ترکیه رئیس جمهور به طور رسمی باعث می شود ایاصوفیه مسجد

آنکارا — رجب طیب اردوغان روز جمعه به طور رسمی reconverted استانبول ششم-قرن یاد ایاصوفیه به مسجد و اعلام آن به مسلمان عبادت ساعت پس از یک دادگاه لغو یک سال 1934 تصمیم گیری است که تا به حال آن را تبدیل به یک موزه شده است.

تصمیم به تبدیل مجدد ایاصوفیه — سابق کلیسای که تبدیل شده بود به یک مسجد پس از استانبول را فتح توسط امپراتوری عثمانی بود و به عنوان یک موزه برای سال 86 — موجب ترس عمیق در میان مسیحیان ارتدوکس.

اما شادی خارج ایاصوفیه. ده ها تن از افرادی که در انتظار حکم دادگاه خارج از شعار “خدا بزرگ است!” هنگامی که خبر بیرون آمد.

ترکیه بالا دادگاه اداری انداخت و وزن خود را در پشت یک دادخواست آورده توسط یک گروه مذهبی و لغو 1934 تصمیم دولت که تبدیل سایت به یک موزه شده است. در عرض چند ساعت اردوغان امضا فرمان توزیع بیش از ایاصوفیه به امور دینی ترکیه در انتخابات ریاست جمهوری.

اردوغان درخواست کرده است که بسیار نمادین میراث جهانی یونسکو باید تبدیل به یک مسجد با وجود گسترده انتقادات بین المللی از جمله از سوی ایالات متحده و رهبران مسیحی ارتدوکس. این حرکت همچنین می تواند تعمیق تنش با کشور همسایه.

وزیر امور خارجه قبرس نیکوس Christodoulides یک یونانی نشین قبرس, ارسال شده در حساب رسمی توییتر که قبرس “به شدت محکوم کرد ترکیه اقدامات در ایاصوفیه در تلاش خود را برای منحرف کردن اذهان داخلی نظر و تماس در ترکیه را به احترام به تعهدات بین المللی خود.”

Christodoulides گفت: ترکیه “افزایش نقض آشکار تعهدات بین المللی آشکار است در تصمیم خود برای تغییر تعیین ایاصوفیه یک سایت میراث جهانی است که یک نماد جهانی مذهب ارتدکس.”

ملی گرا و محافظه کار گروه اند حسرت به برگزاری نماز در ایاصوفیه که توجه آنها را به عنوان بخشی از مسلمان عثمانی میراث. دیگران بر این باورند که میراث جهانی یونسکو باید یک موزه به عنوان نماد مسیحی و مسلمان شد.

این گروه آورده است که پرونده به دادگاه در اعتراض به قانونی بودن 1934 تصمیم, مدرن, جمهوری ترکیه سکولار وزرای دولت و استدلال کرد که این ساختمان از اموال شخصی از عثمانی سلطان محمد دوم که فتح استانبول در سال 1453.

دادگاه حکم داد که ایاصوفیه شد اموال بنیاد مدیریت سلطان دارایی و افتتاح شد تا به عنوان یک مسجد.

استانبول-بر اساس اسقف عام بارتولومیو من به عنوان رهبر معنوی جهان را مسیحیان ارتدوکس هشدار داد در اواخر ماه ژوئن که ساختمان را تبدیل به مسجد “تبدیل خواهد شد میلیون ها نفر از مسلمانان سراسر جهان در برابر اسلام است.”

اسقف کیریل رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه خواستار “احتیاط” و حفظ “زمان وضعیت خنثی” برای ایاصوفیه که او گفت: یکی از مسیحیت “عابدانه تکریم نمادها است.” در بیانیه این هفته گفت: “روسیه یک کشور با اکثریت جمعیت صداقت ارتدکسی و آنچه ممکن است اتفاق می افتد به ایاصوفیه را تحمیل درد بزرگ در روسیه مردم است.”

ایالات متحده در امور مایک Pompeo گفت: در ماه گذشته که نقطه عطفی باید یک موزه به عنوان پل ارتباطی بین ادیان و فرهنگ ها است. نظرات خود را موجب ملامت از ترکیه وزارت امور خارجه گفت که ایاصوفیه داخلی بود موضوع از حاکمیت ملی.

اردوغان یک مسلمان مؤمن است اغلب استفاده می شود ایاصوفیه موضوع که نشسته در قلب ترکیه مذهبی-سکولار تقسیم تا بر طبل حمایت خود را اسلامی ریشه دارد ،

برخی از اسلامی نماز برگزار شده است در این موزه در سال های اخیر و در عمده نمادین حرکت اردوغان از او باز آیه ای از قرآن در ایاصوفیه در سال 2018 است.

ساخته شده تحت بیزانس امپراتور ژوستین ایاصوفیه اصلی بود صندلی شرقی کلیسای ارتدوکس برای قرن ها که در آن امپراتور تاج گذاری شد در میان مزین به سنگ مرمر و موزاییک دکوراسیون.

چهار مناره اضافه شد به قرمز مایل به قهوهای رنگی تیره با ساختار آبشاری گنبد و ساختمان تبدیل شده بود به یک امپراتوری مسجد پس از 1453 عثمانی و فتح قسطنطنیه — شهرستان است که در حال حاضر استانبول.

ساختمان افتتاح شد درهای خود را به عنوان یک موزه در سال 1935 یک سال پس از شورای وزیران تصمیم گیری.

موزاییک تصویر می کشد و عیسی و مریم و قدیسین مسیحی بودند که گچ بری در خط با قوانین اسلامی کشف شد و از طریق دشوار کار مرمت به موزه. ایاصوفیه محبوب ترین موزه در ترکیه در سال گذشته, نقشه کشی بیش از 3.7 میلیون بازدید کننده.

گزارش های خبری گفته اند که این تبدیل می تواند رخ دهد در وقت نماز در جولای 15, زمانی که ترکیه نشانه quashing از یک کودتا در سال 2016.

یک نظرسنجی انجام شده در ماه ژوئن در استانبول اقتصاد پژوهش نشان داد 46.9 درصد از پاسخ دهندگان مورد علاقه ایاصوفیه در حال باز به مسلمان عبادت در حالی که 38.8 درصد گفت: آن را باید یک موزه است. 13 درصد گفت: باید آن را به عبادت برای همه ادیان است.

__

Zeynep Bilginsoy در استانبول و Menelaos Hadjicostis در نیکوزیا, قبرس کمک کرده است.

tinyurlis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>