سوسیالیسم در برنی ساندرز’ ‘دموکراتیک سوسیالیسم”

با برنی ساندرز’ کمپین به احتمال زیاد نزدیک شدن به پایان, آن را به ارزش تأمل در ایالات متحده را نزدیکترین برس با بالا بردن یک “سوسیالیست دموکراتیک” به ریاست جمهوری. این ممکن است آخرین.

اکثریت دموکرات ها در حال حاضر بیشتر مثبت در مورد سوسیالیسم از سرمایه داری و حمایت در میان millennials برای سرمایه داری در حال کاهش است (تنها 50 درصد) در حالی که برای حمایت از کمونیسم همچنان به رشد (در حال حاضر 36 درصد).

بخشی از افزایش پذیرش از “سوسیالیسم” ممکن است نسبت به تغییر نامحسوس در درک عمومی از این واژه به معنای “خدمات اجتماعی” به جای “کنترل دولت” از اقتصاد است. اما این تنها بخشی از آن است. پس از همه, آقای ساندرز’ پلت فرم طرفداران در میان چیزهای دیگر, فدرال تصاحب صنعت مراقبت های بهداشتی تضمین شغل برنامه و بازسازی صنعت انرژی از طریق یک “سبز معامله جدید است.” که کنترل دولت توسط هر تعریف.

بنابراین در حالی که آقای ساندرز’ کمپین “سوسیالیسم دموکراتیک” ممکن است تنها معتقدان دموکراتیک انقلاب, آن را هنوز هم وام گرفته از ایدئولوژی سوسیالیستی. این را در نظر بگیرید.

رویزیونیسم

“زمانی که دیکتاتورها انجام کاری خوب … شما اذعان دارند که” اصرار آقای ساندرز. در انجام این کار, او در گسترش تبلیغات خود را. توصیف کوبا نرخ سواد تحت الشعاع خود انگیزه خود را کمونیست حاکمان به تلقین کودکان با دانشجویان شعار “پیشگامان کمونیسم ما خواهد بود Che!” (“بله آنها به ما آموخت به خواندن و نوشتن” یک کوبا هنرمند توضیح می دهد “و سپس آنها را منع ما را به خواندن آنچه ما می خواهیم و نوشتن آنچه که ما فکر می کنیم.”) و اعتباری کمونیست چین با در نظر گرفتن “بیشتر مردم از فقر شدید بیش از هر کشور در تاریخ” به عنوان آقای ساندرز است همچنین بازنویسی تاریخ بیش از 45 میلیون قربانیان قحطی از مائو “جهش بزرگ رو به جلو است.”

یک میل شدید برای پیدا کردن یک پوشش نقره ای در هر رژیم کمونیستی است و نه فکری “nuance” و نه گناه “آرمان گرایی.” تصور کنید ارج آلمان نازی نرخ بیکاری پایین و یا فاشیست ایتالیا را به موقع به قطار. اما ایدئولوژی سوسیالیستی را استثنا برای رژیمهای کمونیستی زیرا آنها همان دشمنان (ثروتمند گذاران) باید به همان دستور کار (سیاسی انقلاب), پیش بینی همان مدینه فاضله (مواد برابری) و به نفع همان نقش برای دولت (بیشتر بهتر است).

خصومت به خیریه

“من باور نمی کنم در موسسات خیریه” آقای ساندرز یک بار گفت: شوکه شده مخاطبان در ایالات متحده راه جمع آوری کمک. ثروت خود را مالیات آن را نشان میدهد. بنیادهای خیریه خواهد بود و نه معاف از جمله بیل و ملیندا گیتس که به تنهایی با بودجه 50 میلیارد دلار در جهانی بهداشت برنامه ها و علل دیگر.

جالب اینجاست که در حالی که سوسیالیسم ریشه در قرار حرص رایگان-بازار سرمایه داری آن رایگان-بازار اقتصاد فاستر برخی از مهمترین نوع دوستانه مردم. ایالات متحده به رسمیت شناخته شده است به عنوان سخاوتمندانه ترین کشور در جهان با بیشترین میزان کمک به غریبه ها اهدا به موسسات خیریه و داوطلبانه زمان. کشورهای دیگر در بالای این لیست عبارتند از: نیوزیلند, استرالیا, ایرلند, کانادا, بریتانیا و هلند. آن نیز برخی از جهان اقتصاد آزاد. که جمعیت هستند حداقل سخاوتمندانه ؟ کشورهای با سابقه کمونیسم.

عوامفریبی

“این یک سن سلاح مورد استفاده توسط عوامفریبی سیاسی … شما را به یک اقلیت و شما اهریمن جلوه دادن که اقلیت و شما را سرزنش می کنند که اقلیت … و شما را از ناامیدی و خشم و نا امیدی است که مردم احساس هستند و می گویند که علت مشکل شما.'” این است که چگونه آقای ساندرز در مصاحبه با نیویورک تایمز تحریریه انتقاد رئیس جمهور تهمت برای مبارزه در مهاجرت. آقای ساندرز اما ظاهرا هیچ مشکلی می بیند در سرزنش های مختلف اقلیت های این کشور گلایه در صورتی که اقلیت است ثروتمند کلاس “میلیونرها و میلیاردرهای” او را متهم به سرقت از رویای آمریکایی است.

یک خبرنگار توصیف درخواست تجدید نظر خود را به رای دهندگان این است: “مردم به او بگویید که از این لایحه آنها نمی توانند پرداخت که نگه می دارد و آنها را بیدار و او به آنها می گوید که رییس اجرایی محلی شرکت بیمه می کند با این حال بسیاری از میلیون.” به قرض گرفتن آقای ساندرز’ کلمات او طول می کشد “ناامیدی و خشم و نا امیدی است که مردم احساس” و سپس اشاره به ثروتمند و می گوید: “این که علت مشکل شما.” به رشد سوسیالیسم نیاز به یک دشمن; آن را اغلب ثروت است.

بی سابقه هزینه های

“من نمی تواند — شما می دانید من نمی توانم سر و صدا کردن به شما در هر نیکل و هر سکه.” که آقای ساندرز’ پاسخ زمانی که فشار به توضیح دهید که چگونه او می تواند پرداخت به صورت بی سابقه $60 تریلیون بسته از هزینه های برنامه ها که بیش از دو برابر اندازه دولت فدرال است. برای چشم انداز حتی اگر در حال حاضر نرخ بیکاری کاهش یافته و به 50 سال اخیر آقای ساندرز پیشنهاد صرف 2.5 برابر بیشتر از FDR جدید معامله در اوج رکود بزرگ. با وجود این خطرات مالی ناشی آقای ساندرز می پرسد عمومی در اصل برای اعتماد به او را که او از آن همه کار می کرد. این نوع ریسک که یکی طول می کشد تنها با پول افراد دیگر است.

وجود دارد کمی اغراق در گفت برنی ساندرز’ کمپین نشان دهنده رادیکال ترین برنامه تا کنون نزدیک به برنده شدن در یک انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ایالات متحده. اگر خود را دموکراتیک سوسیالیستی نرم افزاری است که برای تبدیل شدن به یک به طور منظم و ثابت در سیاست آمریکا, آن عناصر سوسیالیستی باید همچنان به شناسایی واضح و افزایش نسل تحصیل کرده بیشتر در مورد سوسیالیسم را از خطرات.

مایکل اریکسون است که یک وکیل در سالت لیک سیتی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de