سوار ناهموار: فرفره کارگران سازماندهی از طریق یک بیماری همه گیر

یک سال پیش در مارس 8, 2019, Uber و دیگر سوار-نقطه برنامه و درایور های خود را نشان داد قدرت جمعی با راه اندازی یک روز در سراسر جهان اقدام به اعتراض مداوم کاهش به راننده پرداخت. Uber و Lyft رانندگان در کالیفرنیا در حال حاضر طرح و پیگیری بعد از عمل در هفته آینده, on May 11, از جمله ملی Facebook رویداد زندگی می کنند. و فقط یک هفته پیش, مواد غذایی و تحویل سرویس کارگران در سراسر ایالات متحده سازماندهی اعتصابات و تظاهرات کارگران در روز است. جشن های ملی و جهانی با توجه به مستندات COVID-19 این اقدامات را خواستار جمعی حساب بیش از این که آیا این کارگران در واقع درمان به عنوان ضروری و یا یکبار مصرف.

بسیاری از سیاستمداران و مدیران شرکت امن در پناهگاه را مورد ستایش قرار داد رانندگان, مواد غذایی و تحویل مردم و کارگران انبار برای شجاعت خود را در نمایش به کار در یک, پخش كردن, گیر تماس آنها ضروری برای ما خوب بودن (که آنها). در عین حال آنها نشان می دهد هیچ تردیدی در مورد ادامه به سود حاصل از یک مدل کسب و کار است که به دنبال به نوبه خود هر کارگر به یک تعویض فرفره کارگر.

برخی از آنها منادی فوری موج اقدامات به عنوان یک جدید سحر برای جنبش کارگری است. اما افراد مشغول به کار در اجرای اقتصاد را تکذیب کرد, وضعیت اشتغال و مزایای آن اعطا کرده اند در واقع سازماندهی شده است در تمام طول. شاید این درست است که در حال حاضر خود را سازماندهی تبدیل شده است قابل مشاهده و برنده گسترده تر پشتیبانی از رسمی کارگری حرکات مصرف کنندگان و جوامع است که آن را همیشه سزاوار.

من شده است با پیگیری رسمی کارگر سازماندهی در سراسر جهان برای برخی از زمان و بدون اشتباه: آنچه که ما آزادانه تماس “فرفره” کار همیشه وجود داشته است. این کارگران در زمانهای گوناگون و به نام مترجمان آزاد غیر رسمی است و کارگران را به مخاطره انداخته و کارگران و یا غیر استاندارد کارگران و آنها همیشه ساخته شده تا اکثریت مردم جهان مشغول به کار مردم. و آن را همیشه تقریبا غیر ممکن است برای آنها را به اعمال قدرت جمعی.

اما در حال حاضر این کارگران روبرو هستند نظارت و بی سابقه سرمایه غلظت. سیستم عامل مانند Uber Doordash و Instacart باید, برای اولین بار انباشته ثروت از اطلاعات و کنترل بیش از یک کار استخر نه تنها در ایالات متحده بلکه در سراسر جهان است. راه هایی که در آن کار در حال تکه تکه “بهینه سازی” و algorithmically موفق است که قطعا ارائه چالش های جدید در حال حاضر حتی به مخاطره آمیز کارگران کم دستمزد در کشور است. زمانی که سهم زیادی از غیر رسمی کار می آید تحت کنترل یک تعداد انگشت شماری از شرکت های بزرگ می توانید آن را واقعا می شود به نام “خود اشتغالی?”

اجازه بازگشت به 8 سال گذشته است. چه آغاز شده به عنوان یک مستقر در کالیفرنیا کار اقدام به اروپا و آمریکای لاتین و آسیا و آفریقا است. تا مطمئن شوید که تعداد رانندگان شرکت کننده در اقدامات نسبتا کوچک بود. اما آن را در راه خود را یک “شات دور جهان شنیده می شود.” جهانی گسترش پیام از طریق درایور چت, گروه, Facebook صفحات و کلمه از دهان برجسته آن رزونانس: فرفره کار است و هیچ کارگر یکبار مصرف. پس از مارس 8, اکشن, تظاهرات تنها به نظر می رسید برای به دست آوردن بخار. من نگه داشته شنیدن در مورد تظاهرات و اقدامات از تورنتو به نایروبی به Dhaka. در فرانسه رانندگان به نام یک اعتصاب سراسری است که تعطیل کردن دفاتر شرکت در سراسر کشور. در هند آنها راه اندازی یک ملی فدراسیون از رانندگان.

من این یک سال را صرف مصاحبه با زنان و مردان در سراسر جهان که شغل هستند تحت تاثیر تکنولوژی — اصطلاح “آینده کار می کنند.” نگرانی من به خصوص در کشورهای در حال توسعه که در آن من می خواهم زندگی و کار برای سال های بسیاری بود که روبات ها را به مردم شغل: آن بود که نرم افزار را تبدیل به کارفرمایان خود را. من به اشتراک گذاری آنچه که من آموخته است که از طریق این سال از مصاحبه های جدید در, پادکست, فرفره.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

در طول سال گذشته من شاهد فرفره کارگران خود-سازماندهی و حرکت موجی از فعالیت است که شامل دعاوی حقوقی و چالش های موفق حمایت قانونی جدید حمایت و مداوم مردمی سازماندهی. و این چیزی است که ما امروز می بینیم: کارگران مجبور به انتخاب بین سلامت خود و شغل خود و اقتصاد است که می خواهد به آنها را به بیشتر از همیشه متزلزل شرایط.

این کارگران هستند و نه به طور ناگهانی متوجه می شوند چه اتفاقی می افتد. آنها در حال سازماندهی است که آنها باید با دقت و زحمت ساختمان شده و تصریح می کند که این لحظه برای گرفتن توجه و جهان را متوجه آنچه آنها اشاره کرد در تمام طول: آنها نه خود اشتغالی. آنها کار را برای برخی از بزرگترین شرکت ها در جهان است و این شرکت ها شده اند اخلال بازار کار برای سال ها و دور شدن با آن است.

از آن زمان به دوباره تعریف کار برای قرن 21 و مطمئن شوید کسانی که در سود هستند مسئول به پرداخت و محافظت از کارگران است. ما ممکن است تصور کند که این هفته سازماندهی تقریبا غیر ممکن است به عنوان آن را حتی در شرایط عادی خواهد بود به طور کامل از خط خارج توسط COVID-19 بیماری همه گیر. در عین حال این تلاش ها ممکن است ثابت شده است فوق العاده مهم دانه برای آینده جنبش است.

برخی از برگزارکنندگان پشت سال گذشته اقدام در حال حاضر مبارزه برای اطمینان حاصل شود که اعضای خود را قادر به کار در زمان بحران قادر به دسترسی به جبران خسارت بیکاری آنها نیاز دارند و سزاوار است. تلاش های خود را در سال گذشته در حال ساخت این امکان را به نمایندگی از این درایور امروز. و آن را به طور مداوم سازماندهی وجود دارد که یک انظار عمومی در دولت است. کالیفرنیا زمان تاریخی اقدام در این هفته به برگزاری Uber و Lyft پاسخگو برای خود misclassification از رانندگان. این هرگز اتفاق افتاده است اگر نه برای موج از فعالیت است که در ادامه از طریق این سال و از طریق این بیماری همه گیر.

و به عنوان یکی از برگزارکنندگان من مصاحبه کنند اسلم به تازگی به من یادآوری پس از بحران است ما نمی خواهد به بازگشت به راه ما بود که قبل از همه چیز. تماس با ما-رایگان معاملات را فعال کنید توسط نرم افزار معنی ما را ببینید استفاده از آنها به رشد در سراسر جهان است. دستورالعمل ها و حمایت های که او و همکار سازمان امروز برنده خواهد شد که فوق العاده مهم است در آینده تاثیر است.

من به اشتراک گذاری آنچه که من آموخته است که از طریق این سال از مصاحبه در فرفره. من شما را تشویق به گوش دادن به داستان های او و دیگر رانندگان و سازمان به اشتراک گذاشته اند با همه ما و ببینید اگر شما به توافق برسند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im