مطالعه: آزیترومایسین دو برابر خطر مرگ قلبی عروقی در مقابل آموکسی سیلین

17 ژوئن (فردا) — مردم معمولا تجویز آنتی بیوتیک آزیترومایسین بودند تقریبا دو برابر احتمال دارد به مرگ از یک حمله قلبی, سکته مغزی و یا دیگر بیماریهای قلبی عروقی رویداد از کاربران از آنتی بیوتیک آموکسی سیلین, تجزیه و تحلیل منتشر شده روز شنبه توسط JAMA Network باز یافت.

اگر چه آزیترومایسین شده مرتبط با نامنظم شدن ضربان قلب و دیگر قلبی-عوارض جانبی مربوط به این یافته ها لزوما نشان می دهد که آن علل مرگ در افراد با مشکلات قلبی و عروقی و یا کسانی که در معرض خطر هستند برای سلامت قلب حوادث نویسندگان گفت.

تبلیغات

“هر چند نسبی افزایش خطر بزرگ مطلق افزایش خطر بسیار کوچک — در حدود 13 اضافی قلبی عروقی و مرگ و میر به ازای هر 1 میلیون آزیترومایسین نسخه” مطالعه همکاری نویسنده دکتر جاناتان G. Zaroff گفت آپی.

“این خطرات نیاز به وزن برابر به خوبی تثبیت مزایای آزیترومایسین برای طیف گسترده ای از عفونت ها از جمله عفونت های جدی مانند ذات الریه” گفت: Zaroff یک متخصص قلب و عروق با Kaiser Permanente در کالیفرنیا است.

آزیترومایسین دریافت تاییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا در سال 2002. پس از آن استفاده شده است برای درمان انواع عفونت ها از جمله کسانی که بر ریه ها و سینوس است.

اخیرا مواد مخدر شده است به کاوش برای استفاده در درمان COVID-19 بیماری ناشی از کروناویروس جدید, SARS-CoV-2.

مطالعات به تاریخ ارزیابی آن به عنوان بخشی از یک رژیم است که شامل ضد مالاریا, داروی هیدروکسی کلروکین اما بسیاری از این آزمایش ها متوقف شده است با توجه به قلب مربوط به عوارض جانبی. علاوه بر این ترکیب اثر باقی می ماند یک موضوع برای بحث در میان محققان است.

برای این مطالعه محققان با بررسی اطلاعات بیش از 7.8 میلیون نفر بودند که تجویز آنتی بیوتیک بیش از 17 سال. بیش از 1.7 میلیون نسخه درگیر آزیترومایسین محققان گفتند.

بسیاری از کسانی که از درگذشت قلبی عروقی رویداد پس از مصرف مواد مخدر بود تا ظرف پنج روز از قرار گرفتن در معرض. آزیترومایسین کاربران نیز بیش از دو برابر احتمال دارد به مرگ از علل دیگر مربوط به بیماری های قلبی محققان دریافتند.

علاوه بر سایر شرایط بهداشتی — به عنوان comorbities — ممکن است منجر به “افزایش خطر قلبی عروقی و یا غیر قلبی مرگ” گفتند.

“برای آزیترومایسین و مرتبط با آنتی بیوتیک ها مانند کلاریترومایسین, قبل از گزارش ها نشان داده اند که این داروها می تواند تغییر عادی جریان برق در داخل عضله قلب و افزایش خطر آریتمی های تهدید کننده زندگی و یا نامنظم بودن ضربان قلب,” Zaroff گفت.

“اگر [ما] را گزارش برخی از مرگ و میر است که ناگهانی و به احتمال زیاد مربوط به آریتمی بیشتر از مرگ و میر قلبی شد و با توجه به دیگر شرایط قلبی مانند حمله قلبی و نارسایی قلبی وجود ندارد و شناخته شده تئوری برای توضیح دهد که چرا آزیترومایسین قرار گرفتن در معرض می تواند یک حمله قلبی و یا بدتر شدن نارسایی قلبی,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im