دیوان عالی حقوق مدنی قانون محافظت همجنسگرایان کارگران

15 ژوئن (فردا) — دیوان عالی ایالات متحده حکم داد که روز شنبه فدرال حقوق مدنی قانون محافظت, لزبین, همجنس باز, دوجنسگرایی و فراجنسیتی کارگران از اخراج بر اساس جهت گیری خود را.

این 6-3 رای یک پیروزی مهم برای همجنسگرایان آمریکایی و طرفداران. حاکم می گوید: در بند هفتم از حقوق مدنی قانون از سال 1964 را پوشش می دهد همجنسگرایان کارگران از تبعیض.

تبلیغات

دانشیار عدالت نیل Gorsuch نوشت: برای اکثر گفت: عنوان VII باعث می شود آن را غیر قانونی به تبعیض بر اساس یک شخص و نقطه عطفی قانون پوشش و نما آمریکایی است.

قضات حکم داد که گرایش جنسی و تغییر جنسیت وضعیت اعمال می شود که در توضیحات.

“یک فرد همجنسگرایی یا فراجنسیتی وضعیت است و نه مربوط به اشتغال تصمیم گیری” Gorsuch نوشت: در نظر است. “این به دلیل آن است که غیر ممکن است به تبعیض علیه یک فرد برای اینکه همجنسگرا یا فراجنسیتی بدون تبعیض آمیز در برابر آن فرد بر اساس جنسیت.

“قانونی نقض رخ می دهد اگر یک کارفرما عمدا متکی در بخش در یک فرد کارمند را هنگامی که تصمیم به تخلیه کارکنان” را به آن می افزاید. “از آنجا که تبعیض بر اساس همجنسگرایی یا فراجنسیتی وضعیت نیاز به یک کارفرما به عمد درمان فردی کارکنان متفاوت به دلیل جنسیت یک کارفرما که عمدا جریمه یک کارمند بودن همجنسگرا یا فراجنسیتی همچنین نقض هفتم. هیچ فرار از نقش قصد بازی می کند.”

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت خواسته بود دادگاه عالی قانون که عنوان هفتم را پوشش نمی دهد همجنسگرایان آمریکایی ها و انجام نمی شد هدف اصلی از قانونگذاران.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im