برای نجات روح از امریکا

finally_joshua_lott_afp_via_getty_5760.j
لوئیس صحبت می کند به جمعیت از جمله Warren Sharpton و Buttigieg. عکس توسط جاشوا Lott/خبرگزاری گتی
استدلال “ما یک مردم ما یک خانواده” خستگی ناپذیر حقوق مدنی آیکون و “وجدان کنگره” جان لوئیس ساخته شده یک حرکت تعجب ظاهر یکشنبه در سلما را ادموند Pettus پل پیوستن به هزاران مارک 55 در سالگرد “یکشنبه خونین” هنگامی که 600 رای گیری فعالان حقوق از جمله لوئیس بودند وحشیانه حمله توسط باشگاه-دارای حق اعمال سربازان دولت – یک لحظه منی در جنبش حقوق مدنی است که به کمک خار قانون حق رای. همچنین پیوستن به یادبود مارس بود و هر نامزد حزب دموکرات اما برنی ساندرز; همه استقبال شد به جز مایک بلومبرگ که در یک رویداد کلیسا ملاقات با تظاهرات تاریخ خود را از condoning توقف-و-frisk و دیگر سیاست های نژادپرستانه. لوئیس که در حال مبارزه با مرحله 4 سرطان لوزالمعده اما هنوز هم خواست جمعیت را به “sاوج تا, صحبت کردن, در راه” استقبال شد به عنوان اصولی قهرمان او باقی مانده است. در 7 مارس 1965 به عنوان یک 25 ساله SNCC رئیس او به رهبری مارس با هوشع نبی ویلیامز از SCLC; او جمجمه شکسته در طول حمله و توسط خود تعداد بازداشت شده است بیش از 40 بار در طول سال خود را از وارد شدن به “خوب مشکل است.” “پنجاه و پنج سال پیش چند نفر از فرزندان ما اقدام به ماه مارس (سراسر) این پل” او به یاد می آورد در یک سخنرانی احساسی و عاطفی. “من فکر کردم من که قرار بود به مرگ این پل. اما به نوعی و برخی از راه خدا به من کمک کرد در اینجا.”
54 مایل راهپیمایی از سلما به مونتگمری برنامه ریزی شده بود در اعتراض به آلاباما رای دهندگان سرکوب و قتل فعال Jimmie Lee Jackson. معروف راهپیمایان ملاقات با یک دیوار از سربازان دولت – کلاه ماسک گاز بیلی باشگاه – به عنوان آنها نزدیک پل نام مشهور KKK grand اژدها. هنگامی که یک سپاهی اعلام کرد “این امر می تواند مخل به ایمنی خود را برای ادامه این راهپیمایی” لوئیس و ویلیامز زمین خود ایستاده. پلیس بسیاری سوار بر اسب حمله با گاز اشک آور, باشگاه, شلاق, لاستیک, لوله پیچیده شده در سیم خاردار. به عنوان راهپیمایان فریاد زد و سقوط سفید تماشاگران تشویق و دست تکان داد مؤتلفه پرچم. راهپیمایان عقب نشینی با بسیاری مجروح شدند; آنها نه مبارزه “به طوری که چه کسی ظالم بود و خواهد بود مشهود است.” اخبار فیلم assault – که همزمان با پخش “قضاوت در نورنبرگ” دعوت مقایسه به نازی stormtroopers – برانگیخته ملی خشم و موجی از تظاهرات. چند هفته بعد, مارتین لوتر کینگ که در حال برنامه ریزی برای پیوستن به راهپیمایی در مسیر مجموعه ای از دوباره تحت حفاظت گارد ملی به مونتگمری با 25,000 راهپیمایان. و که در ماه اوت LBJ امضا قانون حق رای اعلام کرد “ما غلبه خواهیم کرد.” روز یکشنبه با کسانی که حق رای در حال حاضر خطر لوئیس خواست جمعیت را به استفاده از رای به عنوان “یک ابزار برای از گرو در اوردن روح از امریکا است.” “ما باید بیرون بروید و رای ما هرگز رای دادند قبل از,” او گفت:. “من قصد ندارم به تسلیم شدن نیست. من قصد ندارم به تسلیم شدن. ما قصد داریم به ادامه مبارزه است.” ما سزاوار نیست John Lewis, اما ما می خواهیم او را به خوبی.
new_bigger_lewis_nice_old_.jpg
راهپیمایان درست قبل از حمله پلیس
new_lewis_old_better_esdx64hxyaqidnj.jpg
لوییس خود جمجمه شکسته
new_lewis_vote_esepjamueaa6f9m.jpg

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>