“جهان از دست داده است یک افسانه’: حقوق مدنی قهرمان John Lewis می میرد در 80

گرجستان Congressman John Lewis که شجاع فعالیت در طول 1960s در صورت از ضرب و شتم توسط سفید supremacist اوباش و پلیس کمک کرد galvanize جنبش حقوق مدنی درگذشت جمعه پس از شش ماه مبارزه با مرحله 4 سرطان لوزالمعده است.

لوئیس’ خانواده اعلام کرد عبور خود را در یک بیانیه شب جمعه است.

“او با افتخار و احترام به عنوان وجدان کنگره آمریکا و یک آیکون از تاریخ آمریکا, اما ما می دانستیم که او به عنوان یک پدر و برادر” بیانیه می خواند. “او یکی قهرمان در مبارزه جاری به تقاضای احترام به کرامت و ارزش هر انسان است. او اختصاص داده شده و تمام عمر خود را به عدم خشونت آمیز فعالیت و صریح مدافع در مبارزه برای برابر عدالت در امریکا است. او خواهد شد به شدت از دست رفته است.”

لوئیس انتخاب شد به نمایندگی از گرجستان 5 کنگره منطقه در سال 1987 پس از سالها درگیری با کمپین برای از بین بردن Jim Crow امن و حقوق مدنی برای مردم سیاه و سفید. لوئیس یکی از اصلی آزادی سواران در میان تظاهرکنندگان به طرز وحشیانه ای مورد ضرب و شتم توسط پلیس در طول یک صلح آمیز مارس در سراسر ادموند Pettus پل در شهر سلما در ایالت آلاباما در 7 مارس 1965.

“جهان از دست داده است یک افسانه; جنبش حقوق مدنی دهکدهای از دست یک نماد شهر آتلانتا دهکدهای از دست داد یکی از بی باک ترین رهبران کنگره سیاه حزبی دهکدهای از دست ما طولانی ترین خدمت عضو” CBC گفت: اواخر جمعه. “با وجود بیش از 40 دستگیری وحشیانه حملات و صدمات جسمی آقای لوئیس باقی مانده اختصاص داده شده به فلسفه عدم خشونت در مبارزه برای عدالت و برابری است.”

“جان لوئیس بود یک گنجینه ملی و حقوق مدنی قهرمان برای سنین” NAACP در بیانیه ای گفت: اوایل روز شنبه. “ما عمیقا متاثر شده عبور خود را, اما عمیقا سپاسگزار برای او بسیار زیاد سهم به عدالت است. او با استفاده از هر لحظه بیداری خود را 80 سال به فشار این کشور به سمت نماینده بیشتر دموکراسی و چپ قابل توجه مدل.”

“این است که به ما برای خود انتخاب کنید تا گوشته و حمل در” گروه اضافه “و ما مصرانه از تمام ملت به ما بپیوندید.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>