جدید غیر طبیعی

این است که یک لحظه به مطمئن شوید. وجود ندارد بسیاری از این قدر طول دوره عمر و اثرات معطل می تواند برای چندین دهه پس از فوری اضطراری عبور می کند. هر شکل مسیر از coronavirus طول می کشد در هفته پیش رو جامعهشناختی پیامدهای تنهایی متناوب ادامه خواهد داد و به طنین انداز. لحظات بحران می call forth, وحشت و ترس, آشکارا, اما آنها همچنین می تواند استنباط اوراق قرضه از جامعه و عبارات همبستگی. هر میباشیم آن را معنی دار می شود.

مانند شما, من در تلاش برای ایجاد حس از این لحظه. کلاس مدارس تعطیل هستند و من دانشگاه رفتن مجازی برای آینده قابل پیش بینی. جریان اصلی فروشگاه در حال گرفتن تمیز برداشت (با وجود مردم ظاهر رد پیشنهادات از وحشت) در حالی که مواد غذایی محلی قفس فله راهرو به نظر می رسد که بیشتر مردم به دنبال خارج از محل و مطمئن نیستید در مورد چگونه به کیسه ای و برچسب خود را gleanings. سپس رییس جمهور به منبر ما یادآوری است که این بزرگترین فاجعه پاسخ همیشه و هر کس دیگری مقصر است.

من صرف (بیش از حد) از سالها تحصیل و تحقیق و تدریس و فقط ساده پیچ در dystopian و آخرالزمانی مثلها. به عنوان یک دانشجوی گراد در Y2K روز یکی از اولین, از خود راضی دوره بررسی فیلم و ادبیات در این ژانر (حدود 2000). در سال های بین من تدریس در دوره های تخیلی تئوری و عمل بازدید عمدی جوامع و آزمایش های دیگری در زندگی است. در حال حاضر من در تسهیل یک دوره سمینار در “ecotopian سند چشم انداز” است که به بررسی موضوعات مشابه عمل تخیل و احساسات است.

سهم من از این در اینجا به ارائه برخی از زمینه را برای مشاهدات من. من نمی دانم چه اتفاقی خواهد افتاد, بدیهی است که, و این است که به وضوح یک وضعیت بی سابقه ای مانند زلزله یا طوفان اما در یک ملی/مقیاس جهانی و با پیچیده تر بردار از تاثیر انسان در حالی که ترک زیرساخت اساسا دست نخورده است. برگزاری این تا به قوس روایت تصاویر آن را احساس می کند مانند ما فقط وارد حلقه دوم از تلنگر: گناه,,,, مشاهده, تسلیم برای بداهه تنظیم به عنوان واقعیت در مجموعه.

در سومین حلقه چیزهایی که اغلب بدتر به نقطه ای که در آن همه شرط هستند که یک بازیابی به “کسب و کار به طور معمول” افراد ممکن خواهد بود—همه در حالی که یک دلیر گروه از قهرمانان باعث می شود راه خود را از طریق آوار با هم. برخی از آنها را برداشت در این روند خواهد بود چاق و چله طنز-امداد شخصیت گل کودک اصرار مهربانی تنها فرد از رنگ در هسته اصلی تیم ؟ ما هنوز وجود ندارد و این هنوز هم می تواند به نوبه خود به عقب رفتن در چند هفته زمان است. متاسفانه که نمی توان برای یک فیلم است.

حتی در این نسبتا زود مقطع اگر چه دانه نگرانکننده درام کاشته می شوند. به عنوان نوجوان پسر گفت: پس از بازگشت از یک تأمین (مهار?) اجرا به چند فروشگاه های محلی ‘آن مقدار زیادی را برای دیدن کشور ما تا messed تا راست در حال حاضر. درست است اگر چه “سر کمد” احتکار زیبایی بر روی صفحه نمایش نیز نشان می دهد که چقدر کاغذ-نازک خط بین کسب و کار به عنوان معمول و ارباب مگس ها ممکن است. (حداقل به نظر می رسد که وجود هر گونه بی رویه همسایگی فقط در خارج از رسانه ها زل زل نگاه کردن.)

اگر تنها انتخاب بین “کسب و کار به طور معمول” (BaU) و همه گیر دوزخ سپس سابق خواهد بود بهتر از بیشتر است. در عین حال که تنها در خدمت به ماسک عمیق تر تحقق است که BaU نیست کار را به خوبی برای شروع است و دلیل اصلی ما در این لحظه قابل توجه در همه. نهفته دیگ سیاسی سولفات, reifications از مغایرت افزایش نابرابری جنگ بی پایان حتی بیشتر بی پایان زباله و به سرعت در حال گرم شدن جهان نیست دقیقا ما را در جا خوب برای آب و هوا طوفان است.

هنوز هم وجود دارد آشکار پوشش نقره ای در اینجا است که ممکن است به ما کمک کند یا (الف) حرکت به حلقه سه با عزت ما دست نخورده و یا (ب) حاضر به بازگشت به “بلند اضطراری” نرمال BaU اگر این بحران بیش از حد بگذرد. آنچه در چند روز گذشته به ما نشان داده اند, برای بهتر یا بدتر این است که ظاهرا ما می توانید بسیج در سطح اجتماعی: عمیقا ریشه در هنجارهای اجتماعی می تواند به سرعت تغییر و ریشه دوانده خرید الگوهای می تواند طرح میتوانست. همانطور که معلوم است بدون خروج از نظر غیر ممکن است تغییر در مقیاس ندارد, کاملا, شما می دانید درست است.

ما می توانیم چنین تفکرات در حلقه دو تا بی پروا اضطراب از آماده سازی و انتقال خیره به پرتگاه نزدیک محله و بیش از حد بیکار زمان به فکر می کنم. وجود دارد یک نشاط خاصی در دیدن عادی افول حتی به عنوان وجود دارد ترور در نمی دانستند که در آن عادی حل و فصل خواهد شد—و یا اگر/وقتی که آن را همیشه خواهد شد. ما هیچ قالب برای این لحظه, مقابله با سفته بازی ویروسی بمب نوترونی که خالی فروشگاه های خیابان ها و رابط اجتماعی در سریع مد. هیچ یک از این راه دور عادی.

در واقع آن را بسیار عجیب و غریب و در عین حال آشنا. ما دیده ایم این داستان آشکار و یا حداقل چیزی در کل منطقه است. یک فرهنگ با وسواس پایان زمان نبوت و زامبی آخرالزمان تمثیل است که همیشه یک گام به دور از پرتگاه. وجود دارد یک cyclicality به این لحظه یک routineness به پارگی. به نحوی ساخته ایم دنیوی آخرالزمانی و آخرالزمان دنیوی است. “آیا ما مجاز به بازی در خارج?’ می پرسد من مغبون بدبینانه و نوجوانان در نشانه. “بله کاملا من امیدوار بودم شما خواهد بود. در حال حاضر اجازه دهید عادی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de