مطالعات نشان می دهد آب و هوا نقاط اوج در اینجا می تواند بسیار زودتر از آنچه ما فکر

  • دو مطالعات اخیر درخشش نور را در یک نسبتا جدید در این زمینه مطالعه: وسیله ای است که آب و هوا نقاط اوج می تواند منجر به فروپاشی اکوسیستم و چگونه به سرعت چنین تصادفات ممکن است رخ دهد.
  • اولین مطالعه مدل سازی یک پایگاه داده از آبزیان و اکوسیستم های زمینی و متوجه شد که بزرگ اکوسیستم در حالی که به نظر می رسد با ثبات تر می تواند به سقوط بسیار سریع تر از آنهایی که کوچک با توجه به اثر دومینو است که توسط آن مرتبط زیستگاه ها و گونه ها در یک سیستم می تواند تاثیر هر یک از دیگر باعث سریع آبشاری سقوط.
  • برخی از دانشمندان با تمجید از مطالعه برای راه گشا در حالی که دیگران ایراد گرفت آن را برای نگاه کردن بیش از حد چند اکوسیستم و سپس ساخت overlarge کلی در مورد توفنده از سیستم های بزرگ مانند آمازون یک بیوم که مورد مطالعه شامل پایگاه داده.
  • مطالعه دوم نشان داد که حتی تغییرات کوچک در یک اکوسیستم می توانید از طریق تکامل, موج دار شدن ظاهری ایجاد بزرگتر و بزرگتر تغییرات پیشرو در نهایت به یک سیستم سقوط. دانشمندان معتقدند که تحقیقات بیشتری مورد نیاز خواهد بود برای تصحیح فروپاشی پیش بینی.

بزرگترین اکوسیستم را تغییر دهد به شدت سریع تر از آنچه قبلا فکر می کردم با توجه به یک مطالعه اخیر منتشر شده در طبیعت ارتباطاتریختن نور بر رفتار آب و هوا نقاط اوج.

زندگی واقعی موارد نشان می دهد یک الگوی بزرگتر اکوسیستم سقوط در سرعت سریع تر از کوچکتر. با توجه به يافته های آب و هوا نقاط اوج اتفاق می افتد می تواند در عرض چند سال یا چند دهه نه در زیست زمانبندی از صدها و یا حتی هزاران سال.

نویسندگان تاکید سطح بالایی از عدم قطعیت در پیش بینی که پس از یک نقطه اوج گذشت جنگل های بارانی آمازون می تواند ناپدید می شوند در کمتر از 50 سال که, کارائیب, صخره های مرجانی می تواند ناپدید می شوند در 15 سال است.

رعایت این روند نویسندگان تاکید سطح بالایی از عدم قطعیت در پیش بینی که پس از یک نقطه اوج گذشت جنگل های بارانی آمازون می تواند ناپدید می شوند در کمتر از 50 سال که, کارائیب, صخره های مرجانی می تواند ناپدید می شوند در 15 سال است.

“آمازون می میرند قبل از من انجام می دهم” مطالعه همکاری نویسنده سیمون Willcock مدرس ارشد در دانشگاه بنگور, بمب, پس از دیدن نتایج. “من تا به حال هرگز نشستم و فکر کردم ممکن است در طول عمر من است. آن را کاملا عاقلانه است.”

بیش از یک دهه پیش یک گروه از دانشمندان با انتشار مقاله پیشگامانه آب و هوا در نقاط اوج به طور گسترده ای به عنوان یک سناریو بعید است در این زمان. اما با شواهد و نصب بسیاری از دانشمندان اخیرا صدا زنگ در ذوب شدن یخ و جنگل های استوایی سرخشکیدگی نزدیک شدن دائمی رژیم شیفت. امروز برخی از این نقاط اوج هستند به احتمال بسیار زیاد فقط در اطراف گوشه با پتانسیل تحریک ویرانگر جهانی اثرات مانند فراری گرمایش جهانی, شدید, آب و هوا و کمبود مواد غذایی.

پیشرو آمازون کارشناسان کارلوس Nobre و توماس Lovejoy نوشت اخیر سرمقاله هشدار داد که “آمازون نقطه اوج است که در اینجا” بر اساس دنیای واقعی مشاهدات خشک کردن جو است. “ما در لبه یک صخره” Nobre گفت Mongabay. مدل سازی انجام شده توسط Willcock و همکاران خود را به ما می دهد یک تصویر واضح تر از آنچه که یک نقطه اوج این مقیاس ممکن است مانند نگاه.

iquitos-3-093-768x512.jpg

دومینو اثر به نام “آبشار” توسط دانشمندان — رخ می دهد در یک سریعتر سرعت در سیستم های که در آن زیستگاه و گونه های به هم پیوسته است که بیشتر در زمین بزرگ biomes. در حالی که این interrelatedness کمک می کند تا این بزرگتر سیستم های ساخت انعطاف پذیری و همچنین تقویت ارتباط سقوط.

آن را با این نسخهها کار شبیه به سیاهههای مربوط در یک آتش Willcock توضیح می دهد: یکی ورود به سیستم به شما می دهد یک ساعت از آتش اما دو سیاهههای مربوط با هم به شما یک ساعت و نیم به دلیل خواص تغییر اندازه. “اضافی روابط و ارتباط از طریق حیوانات و گیاهان را تحت تاثیر قرار چگونه شوک می توانند از طریق سیستم.”

بزرگ مرجانی جنگلهای انبوه مناطق گرمسیری و یخ زده قطب دیده می شود توسط بسیاری به عنوان دائم از ویژگی های این سیاره است. اما سوخت گسترده بشر منجر به نابودی ما لبه و نزدیک به آب و هوا نقاط اوج و عواقب وخیم آن را به دنبال خواهد داشت. “آشکار ثبات دراز مدت از بزرگترین حداقل آشفته اکوسیستم است فریبنده راهنمای پتانسیل سرعت سقوط خود را” مقاله” ، “بشریت در حال حاضر نیاز به آماده شدن برای تغییرات در اکوسیستم است که سریع تر از ما قبلا پیش بینی شده از طریق سنتی ما خطی جهان است.”

بشریت شده است آرام به یک از امنیت کاذب اطراف بیوم تداوم شاید به این دلیل که جهانی آب و هوا شده است غیر منتظره ای پایدار برای گذشته 10000 سال — تولید, آب و هوا و اکوسیستم ثابت دولت که دیگر وجود ندارد.

برای پیشرو برزیل آب و هوا دانشمند کارلوس Nobre این یافته ها در خط با پیش بینی های او برای جنگل آمازون: “اگر ما در رسیدن به یک نقطه اوج جنگل را تبدیل به یک تخریب ساوانا در 30 تا 50 سال” Nobre گفت. “این مقاله بیشتر تجزیه و تحلیل جدی از این خطرات قرار می دهد و آمازون در همان زمانی مقیاس با سایر اکوسیستم.”

2-13537634964_be8f281f84_c-768x435.jpg

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

این مطالعه جدید برای اولین بار صریح شیرجه رفتن به دنبال رابطه بین زمان و فضا از نقاط اوج, محققان می گویند. از حوضچه های کوچک به بیابان زایی از Sahel در بورکینا فاسو و آفریقا در مجموع 42 مطالعات مورد تجزيه و تحليل شد در یک پایگاه داده گسترده: 13 آب شیرین, 25, دریایی و 4 اکوسیستم های زمینی.

برخی از دانشمندان می گویند این داده ها را پشتیبانی نمی کند نتیجه گیری در مورد سقوط ناگهانی از جنگلهای انبوه مناطق گرمسیری. با توجه به اریکا Berenguer حفاظت از محیط زیست محقق در دانشگاه آکسفورد مطالعه پیش بینی برای آمازون است “قهرمانانه حدس و گمان” و با حمایت خوب شواهد. “ما در حال زندگی در یک لحظه از ضد علم حرکات و تئوری های توطئه — ما نیاز به مراقب باشید با ارائه گمانه زنی در مقالات ما,” او گفت:. “در مجموعه” Berenguer اشاره “وجود دارد تنها چهار اکوسیستم های زمینی [ارزیابی] و هیچ کدام شبیه به یک جنگل انبوه. مشاهدات در مورد صخره های مرجانی را نمی توان تعمیم به آمازون. ممکن است در مورد برخی از اکوسیستم اما ما نمی دانیم که اگر این مورد برای همه است.”

برای Sassan ساعتچی, یک پژوهشگر ارشد و اکوسیستم متخصص ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت این است که یک غنچه منطقه از پژوهش. “ما در مراحل اولیه از این; این علم در قرن 21” او گفت Mongabay “برخی از این مدل ها به اندازه کافی نیست مشاهدات در عین حال پس از آن است که یک منطقه از تحقیقات که احتمالا رشد بیشتر است.”

نویسندگان این مقاله می گویند نتایج خود را نمی هدف گیری دقیق پیش بینی: “کمی اشتباه داده است مفید تر از هیچ داده ای آنچه” Willcock پیشنهاد شده است. “یافته های ما نقطه نسبت به یک کلی الگوی جهانی.”

“ما در حال قرار دادن آن بر روی نقشه” می افزاید: Gregory کوپر جغرافی از دانشگاه Southampton و کاغذ co-نویسنده. “اگر آمازون به دنبال الگوهای که این دیگر نقاط اوج باید به دنبال این است که مقیاس زمانی آن را تحت.”

در یک کسب و کار به عنوان معمول سناریو ساعتچی برآورد آن را به 100 سال (+/- 20 سال) برای کل گرمسیری سیستم به تنزل از طریق فعالیت های انسانی در حالی که آب و هوا از عوامل ممکن است نصف بازه زمانی که در خط با مطالعه تخمین می زند. “کل استوایی تا حد زیادی توسعه نیافته با گرایش [در حال حاضر] به سمت ساختمان زیرساخت….” او گفت:. توسعه نیافته گرمسیری ملل “آرزوی که جامعه جهانی می خواهد برای دیدن آنها در توسعه, اما آن را نیز باعث تخریب جنگل است.”

یک مطالعه اخیر هشدار می دهد که حتی اندکی تغییرات زیست محیطی ممکن است باعث شود یک نقطه اوج بسیاری از سال پایین خط — مرتب کردن بر اساس زمانی اثر پروانه ای. “آیا نمی شود فریب خورده چگونه این تغییرات به دلیل آن را نشان می دهد وجود دارد یک روند تکامل در جریان است که ممکن است منجر به فروپاشی بعدا” توضیح André de Roos یک نظری بوم شناس در دانشگاه آمستردام.

chart-768.jpg

برای ده Roos, الگوی قابل مشاهده در حالات متنوع از جمله بحران مالی 2008. “این آغاز در 70s و 80s در با آرامش از بانک مقررات که باعث شد بانک ها شروع به گرفتن خطرات بزرگتر” او گفت:. “نقطه اوج بود و در سال 2008 بود اما آهسته تغییر در نگرش بانک ها نسبت به ریسک پذیری که در نهایت به اوج خود رسید در سقوط است.”

محققان در این مطالعه نگاه در مدل های که در آن تغییرات زیست محیطی ایجاد نمی کند هر اثر فوری اما هم بزنید یک روند تکاملی به حرکت خواهد کرد که موج بیرون و تشدید و در نهایت رسیدن به یک نقطه اوج بسیاری از نسل بعد.

“در ابتدا من بسیار تعجب است که تکامل می تواند فشار و ما بیش از یک نقطه اوج می گوید:” کاتالینا چپررو-پدرزا مقاله سرب نویسنده و یک بوم شناس در دانشگاه آمستردام. “ما نیاز به درک چگونه هر یک اکوسیستم خواهد شد واکنش نشان می دهند و بیشتر به طور خاص به جای تعمیم بنابراین ما می توانیم درک [نقطه اوج و سقوط] روند بهتر است,” او توضیح داد. “ما می توانیم نگاهی به این تغییرات در اوایل شاخص. یک تغییر در حال حاضر می تواند سیستم شما را به سقوط بیست سال بعد.”

یک مثال ارائه شده توسط ساعتچی: استعمار و برزیل لاستیکی بوم در دهه گذشته ممکن است کمک به ضعیف تر آمازون امروز. “یک نقطه اوج معنا نیست که کل سیستم در حال از بین برود اما که آن را از دست می دهد و آن را عملکرد طبیعی مانند کربن جذب.” بیشتر کربن در جو باعث خشک شدن بیشتر و بیشتر تغییرات در رژیم بارندگی. همه این عناصر می تواند با هم عمل می کنند به شدت نقطه اوج روند در سراسر جهان است. “ما همه نگران چگونه آسیب پذیر یا انعطاف پذیر بشریت است” او اضافه می کند. هر چند روشن است که پیش بینی سقوط با دقت نیاز دارد به مراتب بیشتر تحقیق.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im