طوفان گرمسیری کریستبل باعث ریزش زمین در مکزیک

ژوئن 3 (بی بی سی) — طوفان گرمسیری کریستبل سوم به نام گرمسیری سیستم اقیانوس اطلس فصل طوفان محصل در جنوب شرقی مکزیک اوایل روز شنبه و پیش بینی ادامه شلاق کشور و بخش هایی از آمریکای مرکزی با باران های سنگین و بادهای توفانی به پایان هفته.

ریزش زمین رخ داده است حدود 8:30 صبح به وقت محلی روز شنبه در نزدیکی Atasta مکزیک فقط به غرب شهر سیوداد دل کارمن در ایالت کامپچه. در زمان ریزش زمین حداکثر پایدار باد از 60 مایل در ساعت گزارش شده است.

تبلیغات

AccuWeather هواشناسان انتظار می رود این سیستم را به خطر تهدید کننده زندگی جاری شدن سیل و رانش زمین با برخی از مکان های انتظار برای دریافت بیش از 2 متر از باران.

کریستبل شد یک طوفان گرمسیری ظهر روز سه شنبه در خلیج کامپچه واقع در گوشه جنوب غربی خلیج مکزیک.

“با ارتقا به طوفان گرمسیری, وضعیت, یک رکورد جدید تنظیم شده است برای حوضه اقیانوس اطلس. کریستوبال در حال حاضر تبدیل به اولین وقوع یک سوم نام سیستم در حوضه اقیانوس اطلس در طول هر فصل طوفان در تاریخ ثبت شده گفت:” AccuWeather ارشد هواشناس الکس Sosnowski. رکورد قبلی راه اندازی شد در طول سال 2016 کومودو ،

تبلیغات

طوفان گرمسیری هشدارهای صادر شده توسط National Hurricane Center در امتداد سواحل مکزیک از وراکروز به شهر کامپچه در روز سه شنبه و هنوز در اثر اوایل روز شنبه. طوفان گرمسیری هشدارهای غرب کواتزاکوالکوس لغو شد اواخر اواخر صبح.

پس از تبدیل شدن به یک طوفان گرمسیری, کریستبل ساخته شده یک حلقه در اطراف جنوب خلیج کامپچه نقل مکان کرد و به جنوب قبل از ریزش زمین.

گزارش از جاری شدن سیل در خیابان های پدید آمده از دولت Tobasco تمام راه را از طریق جزیره یوکاتان.

در مجموع 9000 سربازان و اعضای گارد ملی را در موقعیت قرار گرفتند برای کمک به آماده سازی و کار امداد رسانی.

با توجه به Tobasco Hoy یک روزنامه محلی در مکزیک ساکنان در معرض خطر جوامع مانند ال بسقو Rovirosa Segunda و لا Costeñita تخلیه شدند در روز سه شنبه. امواج تا 10 فوت ارتفاع در این منطقه مجبور یکی harbor master در منطقه نزدیک به یک ترمینال دریایی برای چهارمین روز متوالی برای تمام انواع کشتی.

“با کریستبل این نزدیک به زمین و حتی ساخت ریزش زمین در دوشنبه طوفان است به احتمال زیاد به از دست دادن برخی از قدرت باد در آینده یا دو روز” گفت: AccuWeather ارشد هواشناس راب میلر.

از دست دادن شدت باد ممکن است اجازه می دهد کریستبل به از دست دادن طوفان گرمسیری وضعیت به طور خلاصه و رها کردن به افسردگی گرمسیری.

با وجود امکان رها در وزش باد و بارش باران های سنگین خود ادامه خواهد داد و به بزرگترین تهدید برای جان و مال برای جنوب شرقی مکزیک به جمعه.

“مهمترین اثرات از کریستبل برای مکزیک خواهد بود دور از سنگین گرمسیری بارش باران تا جمعه شب” میلر گفت.

تبلیغات

از دوشنبه شب از طریق اوایل صبح چهارشنبه در شهر والادولید در شبه جزیره یوکاتان گزارش 9.6 اینچ از بارش باران. یک بزرگراه در یوکاتان بود که آب گرفتگی با عجله سیلاب.

پس از غوطه ور شدن منطقه برای چند روز گسترده بارندگی مقدار از 10-20 اینچ امکان پذیر است.

جنوب شرقی مکزیک و جزیره یوکاتان نه تنها مناطق که احساس خشم کریستبل از طریق پایان هفته.

“کریستوبال همچنان به جلو و در رطوبت از شرق اقیانوس آرام به مناطق شمالی آمریکای مرکزی, خیس منطقه با سنگین گرمسیری بارش” میلر گفت.

روز چهارشنبه گزارش در آمد که باران های سنگین ناشی از زمین لغزش در ال سالوادور موثر بر چند خانه ها و وسایل نقلیه. حداقل هفت نفر گزارش از دست رفته در زکتکلوکا.

گواتمالا و السالوادور هستند همان مناطق بودند که بد با طوفان گرمسیری آماندا بیش از آخر هفته گذشته منجر به جاری شدن سیل گسترده و حداقل 20 مرگ و میر. آماندا اولین طوفان گرمسیری به ریزش زمین در ساحل اقیانوس آرام از گواتمالا از سال 2010 و تنها دوم در تاریخ ثبت شده است.

بخش هایی از نیکاراگوئه و هندوراس نیز در ادامه به تحمل بارش باران های سنگین به چهارشنبه.

پس از چرخش در اطراف در خلیج کامپچه از طریق پایان هفته کریستبل پیش بینی است به نوبه خود به سوی شمال در اواخر روز جمعه و سفر از طریق غربی خلیج مکزیک و نسبت به ایالات متحده در این آخر هفته.

تبلیغات

همانطور که این اتفاق می افتد بارش باران آغاز خواهد شد به کاهش در سراسر جنوب شرقی مکزیک و آمریکای مرکزی است. اما دریاهای خشن ممکن است معطل همراه مکزیک و سواحل خلیج فارس از طریق آخر هفته.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de