Untangling این وب سایت از کلمات اطراف COVID-19 تئوری های توطئه

E. B. White داستان “تار شارلوت نشان می دهد که تاثیر آن می تواند کلمات را وقتی که همسایه زندگی در خط است. شارلوت عنکبوت کوچک که دوست یک خوک به نام ویلبر خواسته برای نجات ویلبر از مرگ حتمی در دست یک کشاورز است که چاق کننده ویلبر برای جشن بنابراین او بافت کلمات به شبکه را تغییر دهید که چگونه مردم را ببینید در غیر این صورت به ظاهر عادی خوک. شارلوت کلمه-پر-شبکه اعتماد به نفس را به ویلبر و سازماندهی دیگر حیوانات مزرعه برای کمک به ویلبر برنده جایزه در نمایشگاه اما بیشتر تیز آنها در نهایت صرفه جویی در ویلبر زندگی. برای ویلبر و برای کسانی که در اطراف او بودند که قانع کلمات که ویلبر نه عادی بود خوک شارلوت خودش به ظاهر عادی موجودی با این حال تغییر جهان است.

در حال حاضر بسیاری از کلمات هستند که چرخید در شبکه را احاطه کرده است که COVID-19 بیماری همه گیر. در حالی که استفاده از برخی کلمات به ساخت اعتماد به نفس و الهام بخش امید و یا صرفه جویی در زندگی دیگران و استفاده از کلمات به پاره کردن تحریک خشم و یا ترس و یا متهم کردن کسی از بودن در گسل. این دومی تلاش برای بافتن کلمه-مرشد از سرزنش شامل اطلاعات غلط و تئوری های توطئه — جمله اخیر “Plandemic” تصویری.

پزشکان و دانشمندان و حرفه پزشکی بارها و بارها رد این تئوری های توطئه اما برخی از ما و دوستان و همسایگان و حتی رهبران سیاسی باید با این حال گرفتار شدن در آنها. چرا مردم را به خود جلب تئوری های توطئه در وهله اول, و چگونه ممکن است رویکرد ما به دیگران در راه است که می تواند کمک به آنها در رد این تئوری های توطئه?

تئوری های توطئه به مردم یک حس کاذب از بودن در کنترل است. آنها خواهان آن است که دیگران را مسئول یک مشکل و تلاش برای برانگیختن ترس و خشم است. آنها نیز ریشه در سرزنش و یا واگذاری مسئولیت به شخص دیگری برای چیزی که اشتباه رفته است. در حالی که تمایل به پیدا کردن گسل را می توان با توسل به برخی از مردم آن در نهایت ایجاد یک دیوار بین فرد سرزنش و فرد یا گروهی بودن سرزنش کرد.

بنابراین تئوری های توطئه در حال معکوس. تعیین مسئولیت را به شخص دیگری برای یک مشکل نه تنها ترک این مشکل حل نشده اما این در واقع باعث می شود چیزهایی بدتر است. تئوری های توطئه تقسیم مردم از یکدیگر که آنچه واقعا مورد نیاز است برای گرد هم آوردن مردم. زیرا افرادی که گرد هم می آیند برای سازنده و صادقانه گفت و گو می تواند به تولید ایده های است که کمک به آنها در پیدا کردن راه حل.

همه کار که مردم صرف تلاش برای پیدا کردن آنها را سرزنش می تواند بیشتر مولد قرار داده و به ایجاد روابط اعتماد و امید همدلی و عشق و مهربانی.

و که منجر me به من نکته دوم: ما چگونه متقاعد کردن دوستان و همسایگان ما به رد تئوری های توطئه و بدون سرزنش آنها و یا تحریک خشم یا ترس در آنها است ؟ چگونه ما ساخت کلمه-مرشد که الهام بخش اعتماد به نفس و امید و عشق به دیگران به جای ترس و خشم و تعصب? و چگونه ما الهام بخش و متقاعد کردن دیگران به استفاده از خود ظرفیت برای زبان و نماد-با استفاده از بافت شبکه است که به اعتماد به نفس الهام بخش امید و ترویج سلامت ؟

گاهی اوقات شما و من می شنوم مردم به خوبی معنی انجام آنلاین معادل فریاد در شخص دیگری برای متوقف کردن. اما گفتن یک دیگر برای جلوگیری از, در حالی که لازم است در برخی موارد معمولا کمک نمی کند به همان اندازه به عنوان سخنران می خواهد آن را به و یا حتی به عنوان اغلب به عنوان آن را باید. متاسفانه کسانی که باید گفت برای جلوگیری از اغلب متوقف نمی هنگامی که به آنها گفته شود اما فقط نگه داشتن بافی — اغلب حتی بیشتر به سرعت و یا مشتاقانه تر از قبل.

که در آن اجبار می آید همراه است. در حالی که مردم را نمی توان مجبور به این باور هر چیزی مردم را متقاعد شود. کلمات نمی تواند تنها تغییر واقعیت اما همچنین می توانید آن را. کلمات مانند لنز که از طریق آن مردم جهان را ببینید — لنز که زمانی که ما گوش به شخص دیگری ما را در این مدت از سخنرانی خود را. تئوری های توطئه مردم ارائه لنز از گمراهی — لنز از ترس و خشم و سرزنش و از غرور و تعصب. اما خیلی بهتر از لنز است که ما می توانید استفاده کنید برای دیدن یکدیگر و جهان است.

اجبار همچنین شامل ایجاد روابط اعتماد. تنها زمانی که دو نفر دیدن که منافع خود را پیوست یک مفهوم است که بلاغت را “شناسایی” می توانید آنها شروع به همکاری کنند.

پتانسیل برای شناسایی را افزایش می دهد به صورت فردی زمانی که مردم مشاهده می کنید یکی دیگر شنیدن یک دیگر و صادقانه و آشکارا خود را به اشتراک بگذارید افکار و باورها و نگرانی. گاهی به معنی شناسایی خلاق بودن. آن را به معنای قرار دادن خود را در کفش از یک نفر دیگر. با انجام این که یکی از دستاوردهای بینش به روش های است که می تواند در متقاعد کردن مردم برای خود تصمیم بگیرند.

این همچنین بدان معنی نیست که انتظار کمال یا از خود و یا از هر کس دیگری. ما همه انسان هستند و ما همه در این با هم. به جای سرزنش دوستان و اعضای خانواده و یا افرادی که در طرف دیگر از جهان, اجازه دهید ما نگاه به درون در آنچه که ما می توانید انجام دهید به بخشی از راه حل است. ما می تواند به دوستان و نه دشمنان ما می توانیم ساخت پل ها نه دیوارها و ما می تواند به ارتقاء سلامت در حال محتاط و مراقب باشید با کلمات و اعمال ما. و ما می توانیم اعتماد و تشویق پزشکان واجد شرایط دانشمندان و متخصصان پزشکی که اختصاص داده شده دهه از زندگی خود را برای درک این موضوعات و خدمت به جامعه با توجه به آنها.

نویسنده کتاب “تار شارلوت” E. B. White هنگامی که گفت: “تمام است که من امیدوارم که به می گویند در کتاب همه که من همیشه امید به گفتن است که من دوست دارم جهان است.” بی انتها که پیام عشق و دوستی که مثل کلمات چگونه می توانید جهان را تغییر دهید یک پیام است که همه ما برای ادامه نیاز.

ما در تلاش برای بافتن شبکه از کلمات ممکن است ما مانند شارلوت چرخش شبکه از کلمات برای به اشتراک گذاشتن با دیگران است. انجام این کار خواهد شد و می تواند جهان را تغییر دهید.

دکتر Jarron اسلاتر می آموزد در بخش Literacies و ترکیب در یوتا دره دانشگاه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im