ایالات متحده در مبارزه برای عدالت برای فلسطین آغاز می شود فصل جدید

2020 است و مسلم است که یک هرج و مرج سال است. از coronavirus همه گیر و متعاقب آن اختلال در زندگی روزمره به قتل جورج فلوید و پرشور تجدید حیات از زندگی مهم جنبش است که به دنبال به بلندی های کلی انتخابات شده است وجود دارد مقدار زیادی اشغال ذهن و خبرخوانها از آمریکایی ها است. اما در بین تمام این تیتر گرفتن داستان دیگر جنبش شده است به دست آوردن کشش: تلاش برای پایان دادن به ایالات متحده توانایی اسرائیل آپارتاید و در نهایت صلح و عدالت برای مردم فلسطین.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تعیین شد اعلام برنامه های به ضمیمه بخش هایی از غرب بانک در ژوئیه 1. که در تاریخ آمده و رفته و هنوز هیچ اعلام رسمی ساخته شده است. اما آنچه که شاید بیشتر قابل توجه در مورد این حادثه نیست که نتانیاهو تقریبا نقل مکان کرد و از بالفعل به de jour الحاق کرانه اما این پاسخ از اعضای با نفوذ کنگره روشن ساخته است که باید اسرائیل را به حرکت به جلو با الحاق آن را نمی خواهد بدون نتیجه.

این AOC-Jayapal نامه الحاق عناوین ساخته شده و فرستاده لابی اسرائیل به tizzy, دیوانه وار در تلاش برای جلوگیری از هر گونه دیگر نمایندگان مجلس از امضای قرارداد.

در ژوئن 30, مظنونان حمله به دانشگاه اسکندریه Ocasio-کورتز و Pramilla Jayapal ارسال یک عزیز همکار نامه ای به وزیر امور خارجه مایک Pompeo, ابراز نگرانی که الحاق را “زمینه سازی برای اسرائیل تبدیل شدن به یک دولت آپارتاید” و خواستار عدم به رسمیت شناختن ضمیمه زمین و خودداری از برخی از 3.8 میلیارد دلار در بودجه آمریکا به اسرائیل می فرستد در هر سال است. او قانع کننده نامه امضا شد توسط یک دوجین دیگر Congresspeople از جمله شخصیت های با نفوذ مانند Rep. Ayanna Pressley و بهداشت ، برنی ساندرز.

این AOC-Jayapal نامه الحاق عناوین ساخته شده و فرستاده لابی اسرائیل به tizzy, دیوانه وار در تلاش برای جلوگیری از هر گونه دیگر نمایندگان مجلس از امضای قرارداد. اما فقط چند روز بعد در تاریخ 2 ژوئیه دیگری غیر منتظره عمل آمد. سناتور. کریس ون Hollen پشتیبانی شده توسط سناتور سندرز, Warren, Leahy و دیگران در زمینه اصلاحیه به دفاع ملی مجوز قانون منع آمریکا از استفاده در هر گونه الحاق فعالیت است.

نه از این تحولات تاریخی در کنگره از آبی آمد. آنها هر دو از قبل با تلاش خستگی ناپذیر بی شماری از افراد و سازمان های مردمی. برای مثال یک گروه از بیش از 120 فلسطینی آمریکایی از جمله نورا صائب عریقات عمر Baddar و اسامه Abuirshaid به تازگی همکاری در یک لیست از “فلسطینی اصول” ترسیم حقوق مردم خود و خواسته های خود را از سیاستمداران آمریکایی. و در اواخر ژوئن, CODEPINK سازمان نامه ای به نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری جو بایدن اصرار او را به تجدید نظر در سنگدلانه و مبارز بیانیه ای در مورد مبارزه فلسطین منتشر شده در مبارزات انتخاباتی خود سایت و تجدید نظر خود را برای حمایت از اسرائیل است. نامه همکاری امضا شده توسط بیش از 100 سازمان های مترقی و از جمله مسلمانان آمریکایی برای فلسطین, شورای American-Islamic Relations, Jewish Voice for Peace, و اگر نه در حال حاضر و بیش از 3,600 افراد است.

نامه ای به جو بایدن است که به دور از CODEPINK اولین تلاش برای باز کردن دولت آمریکا از اسرائیل و ظلم و خشونت. پروژه های CODEPINK متعهد شده است در طول سال برای فلسطینی حقوق شامل تحریم اسرائیل مراقبت از پوست شرکت Ahava به غزه آزادی مارس به سرقت رفته زمین کمپین با هدف قرار دادن Airbnb, دادخواست کنگره به آدرس حملات نظامی در غزه دفاع برای آزادی فلسطین زندانیان سیاسی ، به خصوص یکی از آستین در حال اجرا مبارزات انتخاباتی که CODEPINK و بسیاری دیگر مشغول شده اند در تلاش برای کاهش American Israel Public Affairs Committee (AIPAC)’s” در دولت آمریکا. برای بیش از یک دهه CODEPINK اتحاد اعتراض خارج و داخل سالانه AIPAC کنوانسیون در واشنگتن و خواست congresspeople به کاهش برای حضور در این کنوانسیون و همچنین AIPAC سالانه تبلیغات تور از اسرائیل است.

بازگشت در سال 2015 — در آستانه کنگره رای حیاتی ایران با وجود یک کمپین قوی توسط CODEPINK و متحدان — تنها سه نفر از بیش از 50 سال اول congresspeople به اندازه کافی شجاع به کاهش حضور AIPAC سفر. اما چنین پایین بودن میزان موفقیت در سال 2015 متوقف نمی فعالان از آموزش و دادخواست اعضای کنگره برای شکستن با AIPAC. در واقع به جای بسته بندی کردن و رفتن به خانه ما مضاعف تلاش های ما: flash forward 2019 که حدود نیمی از کلاس اول کنگره تایید آنها خواهد بود پرش سفر. و آن را نه فقط در میان congresspeople که در آن تغییر صورت گرفته است: در بهار امسال تقریبا همه از حزب دموکرات نامزد ریاست جمهوری — کامالا هریس, Elizabeth Warren, Bernie Sanders, کریستن جیلیبرند ctq بتو o’rourke, جولیان کاسترو پیت Buttigieg و جی Inslee — اعلام کردند که با کاهش حضور AIPAC کنفرانس در ماه مارس است.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

فعالیت اغلب می تواند احساس مانند یک نبرد دشوار — ریختن ساعت های بی پایان از کار را به مبارزه برای حتی بیشتر متوسط پیروزی. اما به دنبال بازگشت در یک جنبش را در مراحل اولیه آن را روشن می سازد که چگونه پیشرفت های زیادی ساخته شده است — و همه چیز قطعا پیشرفت کرده برای فلسطین جنبش حقوق پس از CODEPINK مبارزه پیوست و در سال 2008. اما فعالیت است که تنها یک بخش از معادله است. چرا آن را به نظر می رسد که جنبش را به عدالت برای فلسطین است که به طور ناگهانی به دست آوردن شتاب? چه چیزی تغییر کرده است از آنجایی که ما استفاده می شود به اعتراض خارج از کنوانسیون مبارزه با سختی هر کسی با توجه? و آنچه ممکن است ما را ببینید بعد در ضد نظامی گری حقوق فلسطینی ،

به لطف رسانه های اجتماعی و رسانه های جایگزین رسانه های ما قادر به شنیدن از دیدگاه فلسطینی ها خود را که در غیر این صورت با توجه به سیستم عامل صحبت می کنند که یهودیان هستند. آن تبدیل شده است بسیار مشکل تر است برای بی عدالتی از هر نوع به ادامه نهان و unaddressed.

یکی از عوامل این است که افکار عمومی نسبت به اسرائیل و فلسطین است تغییر. سالانه گالوپ نظرسنجی ها نشان می دهد که مردم آمریکا را برای حمایت از فلسطین شده است روند صعودی از سال 2013. در ماه فوریه سال 2020 23 درصد از پرسش شوندگان اعلام همدردی نسبت به فلسطین — بالا دیده نمی شود پس از سال 1990 است. این باید به عنوان یک شگفتی آمده با توجه به این که امریکا به طور گسترده ای اعتقاد بر این بود در حال تحول به پیشرفته تر به عنوان نسل Z از سن می آید و سر به پای صندوق های رای. بعلاوه نقش اینترنت در این گسترده ایدئولوژیک تغییر نمی تواند اغراق آمیز باشد. برای اولین بار در تاریخ ما قادر به دیدن رویدادهای مهم از سراسر جهان اتفاق می افتد در زمان واقعی است. و به لطف رسانه های اجتماعی و رسانه های جایگزین رسانه های ما قادر به شنیدن از دیدگاه فلسطینی ها خود را که در غیر این صورت با توجه به سیستم عامل صحبت می کنند که یهودیان هستند. آن تبدیل شده است بسیار مشکل تر است برای بی عدالتی از هر نوع به ادامه نهان و unaddressed.

علاوه بر این, ما باید درک کنیم که این تغییر اتفاق می افتد در حال حاضر نمی توان اعتبار به هر یک اقدام فردی و یا سازمان است. بلکه این اوج بی شماری تلاش و کار چند گروه. در سال های اخیر گسترده pro-فلسطین جنبش دیده می شود کمپین های مختلفی از انواع متنوع صدای: این کازار تحریم (BDS) movement, پشتیبانی شده توسط بسیاری از نرم افزار-گروه صلح; Jewish Voice for Peace را #ReturnTheBirthright پروژه; دفاع برای کودکان بین المللی—فلسطین و آمریکا دوستان سرویس کار کمیته برای پایان دادن به ارتش اسرائیل بازداشت و سوء استفاده از کودکان فلسطینی و مسلمانان آمریکایی برای فلسطین سالانه فلسطینی حمایت روز به نام تنها چند. از آن آسان است برای بی توجهی یا بی اعتبار ساختن گفتار و رفتار فقط یک فرد یا گروه. اما هنگامی که بسیاری از ما متحد برای کار به سمت یک هدف مشترک آن سخت است برای حتی بیشتر چموش منتقد را نادیده بگیرد.

یک عامل سوم هل دادن فلسطین به جلو از ذهن مردم و مکالمات است جهانی coronavirus بحران است. همه گیر شده است و ادامه خواهد داد به دشوار و خطرناک برای همه, اما تهدید است به خصوص وخیم برای جوامع است که در حال حاضر آسیب پذیر است. با توجه به چندین دهه اشغال و محاصره فلسطین و غزه در خاص است مجهز به رسیدگی به یک بحران بهداشتی از این مقیاس است. به همان اندازه نگران کننده است که بحران اقتصادی همه گیر خواهد شد و به ناچار منجر به نقض حقوق بشر است که همواره رخ می دهد که بقیه جهان پریشان است. این نحو تحملناپذیری قریب به اتفاق بار اما جهان را فراموش نکرده و در مورد فلسطین. اگر هر چیزی, این فاجعه ممکن است الهام بخش بیشتر سخاوت و همبستگی نسبت به قبل.

پیشرفت و پیروزی های سال های اخیر کاملا یک علت برای جشن. اما این مهم است که به نگه داشتن در ذهن است که مبارزه به مراتب بیش از. صرف نظر از اینکه آیا یا نه اسرائیل حرکت رو به جلو با رسمی الحاق هر زمان به زودی هنوز وجود دارد ثابت تهدید خزنده الحاق و بی پایان هر روز خشونت و تبعیض های اعمال شده توسط اسرائیل است. در چند ماه گذشته بوده است طاقت فرسا برای همه, اما مردم فلسطین نیاز به حمایت در حال حاضر بیشتر از همیشه. این زمان برای ما تشدید فعالیت نمی اجازه دهید آن را محو دور.

هیچ کس نمی تواند با اطمینان بگوید که چه آینده فلسطین جنبش صلح خواهد بود. متاسفانه نه رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و نه presumptive نامزد حزب دموکرات جو بایدن بسیار دلسوز نسبت به علت است. اما خوش می گویند ممکن است تنبلی یا سنگدلی در کاخ سفید می تواند در خدمت بیشتر به الهام کنگره و فعالان برای بازگشت به مبارزه با تمدید شور و شوق. که ما را به حرکت دوم عمل دردناک و مأیوس کننده سال, اجازه دهید ما سعی کنید به ماندن امیدوار تعیین و اختصاص داده شده به گسترش صلح در سراسر جهان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>