مجسمه, مجسمه, سقوط همه آنها

زمانی که قتل بی رحمانه از جورج فلوید رخ داده در 25 مه در مینیاپولیس, مینه سوتا, تعداد کمی از مردم می تواند تصور کند که آن را از جمله پیامدهای گسترده ای. پس به همان اندازه فاحش قتل Ahmaud Arbery و Breonna تیلور, برخی از ما به عهده گرفت که فلوید نام خواهد پیوستن به بدبختی rollcall از نام سیاه و سفید آمریکایی مانند Trayvon مارتین مایکل براون و اریک گارنر كشته و در دست نژادپرستانه پلیس و غیر نظامی هستند.

اما فلوید قتل مشتعل است وسعت اعتراضات به ندرت دیده می شود در ایالات متحده و زمان تنش پر از آب و هوا دارای جنبه های است که هنوز هم اتفاق می افتند و مفاهیم است که هنوز به طور کامل قدردانی است.

یکی از غیر منتظره ترین و قابل توجه در جنبه های سراسر کشور تظاهرات این است که چگونه این اعتراضات در حال گسترش به دیگر نقاط جهان از جمله قاره اروپا و انگلستان است. تظاهرات در حال وقوعA protester standing on the empty plinth, just vacated by Colston's statue. (Photo: Helen Wilson-Roe) نه فقط در شهرستانها با ملاحظه جوامع از مردم سیاه و سفید—مانند لندن و بیرمنگام و منچستر—بلکه در شهرهای شمالی از مرز انگلیسی مانند گلاسکو و ادینبورگ. این تظاهرات که در سراسر بریتانیا را منعکس خشم و انزجار مردم از اقوام مختلف.

مانند ایالات متحده آمریکا و بریتانیا است طولانی و شرم آور تاریخ سیاه و میر در بازداشت پلیس. تعداد قابل توجهی از پلاکارد برگزار شد توسط معترضان کشیده اند با توجه به سوء استفاده از مردم در بریتانیا حتی به این علائم همچنین خواستار پایان دادن به این بیماری همه گیر از نژادپرستی یک بیماری همه گیر که مانند Covid-19 ادعا کرده یک grotesquely تناسب تعداد سیاه و سفید زندگی می کند.

به عنوان انتظار می رود می تواند سیاه زندگی توجه به اعتراضات صورت گرفت در بریستول, شهرستان در غرب انگلیس با سابقه طولانی فعالیت و اعتراض ناشی از آن در جوامع سیاه. اما چند می تواند پیش بینی کرده اند که پس از تجمع فعالان به دنبال در خصوص مد دراماتیک به حق خاص اشتباه و بی عدالتی بود که بیش از یک قرن در ساخت.

در بریستول را در مرکز شهر وجود دارد ایستاده بود و از اواخر قرن نوزدهم به بعد یک مجسمه از یک تاجر است که حمل اسیر آفریقایی مردان و زنان و کودکان به عنوان بخشی از آنچه که مورخان از آن به عنوان یک اطلس تجارت برده و یا مثلثی تجارت برده. تاجر ادوارد Colston انباشته قابل توجهی از ثروت خود را از فعالیت های تجاری و در انجام این کار شد مهمی نیکوکار در این شهرستان از مزایای خود را سخاوتمندانه هنوز هم لذت می برد توسط مدرن روز Bristolians.

اما فقط به عنوان وجود یک سابقه طولانی از فعالیت در ایالات متحده در سراسر حذف مؤتلفه بناهای تاریخی مردم صحبت کردن در برابر Colson مجسمه پس از آن ساخته شد و در اواخر قرن 19. در بیشتر سال های اخیر آن صداها بیشتر شد متحرک. برخی به دنبال سازش با پرسیدن که یک پلاک بود اضافه به یادبود جلب توجه به چه Colston خود را انباشته ثروت و قیمت پرداخت شده توسط صدها هزار نفر از مردم آفریقا در این تلاش است.

در ژوئن 7, مسائل آمد به دراماتیک سر زمانی که تعدادی از زندگی ماده معترضان پاره کردن مجسمه Colston. برای اندازه گیری خوبی آسیب دیده مجسمه نورد بود به نزدیکی اسکله در شهرستان بریستول مرکز و ریخته به آب بندر بریستول—همان هاربر که از آن کشتی های بادبان خود را در سفرهای مرگبار.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

نخست وزیر بوریس جانسون و ارشد دولت در آمار و ارقام مانند دبیر خانه Priti پاتل شد و سریع به محکوم کردن آنچه که آنها اعلام می شود اعمال “thuggery” یک دلیل لود اصطلاح اگر تا کنون وجود داشت.

جالب اینجاست که فقط به عنوان جانسون پاتل و دیگران را خواستار شدید و تعقیب قانونی کسانی که به گفته مسئول سرنگونی مجسمه Colston سیاستمداران در سراسر انگلستان و سراسر اروپا آغاز شد و در را اقدام پیشگیرانه برای حذف مجسمه به همان اندازه توهین آمیز است ،

این شامل یک مجسمه ننگین شاه لئوپولد دوم بلژیک که ریاست آن بر وحشت غیر قابل بیان وارده بر مردم کنگو. او یک پادشاه است که بی رحمانه و بیرحمانه استثمار هر دو زمین و مردم از یک گستره وسیعی از آفریقای مرکزی است. یکی از خود را ترجیح داده روشها برای وادار کردن سخت تر از کار در کنگو و مجازات کسانی که اعتقاد او به تنبلها بود به قطع دست و پا و اندام از مردان و زنان و کودکان.

چه آغاز شده و در مینه سوتا پتانسیل به انجام بیش از آدرس مشکلات سیستمیک در ایالات متحده آمریکا; مردم در طرف دیگر اقیانوس اطلس گرفته اند این اعتراضات به قابل توجه فوق العاده و کاملا پیش بینی نشده جهات.

وجود مجسمه های متعدد از او در سراسر بلژیک و یکی از آنها در یک قرار ژست قصاص بودند دست قطع چند سال پیش; یکی دیگر unceremoniously حذف شده است. اما یکی لئوپولد دوم مجسمه ای که هنوز هم ایستاده خرس به خصوص اسفناک نوشته: “من انجام این کار در کنگو در بهره از تمدن و بلژیک.”

در لندن, شهردار, صادق خان در پاسخ به سرنگونی این Colson مجسمه اعلام کرد یک بررسی از بسیاری از مجسمه ها و نام خیابان صریح با لینک کلیک کنید برای بریتانیا مشارکت در تجارت برده. یک مجسمه از بدنام slaveholder رابرت میلیگان شد و در حال حاضر در حال حذف از خارج از موزه لندن Docklands. میلیگان متعلق به چندین مزارع شکر و صدها نفر از بردگی مردم در مستعمره بریتانیا از جامائیکا—او فقط یکی از بسیاری از slaveholders و امپریالیستها که مفتخر شد در فضاهای عمومی در بریتانیا.

تشابه می تواند—و باید—کشیده می شود بین دیرهنگام حذف مؤتلفه مجسمه ها و بناهای تاریخی در سراسر جنوب و به طور مشابه دیرهنگام حذف مجسمه دیکتاتورها مانند Colston و میلیگان.

چه آغاز شده و در مینه سوتا پتانسیل به انجام بیش از آدرس مشکلات سیستمیک در ایالات متحده آمریکا; مردم در طرف دیگر اقیانوس اطلس گرفته اند این اعتراضات به قابل توجه فوق العاده و کاملا پیش بینی نشده جهات.

نام برخی از کسانی که توسط پلیس آمریکا در پادشاهی متحده (به عنوان دیده می شود در placard بالا): مارک دوگان شان Rigg, شکی Bayoh لئون بریگز, کریستوفر Aider, شادی گاردنر سینتیا Jarrett, گیلاس Groce, Smiley, فرهنگ, Michael Powell, Ricky اسقف برایان داگلاس لئون Patterson, Derek بنت سارا نی راجر سیلوستر Azelle رادنی Mzee محمد ادسون دا کوستا, Elegance, چارلز, Kevin کلارک لوئیجی Basile, Leroy Junior, Medford, Shane برایانت Oghene Abboh, Demetre فریزر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de