمد و در نوامبر سال 1987 هنگامی که یک گروه از حدود 100 Zo’é به نظر می رسد در کمپ. برقراری ارتباط از طریق حرکات مبلغان ارائه شده اما در نوبت بودند دست شکسته فلش — یک پیام روشن است که بومی هیئت می خواستم مبلغان را ترک کنند.

FUNAI آموخته از این حوادث و منع مبلغان از نصب خود را در بومی روستاها. به جای مبلغان سعی در جذب Zo’é به پایگاه خود را در خارج از بومی زمین. با توجه به Socioenvironmental موسسه (ISA), یک برزیلی NGO مبلغان’ هدف بود برای یادگیری Zo’é زبان به طوری که آنها می تواند شروع سواد روند ترجمه کتاب مقدس و در نتیجه انتقال کلام خداوند به این گروه است.

این Zo’é شروع به مرگ به سرعت در حال از مالاریا و آنفلوانزا — بیماری های که آنها فاقد غربی ها مقاومت است. در سال 1989 FUNAI بازدید مبلغ پایه و شوکه شده بود در این دولت ضعیف بومی سلامت. روابط با مبلغان به وخامت گذاشت و در سال 1991 FUNAI در زمان بیش وادار جدید قبایل ماموریت را ترک کنند.

تخمین زده می شود که 45 Zo’é درگذشت بین سالهای 1987 و 1991. خود جمعیت آن کاهش یافت و به 133 در سال 1991 به بهبود است و تخمین زده شده است که در 250 امروز. اما آنها آسیب پذیر باقی می ماند به عنوان یک نفر به بیماری و از دست دادن زمین اجدادی به حمله گاو دامداران و سویا تولید کنندگان است.

یکی دیگر از بدنام نتیجه قبایل جدید ماموریت در برزیل شامل مورد وارن اسکات Kennell که در خدمت به عنوان یکی از مبلغان بین سال های 2008 تا 2011 با Katukina در غرب خارجه آمازوناس. بیش از چند سال او ساخته شده است یک رابطه اعتماد با دختران 12 و سپس مورد آزار جنسی آنها است. با نوک انگشتانش کردن در مورد این جنایات ایالات متحده امنیت داخلی متوقف Kennell در اورلاندو فلوریدا فرودگاه بین المللی یافت و او صاحب بیش از 940 تصاویر پورنوگرافی کودکان.

با توجه به دادستان Kennell شناسایی خود را در یکی از عکس ها به عنوان انسان انجام یک عمل جنسی در پیش از بلوغ دختر است. “Kennell نشان دهنده بدترین نوع جنایی; یکی که طعمه ای کودکان” شین Folden معاون نماینده ویژه مسئول تمپا دفتر وزارت امنیت میهن در بیانیه ای گفت. در سال 2014 Kennell محکوم شد به 58 سال در زندان است.

برنامه ای که زمان آن رسیده است?

جسارت Ethnos360 این هلیکوپتر-تماس با و تبدیل طرح ممکن است به عنوان بی باک به عنوان آن را برای اولین بار به نظر می رسد. در ماه فوریه در برزیل Jair Bolsonaro دولت ساخته یک قرار ملاقات, قرار دادن ریکاردو لوپز Dias مسئول هماهنگی جدا شده و به تازگی تماس سرخپوستان (CGIIRC), FUNAI حساس ترین بخش. Dias یک انسان شناس و انجیلی شد مبلغ جدید قبایل ماموریت برای بیش از یک دهه انجام کار تبدیل.

در سال 2020 Epoca برزیل, مجله خبری نشان داد که با شروع در سال 2017, جدید, قبایل ماموریت شروع به گردش فیلم تبلیغاتی, جمع آوری کمک های مالی برای پرداخت R66 هلیکوپتر. در یک کلیپ خلبان ارمیا Diedrich توضیح می دهد که چرا قبایل جدید ماموریت می خواهد هواپیما: “این بخشی از غربی برزیل است ذکر شده توسط بقا بین المللی [NGO] به عنوان داشتن بالاترین غلظت uncontacted مردم-گروه های در جهان … آن است که در تاریک ترین و متراکم ترین سخت ترین برای رسیدن به محل در کل آمریکای جنوبی. این است که چرا ما نیاز به یک هلیکوپتر.”

بقا بین المللی خود است که به شدت مخالف Ethnos360 ابتکار. فیونا واتسون مدیر حمایت از بقا و گفت: Mongabay: “جدید قبایل ماموریت برنامه ریزی برای استفاده از یک هلیکوپتر به محل uncontacted قبایل خطرناک و غیر مسئولانه است. آنها به وضوح به هیچ وجه قصد احترام این مردم بومی تمایل روشن به سمت چپ به تنهایی. هر گونه تلاش به زور تماس با خطرات آلوده کردن آنها با بیماری های کشنده. این نتم وحشتناک تاریخچه مجبور مخاطبین در جنوب امریکا در 60 سال گذشته منجر به مرگ و نابودی بسیاری از uncontacted مردم و باید به عنوان یک استارک هشدار به اجازه دهید آنها را در هر نقطه در نزدیکی این آسیب پذیر قبایل. دولت برزیل در حال حاضر باید عمل برای جلوگیری از NTM را نسل کشی برنامه.”

نقض FUNAI سیاست و حقوق بین الملل

اگر قبایل جدید ماموریت برنامه ریزی به جلو می رود, از آن خواهد شد در باز سرپیچی از یک مقام برزیلی سیاست تاسیس سه دهه پیش به احترام خواسته های جدا شده از سرخپوستان نه مایل به تماس گرفته شود. که سیاست اتخاذ شده توسط FUNAI پس از موارد مختلف از آسیب جدی به ارمغان مجبور تماس از جمله Zo’é مورد.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

جدید قبایل ماموریت قطعا باید بدانند که آنها را نقض برزیل سیاست خود را با استفاده از هلیکوپتر را ناخواسته تماس بگیرید. در یکی دیگر از ویدئو Ethnos360 مدیر برنامه Joel غنی اشاره غیر مستقیم به اقدامات انجام شده توسط مقامات برای جلوگیری از غیر خودی در حال حرکت بر روی زمین مسکونی توسط uncontacted سرخپوستان: “متاسفانه تنها بخش کوچکی از سفر سفر هستند قادر به استفاده از [هواپیما سفر]. باقی مانده [از روستاهای] ندارد و هوایی نوار غزه به دلیل محدودیت های دولت … ما نیاز به یک هلیکوپتر.”

FUNAI سیاستهای لازم نیست زور قانون در برزیل. اما کارشناسان توجه داشته باشید که قبایل جدید ماموریت تماس و تبدیل طرح به احتمال زیاد نقض 1988 برزیل اساسی که دور انداخته زودتر سیاست های اتخاذ شده تحت این کشور دیکتاتوری نظامی که مردم بومی بود “جذب شده است.” به جای این سند به مردم بومی حق به بومی برای همیشه لطفا برای.

تماس با طرح همچنین نقض معاهدات بین المللی که برزیل یک امضا. تنها بین المللی ابزار به مراجعه به طور خاص به uncontacted گروه های بومی آمریکا است اعلاميه حقوق مردمان بومی به تصویب رسید و در سال 2016 که برزیل یک امضا. این ایالت در مقاله XXVI:

  1. مردمان بومی در جداسازی داوطلبانه یا تماس اولیه باید حق را به باقی می ماند در این شرایط و برای زندگی آزادانه و مطابق با فرهنگ خود را.
  2. متحده باید با آگاهی و مشارکت مردم بومی و سازمان های اتخاذ سیاست های مناسب و اقدامات به رسمیت شناختن و احترام و حفاظت از اراضی سرزمین های محیط زیست و فرهنگ این مردم را به عنوان به خوبی به عنوان خود را در زندگی فردی و جمعی صداقت.

برزیل نیز رای به نفع سازمان ملل متحد اعلامیه در حق مردمان بومی در سال 2007. اگر چه از نظر قانونی الزام آور است و نقطه عطفی سند که از مجموعه برخی از بالاترین استانداردهای که دولت باید پایبند به رعایت حقوق محیط زیست. خود مختاری و حقوق ارضی در هسته خود در حالی که تاکید بر این که مردمان بومی حق دارند که به رنج می برند و مجبور جذب و تخریب فرهنگ خود را.

آینده نامشخص

با وجود این قانون این سوال باقی می ماند که آیا اقدام دولت در برابر Ethnos360 فعالیت خواهد بود در آینده. با Bolsonaro انتخابات قبایل جدید ماموریت ممکن است احساس کنید که پس از سال ها خصومت از انسان شناسان جزر و مد در حال حاضر تبدیل شده سخت را به نفع خود. Bolsonaro بدنام است برای صحبت کردن از مردم بومی زندگی در دور افتاده آمازون به عنوان حیوانات در یک باغ وحش و حتی نشان می دهد که “این شرم آور برزیل سواره [نبود] به عنوان کارآمد به عنوان آمریکایی ها که نابود شده میبینم.” Bolsonaro برنده با پشتوانه قریب به اتفاق از مسیحی پروتستان های انجیلی و پس از قرار داده شده در بسیاری از مواضع قدرت است.

انتصاب Dias به FUNAI می گویند برخی از کارشناسان می فرستد یک سیگنال است که برزیل می تواند در مورد تغییر آن طولانی برگزار شد سیاست های غیر تماسی حتی اگر Dias بارها ادعا کرد که گذشته خود را کار نمی کند و او را رد صلاحیت از وظایف جدید خود را. “من درک می کنم وجود دارد بسیاری از نگرانی در مورد آنچه که کار مبلغان مستلزم” او گفت:. “من نمی بینیم و این به عنوان یک ماموریت و یا یک فرصت برای پیدا کردن جدید تبدیل می کند. من هیچ علاقه ای به رفتن وجود دارد با یک کتاب مقدس در دست است.”

اما بومی انجمن ها و طرفداران ترس که Dias’ رکورد نشان می دهد او ممکن است نه عمل برای جلوگیری از مبلغ تماس بگیرید. Dias صرف ده سال (1997-2007) در میان Matsés گروه های بومی در Javari دره Amazonas, دولت کار به عنوان یک مبلغ برای قبایل جدید ماموریت.

اولیه Matsé رهبر, cacique واکی گفت: Folha de S. Paulo , روزنامه است که او نمیخواهد Dias به یک کار قدرتمند در FUNAI. “ما می دانیم که ریکاردو هست. او آموخته زبان ما. ما نمی خواهیم کلیسای خود را در اینجا چون او اجازه نمی دهد من رنگ چهره او نیست اجازه بدهید من خر خر کردن rapé [یک نوع توتون و تنباکو دودی جمعی توسط مردان] او اجازه نمی دهد من با استفاده از قورباغه سم [شکار]. به همین دلیل من او را نمی خواهم.”

این اتحادیه از مردمان بومی از Javari دره (UNIVAJA) گفت که آنها از ترس “اقدامات شیطانی مذهبی تبلیغ دینی در بومی زمین [در Javari دره].”

FUNAI حرفه ای کارکنان انجمن عقب کشیدم در Dias’ انتصاب خواستار آن در یک نامه سرگشاده یک حرکت خطرناک است که به طور بالقوه منجر به “آسیب جبران ناپذیر” و آسیب های بومی جدا شده گروه.

حتی اگر قبایل جدید ماموریت به تازگی اسم خود را تغییر احتمالا به یک استراحت خود را با بحث گذشته این گروه آشکارا اذعان می کند که چشم انداز خود را همان باقی می ماند. تماس با جدا جوامع بومی شده است و این سازمان نخست علت وجودی از زمان تاسیس آن در سال 1942 زمانی که آن را به ارمغان می آورد مسیحیت به جهان منزوی ترین جوامع با این حال دشوار یا خطرناک آن است که برای رسیدن به آنها.

اولین شماره از نتم رسمی مجله, قهوه ای,طلا, منتشر شده در ماه مه سال 1943 خلاصه ماموریت خود را: “با عزم راسخ ما [را] خطر زندگی ما و قمار همه برای مسیح تا زمانی که ما به آخرین قبیله بدون در نظر گرفتن که در آن است که قبیله ممکن است.” Ethnos360 پاسخ نمی دهند به Mongabay درخواست برای مصاحبه.

در آن بیانیه UNIVAJA ابراز ترس که تحت Dias رهبری FUNAI را CGIIRC می تواند تبدیل به “رهبری” از “ethnocidal و نسل حمله کند.” Ethnocide تعریف شده است به عنوان تخریب یک نفر را کشت. گروه های بومی در برزیل گزارش های جدید که قبایل ماموریت در حال حاضر در حال حرکت; آنها می گویند که Ethnos360 مبلغان وارد اویاما بومی خاک در هکتار دولت در اواخر فوریه.

سازمانهای حقوق بشری هشدار می دهند که تهدید به برزیل جدا شده و مردم در حال حاضر افزایش. لورا Greenhalgh مدیر اجرایی Arns Commssion در سخنرانی خود در ماه مارس سال 2020 نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت که Bolsonaro را تهاجمی اجتماعی و سیاست های زیست محیطی در حال حاضر قرار دادن جدا سرخپوستان در خطر “نسل کشی است.”

و خطرات به احتمال زیاد تنها در حال تبدیل شدن بیشتر به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس طول می کشد نگه دارید در برزیل; ملت در حال حاضر 300+ موارد تایید شده. Bolsonaro که تا همین اواخر اخراج این بیماری همه گیر به عنوان یک “فانتزی” بود که هفته گذشته گزارش به آزمایش مثبت برای این ویروس و سپس منفی در حالی که چند تن از کارکنان خود را از جمله دبیر مطبوعاتی خود, یا قرارداد COVID-19 یا در زیر مشاهده است.

داگلاس رودریگز با بخش طب پیشگیری در دانشگاه فدرال سائو پائولو, که با این نسخهها کار با بومی جمعیت دارای فوریت هشدار از خطرات ناشی از کوروناویروس به جدا سرخپوستان: “سرخک و آبله مرغان را کشته اند سرخپوستان اما خائنانی از این داستان شده اند بیماری های تنفسی و coronavirus یکی بیشتر از این است.”

با گسترش سریع COVID-19 برزیل تحت بودجه نظام سلامت قطعا مبارزه به مقابله — به ویژه در میان راه دور آمازون مردمان بومی که احساس متروکه توسط خدمات بهداشت عمومی تحت Bolsonaro. بومی جدا شده از گروه های آسیب پذیر به غرب بیماری در صورت تماس با Ethnos360 خواهد بود در خطر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im