پس از سالها غیر قابل توضیح تاخیر سازمان ملل در این هفته منتشر شده یک لیست از بیش از 100 شرکت با روابط غیر قانونی اسرائیل مهاجران مستعمرات در کرانه فلسطین.

در بیانیه منتشر شده در جمعه, سازمان ملل متحد, حقوق بشر, دفتر شناسایی 112 کسب و کار و بهره مندی از یهودیان تنها شهرک. از کسانی 94 مستقر در اسرائیل در حالی که 18 مستقر هستند در کشورهایی از جمله ایالات متحده, انگلستان, فرانسه, هلند, لوکزامبورگ و تایلند است. گزارش سازمان ملل متحد در پاسخ به یک سال 2016 حقوق بشر سازمان ملل متحد شورای امنیت سازمان ملل (UNHCR) قطعنامه خواستار “پایگاه داده برای همه کسب و کار درگیر در فعالیت های خاص مرتبط با شهرک سازی اسرائیل در مناطق اشغالی فلسطین.”

ما شرکت های ذکر شده

بسیاری از شرکت های ذکر شده در این گزارش در حال سفر-وب سایت های مرتبط از جمله Airbnb, Expedia مشاورین و رزرو منابع. در ماه آوریل گذشته Airbnb موجب خشم جهانی و پس از آن معکوس زودتر تصمیم به delist برخی از خواص 200 اجاره ای توسط اسرائیل و استعمارگران در به طور غیر قانونی در کرانه. سان فرانسیسکو-بر اساس شرکت کمک خواهد کرد هر گونه درآمد حاصل از چنین رزرو به کمک بشردوستانه بین المللی قرار گرفتند. دیگر سفر سایت رزرو نام در گزارش سازمان ملل همچنین ارائه رزرو خواص در شهرک.

ارتباطات داده ها و تجهیزات مخابراتی ارائه دهنده موتورولا و راه حل های چند ملیتی مارک مصرف غذاهای غول پیکر جنرال میلز نیز ذکر شده است.

در سال 2005 موتورولا راه حل برنده یک قرارداد از اسرائیل و وزارت دفاع به ارائه مجازی “نرده ها” شهرک سازی اسرائیل. این MotoEagle سیستم نظارت متشکل از رادار و دوربین تشخیص حرکت در خارج از شهرک ها و نصب شده است در 25 غیرقانونی مستعمرات. این سیستم نیز در کرانه مانع جدایی به نام “دیوار آپارتاید” توسط بسیاری از منتقدان. علاوه بر این, Motorola توسعه یافته کوه گل رز های هوشمند و سیستم های ارتباطی نیروهای اشغالگر اسرائیلی در کرانه باختری است. برخی از 50 میلیون دلار برای این گوشی هوشمند از سیستم شده است با بودجه دولتی توسط مالیات دهندگان آمریکایی ایالات متحده از طریق کمک های نظامی به اسرائیل است.

مینیاپولیس-بر اساس General Mills ذکر شده است با توجه به یک کارخانه در اسرائیل حل و فصل منطقه صنعتی که در آن Pillsbury محصولات نانوایی هستند ساخته شده است. یک سخنگوی شرکت NPR گفت که این استخدام هم فلسطینی ها و اسرائیلی ها در این کارخانه و آن را در عمل در “انطباق نیروی کار و قوانین حقوق بشر.” این است که نمی توان به این دلیل که هر دو شهرک سازی و اشغال غیر قانونی تحت قوانین بین المللی.

اشغال جرم است

هر دو ماده 49 کنوانسیون چهارم ژنو و دادگاه جنایی بین المللی (ICC) رم اساسنامه منع فعالیت است. با توجه به ماده 8(2) اساسنامه رم “انتقال مستقیم یا غیر مستقیم توسط یک قدرت اشغالگر را از بخش هایی از آن را جمعیت غیر نظامی به خاک آن را اشغال و یا اخراج و یا انتقال تمام یا بخش هایی از جمعیت سرزمین های اشغالی در داخل و یا خارج از این قلمرو” غیر قانونی هستند. با توجه به اسرائیل حقوق بشر b’tselem بیش از 620,000 یهودیان در حال حاضر اقامت در حدود 140 شهرک سازی در کرانه غربی و شرق اورشلیم ، در حالی که اسرائیل کمک های مالی هر یهودی در جهان حق به حل و فصل در اسرائیل آن است — در برابر قطعنامه های سازمان ملل و قوانین بین المللی — حاضر اجازه می دهد تا بازگشت هر یک از 5 میلیون پناهندگان فلسطینی ناشی از پاکسازی قومی از 750,000 اعراب از خانه های خود را در ایجاد اسرائیل در سال 1948-49.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

جامعه بین المللی به مدت طولانی محکوم اسرائیل برای اشغال و شهرک سازی. سازمان ملل متحد ماموریت حقیقت یاب در شهرک های اسرائیلی در بر داشت: “بسیاری از حقوق انسانی فلسطینی ها در حال تجاوز در اشکال مختلف و راه با توجه به وجود شهرک” و این که “اسرائیل در حال ارتکاب نقض جدی تعهدات خود در حق تعیین سرنوشت و تحت حقوق بشردوستانه.” در ماه دسامبر گذشته در دادگاه جنایی بین المللی (ICC) در بر داشت مدارک کافی برای بررسی احتمالی اسرائیل به جنایات جنگی در سرزمین های اشغالی و غزه و همچنین جنایات توسط گروه های مقاومت فلسطینی از جمله حماس و مبتنی بر حماس. حتی ایالات متحده آمریکا, اسرائیل, اصلی نیکوکار و مدافع شناخته شده غیر قانونی از این شهرک از سال 1978 تا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک جانبه دولت تعیین شده در ماه نوامبر گذشته که آنها را نقض قوانین بین المللی است.

شهرک = آپارتاید

برجسته بین المللی منتقدان را به نام اسرائیل یهودیان-تنها شهرک و همچنین تفکیک جاده ها و زیرساخت های دیگر شکلی از آپارتاید. برنده جایزه صلح نوبل دزموند توتو از آفریقای جنوبی مذهبی و حقوق مدنی و نماد که به رهبری کشور خود را برای مبارزه با رژیم آپارتاید اعمال شده توسط سابق خود را سفید supremacist دولت بارها به نام اسرائیل یک “دولت آپارتاید” است و ابراز پشتوانه قوی برای غیر خشونت آمیز کازار و تحریم (BDS) movement, پشتیبانی, برای, است که غیر قانونی در بسیاری از مکان ها در ایالات متحده و فراتر از آن. رئیس جمهور سابق آمریکا جیمی کارتر که با میانجیگری تاریخی 1978 توافق صلح بین اسرائیل و مصر اسرائیل را متهم کرد که “بدتر… آپارتاید از ما شاهد حتی در آفریقای جنوبی است.”

تشکیلات خودگردان فلسطین وزیر امور خارجه ریاض المالکی مورد ستایش قرار داد به گزارش سازمان ملل متحد به عنوان یک “پیروزی برای قوانین بین المللی است.” جهانی سازمان غیر دولتی دیده بان حقوق بشر گفت که گزارش “باید همه شرکت ها در توجه: برای انجام کسب و کار با شهرک های غیر قانونی است که برای کمک به ارتکاب جنایات جنگی است.” در ضمن اسرائیل ناودان پایگاه داده به عنوان “شرم آور است.” Yesha شورای اصلی بدن به نمایندگی از ساکنان یهودی گفت: این فهرست است “روشن ضد سامی ویژگی های” مشترک لکه دار به کار گرفته شده توسط حامیان اسرائیل نیز در برابر آن از جمله یهودیان که در انتقاد از سیاستهای اسرائیل و اقدامات. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل که اخیرا متهم در فساد و تقلب و نقض اعتماد اتهامات قول داد به ضمیمه شهرک تر “با توافق آمریکایی ها است.” نتانیاهو افزود که این حرکت را “نه بستگی به توافق فلسطینی ها است.”

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo همچنین لعنتی پایگاه داده تصریح می کند که “انتشار آن تنها تایید بی امان ضد اسرائیل تعصب” در سازمان ملل متحد. “تلاش برای منزوی کردن اسرائیل بر خلاف تمام تلاش های ما برای ایجاد شرایط مساعد برای مذاکرات سیاسی اسرائیلی-فلسطینی است که منجر به یک برنامه جامع و پایدار صلح” Pompeo اضافه شده است.

اما به تازگی اعلام کرد خاورمیانه “طرح صلح” پیش نویس توسط مغلوب ساختن پیشی جستن در Jared کوشنر — تا حد زیادی plagiarized اسرائیل طرح از 40 سال پیش بوده است صریحا رد فلسطینی رهبری که در اوایل این ماه قطع روابط با اسرائیل و آمریکا بیش از این پیشنهاد. بر اساس این طرح اسرائیل دست آوردن کنترل بر مناطق زیادی از بانک غرب بیت المقدس را به طور کامل سقوط اسرائیل تحت کنترل و یهودی استعمارگران باقی خواهد ماند در شهرک های غیر قانونی. جمهوری آفریقای سیریل Ramaphosa در مقایسه با پیشنهاد به “تاریخ است که ما را از طریق رفت” در طول دوران آپارتاید.

یک لیست ناقص

نویسندگان فهرست سازمان ملل متحد اذعان کرد که آن را جامع و کامل نیست. به “پایگاه داده را پوشش نمی دهد تمام فعالیت های کسب و کار مرتبط با شهرک سازی و گسترش به گسترده تر فعالیت های کسب و کار در اشغال سرزمین های فلسطینی است که ممکن است به بالا بردن حقوق بشر نگرانی” در این گزارش آمده. برای مثال فرانسه مبتنی بر بیمه multination AXA است که به شدت سرمایه گذاری در اسرائیل است که بانک ها صندوق شهرک و همچنین اسرائیل اسلحه که تولید کنندگان سلاح استفاده می شود برای کشتن و سرکوب فلسطینی ها است. صبرا یک حموس و شیب ساز نیمه متعلق به شرکت پپسی فن آوری های غول پیکر, هیولت پاکارد و خانه آشامیدنی کربناته شرکت SodaStream — نیز متعلق به شرکت پپسی — در میان بسیاری از شرکت های دیگر شناسایی شده توسط BDS به عنوان همدست جنایات اسرائیل در فلسطین. BDS کمیته ملی همچنین گفت که کاترپیلار G4S, Hyundai Heavy Industries و ولوو متعلق در لیست.

“از آن است که زمان برای همه نهادها و شوراهای شهر و کلیسا و اتحادیه های صنفی سازمان های فرهنگی در دانشگاه ها, صندوق های سرمایه گذاری و دیگران برای جلوگیری پیمانکاری خرید و یا سرمایه گذاری در هر یک از این شرکت ها در فهرست سازمان ملل متحد از شرم برای جلوگیری از همدستی اسرائیل حل و فصل سازمانی” BDS کمیته ملی در بیانیه ای گفت. “BDS جنبش برای حقوق فلسطینی ادامه خواهد داد و ما با مبارزه مسالمت آمیز با حمایت مردم از وجدان در سراسر جهان برای آزادی و عدالت و برابری و برای پایان دادن به تمام همدستی اسرائیل در دهه های رژیم اشغال نظامی مهاجر-استعمار و آپارتاید است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im