درست انعطاف پذیری شامل هل دادن به جلو از COVID-19 نه فقط تندرست

COVID-19 مجموعه ای است که اقتصاد ایالات متحده در آتش است. بیش از 30.3 میلیون بیمه بیکاری ادعا می کند ساخته شد بیش از شش هفته – معادل حدود 19 درصد از این کشور غیر نظامی و نیروی کار است. بر اساس برخی برآوردها 12.7 میلیون نفر از کارگران ممکن است در حال حاضر خود را از دست کارفرما-ارائه بیمه درمانی شمارش نیست هر وابستگان بودند که تحت پوشش این برنامه. و در حالی که همه گیر است و موثر بر همه افراد و جوامع و کسب و کار از رنگ ها تحمل نامتناسب سهام بار.

با توجه به میزان خرابی و ویرانی را تجربه کرده و تا کنون آن را تعجب آور نیست برای دیدن به طور فزاینده متخاصم خواستار درد و رنج به پایان رسید. آمریکایی ها می خواهند به خاموش کردن آتش. و مقامات در تمام سطوح دولت به نظر می رسد سریع به پاسخ وعده داده است که زندگی را به “بازگشت به حالت عادی” در مدت زمانی کوتاه. اقتصاد آنها می گویند را “واقعا جستن به عقب” در یک ماده از ماه.

صرفنظر سوال چگونه (سازمان ملل متحد)واقع بینانه چنین وعده ممکن است بی حد و حصر “بازگشت به حالت عادی” چیز خوبی ؟ آیا ما واقعا می خواهید به فقط “گزاف گویی؟” قبل از coronavirus آمار ایالات متحده بود و در حال حاضر در حال تجربه برخی از بالاترین سطح از نابرابری و بزرگترین نژادی ثروت شکاف در حافظه اخیر – نابرابری که در مسیر تشدید COVID-19. در همان زمان بیش از یک پنجم کودکان آمریکایی در حال حاضر در فقر زندگی می کردند. کارشناسان نشان می دهد که امنیت غذایی تبدیل شده است و حتی بیشتر موضوع برای این کودکان به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر. این “عادی” شرایطی که ما امیدواریم که برای بازگشت فوری?

یکی از دلایلی که رهبران و پیروان وفادار) چنین مشتاق برای حل و فصل “تندرست” از بحران است که در حال حرکت در جهت های مختلف را ضروری تر کوتاه مدت قربانی. به عبارت دیگر, آن است که نه سریع و نه ارزان و نه همیشه محبوب – به راه انداختن جنگ در نهادی “سفتی” از وضع موجود. یکی دیگر از دلایل این است که بسیاری از رهبران و کارشناسان واقعا بر این باورند که تندرست بازگشت به حالت عادی است که مشخصه از انعطاف پذیری و مانند آن چیزی است که ما باید به هدف برای یک بار آتش خاموش است.

هر دو از این توجیه ضعیف هستند هر چند دومی به خصوص شل و ول. به ویژه در یک سیستم اجتماعی است و نه انعطاف پذیر به دلیل آن را برمی گرداند به راه آن بود قبل از اینکه یک فاجعه همه گیر و یا حمله تروریستی است. یک سیستم می خواهم که یک مشخصه ثبات و پشتکار و توانایی برای رفتن به عقب به راه همه چیز بودند – یک ثبات سیستم. در مقابل انعطاف پذیر سیستم است که هنگام مواجهه با یک بحران سازگار و خود-سازماندهی برای تبدیل شدن به بهتر آماده به تابع در جهان پس از بحران. قرار دادن متفاوت درست انعطاف پذیری شامل هل دادن به جلو – ساختمان ظرفیت های جدید در حال حاضر به رشد در آینده – و نه فقط تندرست.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

پس در چه راه هایی ممکن است ما تقاضا COVID-19 پاسخ است که منجر به تحول پذیری به عنوان بیکار ثبات ؟ به تازگی موجی از پررنگ پیشنهادات و هدایت چارچوب برای نزدیک شدن به بهبودی پدید آمده اند و شایسته توجه کامل شهروندان و تصمیم گیران سیاسی در حوزه های قضایی در همه جا. بیشتر دقت خاص عرصه جدید که در آن سیاست های عمومی تلاش می تواند کمک به ایجاد انعطاف پذیری است که شرکت مالکیت و طراحی. تحقیقات فراوان نشان می دهد که کارگر و متعلق به کارگر تحت کنترل شرکت های موفق در نرخ پایین تر از سنتی شرکت در طول بحران اقتصادی است. یک دلیل این است که کارگر-مالکان اغلب می تواند عمل بیشتر nimbly در شرایط دشوار ساخت کوتاه مدت جمعی فداکاری (به عنوان مثال تولید و یا کاهش حقوق و دستمزد) که ترویج دراز مدت منافع جمعی.

متعدد وجود دارد مکانیسم برای پیشبرد کارگر مالکیت از طریق فدرال و ایالتی و محلی سیاست. در عین حال یکی از timeliest استراتژی ممکن است به تصویب قوانین فدرال مانند ایالات متحده کارمند مالکیت بانک عمل می کنند. قانون (1) تماس برای کارکنان به حق امتناع از اول زمانی که خود شرکت برنامه ریزی شده است به فروش می رسد و یا بسته به این معنی که کارگران حق دارند به گروه با هم به مجموع خرید این شرکت قبل از آن فروخته می شود و یا تعطیل; و (2) ایجاد یک بانک برای ارائه وام به منظور تسهیل در خرید است تا زمانی که خریداران در حال اکثریت (51%) از شرکت کارکنان.

مانند هر ملی در مقیاس COVID-19 پاسخ ایجاد و endowing یک کارمند مالکیت بانک خواهد آمد زیادی هزینه. همانطور که در ماه مارس بسته محرک نشان داد, کنگره می تواند آشنا پاسخ “چگونه شما را برای آن پرداخت ؟” سوال به سرعت و قاطعانه زمانی که بحران به ارمغان می آورد انبوه ویرانی. با این واقعیت نگران کننده است که نمرات کسب و کار در معرض خطر دائمی بسته شدن با توجه به همه گیر به نظر می رسد که بیشتر خرابی – و نه بازگشت به “عادی” است – چه در فروشگاه برای بسیاری از کارگران و خانواده های آنها در ماه های آینده. به جای مقدار کمی از هیچ هزینه در جستن به عقب به نظر می رسد مانند یک زمان بهتر برای شروع سرمایه گذاری در یک فشار رو به جلو است. استراتژی است که نگه داشتن شرکت های باز و دست در دست کارگران حیاتی گره های همراه که بی پروا مسیر.

اگر پس از آتش سوزی بزرگ سال 1666 لندن را به سادگی بازسازی شده همان “مسدود”, “تنگ” احتراق بافت شهری که آن را به حال قبل از این شهرستان شده اند که در شعله های آتش دوباره با هم خاکستر پراکنده شدند. در عوض 1667 عمل برای بازسازی لندن تاسیس موسسات برای جلوگیری از آینده آتش سوزی از قادر بودن به انتقام همان سطح از ویران کردن شهر است. قانون محدود “خصوصی آزادی به میزان لازم برای جلوگیری از” آینده بلایای طبیعی است. همانطور که ما با عجله به خاموش کردن آتش است که COVID-19 مشتعل در اقتصاد ما, ما نیاز به همان رویکرد است. انعطاف پذیری معنا نیست که به سادگی تندرست – آن است که با قاطعیت در مورد پیشرفت به جهان پس از بحران با کمتر آسیب پذیری از ما تا به حال قبل از. کاهش سیستمیک بی عدالتی و ایجاد ظرفیت های آسیب پذیر کارگران و جمعیت های آسیب پذیر این است که ما چگونه تبدیل به یک بیشتر انعطاف پذیر جامعه به جلو رفتن.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de