T2K پروژه روشن چرا ماده غالب ضد ماده در جهان

مارس 16 (سلامت) — فیزیکدانان کار در T2K پروژه در دانشگاه لنکستر بریتانیا در حال صعود و نزدیک به یک توضیح برای تسلط ماده بیش از ضد ماده — یک پدیده است که باعث می شود جهان ممکن است.

مدل نشان می دهد انفجار بزرگ باید تولید مقادیر مساوی از ماده و ضد ماده. و در عین حال واقعیت فیزیکی ما نشان می دهد ما وجود داشته باشد در یک نامتقارن جهان یکی با مقدار زیادی بیشتر ماده نسبت به ضد ماده.

کیهان شناسان و اخترفیزیکدانان هنوز به کشف ریشه های این عدم تقارن اما تحقیقات جدید توسط دانشمندان مشغول به کار در T2K پروژه را به همراه داشت سرنخ.

این T2K پروژه متمرکز شده است در این مطالعه از نوترينو را خنثی شکل لپتون ها کوچک ذرات تولید شده توسط خورشید است که سفر از طریق ماده بلامانع.

نتایج اخیر آزمایش T2K — این هفته منتشر شده در مجله طبیعت — رد کرده حداقل نیمی از مقادیر پارامتر که ممکن است دیکته ماده-ضد ماده تقارن.

“اطلاعات ما همچنان به نشان می دهد که طبیعت ترجیح تقریبا مقدار حداکثر از عدم تقارن به این فرایند” T2K محقق لورا Kormos ارشد, مدرس فیزیک در لنکستر گفت: در انتشار اخبار. “این خواهد بود درست مثل مادر طبیعت به این به ظاهر ناچیز دشوار به مطالعه ذرات کوچک بود که راننده برای وجود جهان است.”

هر ثانیه از روز تریلیون neutrino ذرات عبور از طریق بدن خود را. علاوه بر داشتن ضعف در تعامل نیروهای این ذرات کوچک نیز می تواند تغییر شکل. آنها می توانند در سه رقم و می تواند در نوسان بین اشکال مختلف.

علاوه بر این هر neutrino است counterbalanced توسط یک antineutrino. دانشمندان گمان می کنند که اگر رقم شیفت کار متفاوت در نوترينو و antineutrinos تفاوت می تواند به اندازه کافی برای توضیح دهد که چرا ماده غالب ضد ماده-چرا جهان نقض اصطلاح شارژ-برابری تقارن مدل نشان می دهد باید آن را حفظ کند.

این آزمایش T2K اجازه داده اند دانشمندان برای تست اینکه آیا neutrino oscillation می توانید شکستن ماده-ضد ماده تقارن.

“نشان داده شده است که اتهام-برابری تخلف در لپتون ها می تواند به تولید ماده-ضد ماده اختلاف از طریق یک فرآیند به نام leptogenesis,” نوشت: محققان در مقاله خود را.

تا به حال دانشمندان را قادر به محدود پارامترهای زیر که leptogenesis کار می کنند اما آخرین آزمایش اجازه داده اند محققان برای رد کردن تقریبا نیمی از مقادیر ممکن — آشکار منحصر به فرد و قبلا کشف نشده اموال نوترينو.

“این نتیجه را کمک به شکل دادن به آینده مراحل T2K و توسعه نسل بعدی آزمایش” گفت: هلن o’keeffe, Lancaster, فیزیکدان و T2K محققان. “این بسیار هیجان انگیز در نتیجه از سال های بسیاری از کار.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im