جنگ کره و آمریکا در مجموع تخریب’ شروع به 70 سال پیش

برای یک لحظه کوتاه در تابستان سال 1945 بود شادی وجود دارد در کره جنوبی. کره ای ها که تا به حال دچار فوق العاده در طول نیم قرن از اشغال و جنگ جهانی دوم را جشن گرفتند آنچه را که آنها بر این باور بود که آزادی آنها توسط پیروز ما و نیروهای شوروی. پر از امید به آینده رایگان خارجی حکومت آنها با افتخار اعلام استقلال خود را; با این حال عالی متفقین فرمانده داگلاس مک آرتور اعلام کرد که ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی خواهد بود اشغال و تقسیم—کل شبه جزیره کره. اضافه کردن توهین به جراحت مغلوب اما کمتر باطل نیروهای ژاپنی می تواند به خشونت سرکوب مخالفان است.

مانند بسیاری از دیگر امپریالیستی تلاش, تقسیم کره به همراه 38 موازی بود ورزش در استبداد مطلق و بی توجهی به خواسته های مردم را تحت تاثیر قرار. ایالات متحده ادعا کرد که به قهرمان آزادی را تکذیب کرد و آن را به مردم کره که بسیار به سرعت متوجه شدم که آنها صرفا تجاری یکی اشغال امپراتوری دیگر. یک نظرسنجی از کره ای ها در تابستان سال 1946 نشان داد که 77 درصد ترجیح سوسیالیسم یا کمونیسم در حالی که تنها 14 درصد علاقه داری. اما ما حمایت جناح راست دیکتاتوری Syngman Rhee, یک محافظه کار مسیحی و سرسخت ضد کمونیست که حکومت جنوب با مشت آهنین. در اوایل سال 1950 وجود دارد بیش از 100,000 زندانیان سیاسی در جنوب. خلاصه اعدامها از چپ هر دو واقعی و تصور ادعا کرد که ده ها هزار نفر از زندگی به عنوان جنوبی از دولت پلیس ترور rivaled بدترین خشونت کمونیست شمالی بود که وحدت تحت سابق ضد ژاپنی رهبر چریکی کیم ایل سونگ ،

ژنرال کورتیس “بمب های دور” لمی—که فرمان firebombing حملات در شهرستانها که به کشته شدن بیشتر غیرنظامیان از بمب هسته ای هیروشیما و ناکازاکی—به عنوان استراتژیک هوایی فرمانده در طول جنگ کره. او بعدها اذعان کرد که “بیش از یک دوره سه سال و یا تا ما کشته شدن 20 درصد از جمعیت” از کره شمالی. که نزدیک به 1.9 میلیون نفر از مردان و زنان و کودکان است.

به عنوان تلاش برای مذاکره متحد کره ای, دولت شکست خورده یک نوپای ضد حکومت شورش بزرگ در جنوب شد و به طرز وحشیانه ای سرکوب شده است. کوتاه اما خونین مرز درگیری را تشدید کرد; هر دو Rhee و کیم می خواست به زور به وحدت از طریق تهاجم. در 25 ژوئن سال 1950 شمالی نیروهای راه اندازی یک حمله از جنوب. سئول پایتخت جنوبی سقوط کرد و سه روز بعد. اگر چه ما در ابتدا اصرار داشت که هیچ ما نیروهای زمینی مورد نیاز خواهد بود در مبارزه مک آرتور شد به زودی معتقد است که آمریکا چکمه بر روی زمین بودند کلیدی برای دفع شمالی پرخاشگری است. رئیس جمهور Harry S. Truman توافق خواستار مداخله یک “اقدام پلیس.”

ارتش ایالات متحده آمد و رفت با اتمی با تکبر راه رفتن و هنوز هم اغراق شده تا با غرور و افتخار از پیروزی انتظار یک جنگ است. سبز و شل و ول GIs بیشتر مناسب برای پمپ و رژه از اشغال وظیفه از وحشت از مبارزه با نزدیک است که انتظار آنها را در کره شمالی تصور آنها خواهد بود به بازگشت به بارها و bordellos توکیو در عرض چند هفته و شاید چند ماه در طولانی ترین. با این حال از شمال و نیروهای روت هر دو جنوبی ارتش و آمریکایی ها که با عجله عقب نشینی از جنوب به سمت بوسان همراه با صدها نفر از هزاران نفر از شهروندان و پناهندگان.

یک منطقه که در آن ما نیروهای لذت می برد در نزدیکی مجموع برتری بود که در بمباران هوایی. غلبه بر بی میلی اولیه از مک آرتور ژنرال جورج Stratemeyer دستور ما افکن به “از بین بردن هر وسیله ارتباطات و هر نصب و راه اندازی, کارخانه, شهر و روستا” در کره شمالی. بیشتر بمب کاهش یافته بودند در کره نسبت طول جنگ جهانی دوم در اقیانوس آرام مبارزات انتخاباتی. عظیم ما فرش بمباران کره شمالی شامل بمب آتشزا, آتش زا و تکه تکه شدن بمب که به کشته شدن و معلول توسط هزاران نفر در سمت چپ و شهرها, شهرها, روستاها و حومه در سوخته و شکسته خرابه. در پایتخت شمالی از پیونگ یانگ تنها حدود 50000 نفر از جمعیت پیش از جنگ از 500,000 باقی مانده در سال 1953. زمانی که همه شهرستانها و شهرها ویران شد آمریکا بمباران جنگنده های سدها و مخازن و مزارع برنج, جاری شدن سیل در حومه شهر و از بین بردن مواد غذایی کشور عرضه است. تنها کمک های اضطراری از چین و اتحاد جماهیر شوروی و دیگر کشورهای سوسیالیستی جلوگیری قحطی قریب الوقوع.

ما فرماندهان ترس شمالی نیروهای نظامی خواهد نفوذ جنوبی خطوط صورت مبدل به عنوان شهروندان دستور خلبانان جنگنده به بمب و بباد انتقاد گرفتن پناهندگان به عنوان آنها فرار جنوبی. در بدنام ترین قساوت جنگ خلبانان نیروی هوایی به کشته شدن صدها نفر از مردان و زنان و کودکان در هیچ تفنگ Ri بیش از سه روز در اواخر ماه جولای سال 1950. عقب نشینی نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا نیز منفجر کردن پل ها پرتکاپو با صدها نفر از پناهندگان و سوخته شهرها و شهرستانها به زمین در یک سیاست زمین سوخته به معنای انکار دشمن در حال پیشروی چهارم.

حداقل 100,000 کره جنوبی کشته شدند توسط خود نیروهای مسلح که هدف هر کسی که مظنون به داشتن چپ همدردی. آمریکا فرماندهان تایید شده و ما نیروهای حاضر در وحشتناک جرم ذبح در طول جنگ بود. اکثر آمریکایی ها تغذیه می شدند بیشتر مقادیر نسخه از این جنگ اگر چه برخی از آن وحشت داشتند جشن—شاهد جان فورد تبلیغ قطعه این است که کره جنوبی! که در آن فیلم هایی از یک شعله افکن حمله همراه است فیلم کابوی جان وین سرد شدن صدای بیش از: “فرای ’em! سوختگی ’em! طبخ ’em!”

ژنرال کورتیس “بمب های دور” لمی—که فرمان firebombing حملات در شهرستانها که به کشته شدن بیشتر غیرنظامیان از بمب هسته ای هیروشیما و ناکازاکی—به عنوان استراتژیک هوایی فرمانده در طول جنگ کره. او بعدها اذعان کرد که “بیش از یک دوره سه سال و یا تا ما کشته شدن 20 درصد از جمعیت” از کره شمالی. که نزدیک به 1.9 میلیون نفر از مردان و زنان و کودکان است. در مقایسه نازی ها بود به قتل 17 درصد از لهستان قبل از جنگ جهانی دوم جمعیت فقط چند سال پیش از آن. صحبت از نازی ها تخریب کره رخ داده است که فقط چند سال پس از آلمانی ها محکوم شدند در نورنبرگ و پس از آن اعدام برای “گستاخ تخریب شهرها و روستاها.”

زمانی که شمال و جنوب کره ای و آمریکایی و چینی ژنرال — چین تا به حال مداخله در زمانی که نیروهای متفقین با نزدیک شدن به مرزهای آن—امضا توافق آتش بس در 27 ژوئیه 1953 کره شمالی کاملا در خرابه. “همه چیز نابود شده است” گفت: ما بمب افکن فرمانده ژنرال امت o’donnell. “وجود دارد هیچ چیز ایستاده شایسته این نام است.” شصت و چهار سال بعد رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بود که در روند تحقق وعده مبارزات انتخاباتی خود به “بمب گه از” شبه نظامیان اسلام گرا در خاورمیانه را تهدید به “کاملا از بین ببرد” کره شمالی بیش از آن موشک های هسته ای برنامه. چنین تهدیدات آینده به عنوان آنها را از این کشور که به کشته شدن بیشتر غیر نظامیان خارجی از هر یک از دیگر بیش از گذشته 75 سال هستند به آرامی گرفته شده است. برای کره ای ها از یک سن خاص کل تخریب توسط ایالات متحده نیست و فقط برخی از چکیده تهدید آن است که یک جهنمی واقعیت است که در میان صفوف فاحش ترین جنایات قرن است که شاهد برخی از وحشتناک ترین بربریت در تاریخ بشر است.

تماشا کنید:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *