‘غیر قابل تصور دو اورژانس’: رکورد نزدیک به 80 میلیون نفر به زور آواره در سراسر جهان در میان همه گیر

یک گزارش سازمان ملل متحد نشان داد پنج شنبه که بی سابقه 79.5 میلیون نفر در سراسر جهان به زور آواره پایان سال گذشته “به عنوان یک نتیجه از آزار و اذیت درگیری و خشونت و نقض حقوق بشر و یا حوادث به طور جدی اخلال در نظم عمومی” و اکنون با اضافه شدن تهدید از coronavirus همه گیر است که بیمار میلیون ها نفر کشته و صدها هزار نفر در سراسر جهان است.

“با اکثریت قریب به اتفاق پناهجویان در سراسر جهان در کشورهای در حال توسعه اغلب تلاش خود را با گرسنگی و ضعف زیرساخت های آن زمان جامعه بین المللی پا به طور کامل به صندوق سازمان ملل را coronavirus پاسخ طرح است.”
—Fionna Smyth آکسفام

“علاوه بر خشونت و آزار و اذیت و سختی که این افراد در حال فرار بسیاری از آنها در حال حاضر نیز در مواجهه با این تهدید جهانی بیماری همه گیر کوروناویروس در اردوگاه به سر می برند و بدون به اندازه کافی آب تمیز و بهداشت و امکانات” Fionna Smyth سر آکسفام انساندوستانه کمپین گفت: در پاسخ به آخرین روند جهانی گزارش (pdf) از شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNHCR).

“بسیاری از آنها نیز در رشته در مرزهای بسته و یا رد پناهندگی به دلیل همه گیر” اضافه شده Smyth. “این مهم است که اقدامات برای جلوگیری از گسترش این بیماری نمی توان آن را سخت تر برای افرادی که نیاز به فرار از خانه خود را.”

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل یافت می شود که تا پایان 2019 وجود دارد 26 میلیون پناهنده 45.7 میلیون آواره افراد 4.2 میلیون پناهندگی پناهجویان و 3.6 میلیون ونزوئلا آواره در خارج از کشور. برآورد 30-34 میلیون نفر از همه به زور آوارگان یا 40 درصد کودکان بودند.

بیش از دو سوم از تمام پناهندگان از جمله ونزوئلا آواره در خارج از کشور—آمد از فقط پنج کشور: افغانستان, میانمار, جنوب سودان, سوریه و ونزوئلا است. کشورهای در حال توسعه به میزبانی 85 درصد از آنها. ترکیه میزبان بسیاری از افراد با 3.6 میلیون به دنبال کلمبیا با 1.8 میلیون سپس پاکستان و اوگاندا با 1.4 میلیون دلار در هر.

“با اکثریت قریب به اتفاق پناهجویان در سراسر جهان در کشورهای در حال توسعه اغلب تلاش خود را با گرسنگی و ضعف زیرساخت های آن زمان جامعه بین المللی پا به طور کامل به صندوق سازمان ملل را coronavirus طرح پاسخ گفت:” Smyth. “هیچ یک از ما امن هستند تا زمانی که همه ما امن هستند.”

دیوید میلیبند از کمیته بین المللی نجات (IRC) نیز به رسمیت شناخته شده در یک بیانیه که “امروز با ضبط-تنظیم آمار و ارقام می رسند در یک زمان بسیار سخت برای پناهنده و آواره در سراسر جهان که در حال حاضر به صورت غیر قابل تصور دو اورژانس: درگیری و جابجایی خود را در کنار Covid-19 و بحران اقتصادی جهانی آن تولید شده است.”

“این دو شرایط اضطراری مجهز روشن شکست از رهبری جهانی وقتی که می آید به استراتژیک و کمک فوری برای جهان آسیب پذیر ترین در میان همه گیر جهانی است,” او گفت:. “این اعداد باید به عنوان یک شوکی به جامعه بین المللی در هزینه انسانی جنگ و اجتماعی و اقتصادی پیامدهای تشدید Covid-19.”

به طور خاص او خواست رهبران جهانی به “بازگشت به هسته دیپلماتیک کسب و کار از مذاکره بس بشردوستانه و دسترسی به مناطق جنگی که در حال رانندگی جابه جایی و بدبختی در وهله اول است.”

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

“مردم نمی توان انتظار داشت برای زندگی در یک کشور از تحولات سال در پایان بدون شانس رفتن به خانه و نه امید ساختن آینده ای که در آن آنها هستند.”
—کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل کمیساریای عالی فیلیپو Grandi

میلیبند افزود که رهبران باید توجه U. N. دبیر آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ را به آتش بس در سطح شیب دار تا کمک های مالی برای گروه های ارائه همه گیر امداد و دنبال “سیاسی پایدار شهرک و توسعه اقتصادی است که در ریشه امروز تکان دهنده جابجایی اعداد است.”

صحبت به خبرنگاران در ژنو در مورد گزارش جدید منتشر شد, پیش از روز جهانی پناهنده در ژوئن 20, کمیساریای عالی پناهندگان, کمیساریای عالی فیلیپو Grandi گفت که “این همچنان به عنوان یک مسئله جهانی یک مسئله برای همه کشورهای, اما یکی که با چالش های بسیاری به طور مستقیم به کشورهای فقیر—نه غنی کشور—به رغم شعارهای” با توجه به U. N. اخبار.

“این تقریبا 80 میلیون شکل—بالاترین که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ثبت کرده است پس این آمار به طور سیستماتیک جمع آوری شده است—البته یک دلیل برای نگرانی بزرگ است. این است که در حدود 1 درصد از جمعیت جهان” و یا یکی در 97 نفر Grandi گفت. “ما هرگز درباره این بسیار قابل توجهی در صد.”

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل یافت می شود که حداقل 100 میلیون نفر از مردم مجبور به ترک خانه های خود و پناه چه در داخل و یا خارج از مرزهای کشور خود را در طول دهه گذشته است. اگر چه برخی از آوارگان شده اند قادر به بازگشت به خانه بیش از سه چهارم از پناهندگان در حال حاضر در حال مرور شرایط است که شامل بلند مدت جابه جایی.

“ما شاهد یک تغییر واقعیت است که جابجایی اجباری امروزه نه تنها بسیار گسترده تر است اما به سادگی دیگر در کوتاه مدت و موقت پدیده” Grandi در بیانیه ای گفت. “مردم نمی توان انتظار داشت برای زندگی در یک کشور از تحولات سال در پایان بدون شانس رفتن به خانه و نه امید ساختن آینده ای که در آن آنها هستند.”

با اذعان به این دوران “جدید و طولانی جابه جایی” این گزارش توضیح می دهد که “تغییرات آب و هوایی و بلایای طبیعی می تواند باعث تشدید تهدیدات است که مردم را مجبور به فرار به داخل کشور خود و یا در سراسر مرزهای بین المللی. این فعل و انفعال بین آب و هوای جنگ و گرسنگی و فقر و آزار و اذیت ایجاد می کند به طور فزاینده پیچیده شرایط اضطراری است.”

به عنوان U. N. اخبار گزارش:

خواسته در مورد تاثیر Covid-19 در انبوه جمعیت حرکات آقای Grandi گفت که این امر “بدون شک” فشار بیشتر مردم به بحران است.

“من بسیار نگران هستم و ما گفته ایم آن را به بسیاری از دولت های مختلف که از ما خواسته اند این سوال که” او گفت:. “این ‘معیشت بحران’ …افزایش فقر از این جمعیت به نظر من—همراه با فقدان راه حل برای یک وضعیت جنگ و در شرایطی مانند ساحل عاج با زوال امنیت—بدون شک وجود دارد, آن را به افزایش جمعیت و جنبش در منطقه بلکه فراتر از آن به سمت اروپا است.”

با توجه به کمیساریای عالی: “ما نیاز به یک اساسا جدید و پذیرش بیشتر نگرش نسبت به همه کسانی که فرار همراه با یک مقدار بیشتر مشخص درایو برای باز کردن درگیری که برای سال ها و که در ریشه چنین بسیار زیاد رنج می برند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net