پیروزی! ICANN را رد کرد .ORG فروش به شرکت سهام خصوصی اخلاق سرمایه

در یک پیروزی خیره کننده برای سازمان های غیر انتفاعی و غیر دولتی در سراسر جهان مشغول به کار در جهت منافع عمومی ICANN امروز صریحا رد اخلاق پایتخت برنامه ریزی برای تبدیل .ORG دامنه رجیستری به شدت مدیون انتفاعی نهاد. این یک پیروزی مهم است که به رسمیت می شناسد رجیستری طولانی به عنوان یک میراث بر اساس ماموریت غیر انتفاعی نهاد حفاظت از منافع هزاران نفر از سازمان ها و مردم به آنها خدمت می کنند.

ما خوشحالیم که ICANN گوش به صدای بسیاری در جهان غیر انتفاعی اصرار آن را به حمایت از فروش مردمنهاد است که اجرا می شود .ORG برای شرکت سهام خصوصی اخلاق سرمایه است. پیشنهاد خریداری شد و تلاش های نام دامنه خودی صنعت برای سود کردن هزاران نفر از سازمان های غیر انتفاعی و غیر دولتی در سراسر جهان است. گفت: فروش خواهد اساسا تغییر PIR به یک “نهاد موظف به خدمت به منافع شرکت و سهامداران” با “هیچ معنی دار طرح برای محافظت و یا خدمت .ORG جامعه” ICANN روشن ساخته است که آن را دیدم پیشنهاد برای آنچه در آن بود بدون در نظر گرفتن اخلاق ” ادعا می کند که سازمان های غیر انتفاعی ادامه خواهد داد به یک می گویند در آینده خود را. “ICANN سپرده به PIR مسئولیت برای خدمت به منافع عمومی در آن عملیات .ORG رجیستری” آنها نوشت: “و شرکت ICANN است که خواسته برای انتقال است که اعتماد به یک نهاد جدید بدون منافع عمومی دستور.”

فروش تهدید به سانسور و افزایش هزینه های عملیاتی به جهان غیر انتفاعی. به عنوان EFF هشدار داد, خصوصی سهام متعلق به رجیستری را انگیزه های مالی را به حالت تعلیق دامنه—ایجاد وب سایت برای رفتن تیره—در درخواست از قدرتمند منافع شرکت های بزرگ و دولت ها است.

“ICANN سپرده به PIR مسئولیت برای خدمت به منافع عمومی در آن عملیات .ORG رجیستری و شرکت ICANN است که خواسته برای انتقال است که اعتماد به یک نهاد جدید بدون منافع عمومی دستور.”

در یک پست وبلاگ در مورد تصمیم خود ICANN همچنین با اشاره به نحوه معامله در معرض خطر رجیستری ثبات مالی. آنها اشاره کرد که 1.1 میلیارد دلار پیشنهادی فروش را تغییر PIR “از زنده نه برای سود نهاد به سود نهاد با US$360 میلیون تعهد بدهی.” بدهی بود و نه به نفع PIR یا .ORG جامعه اما برای منافع مالی از اخلاق و سرمایه گذاران خود را. و اخلاق موفق به متقاعد کردن ICANN که آن را تخلیه نمی کند PIR از آن منابع مالی قرار دادن ثبات و امنیت .ORG رجیستری در خطر است.

ICANN متقاعد نشد با رمز “شورای نظارت” است که اخلاق پیشنهادی در تلاش برای اضافه کردن یک ظاهر پاسخگویی. بازتاب EFF خود نامه آنها اشاره کرد که “برای عضویت در شورای نظارت منوط به تصویب PIR هیئت مدیره و به عنوان یک نتیجه می تواند تبدیل به اسیر یا مدیون به سود منافع PIR صاحبان و بنابراین بعید است که واقعا مستقل از اخلاق سرمایه و یا PIR مدیره.”

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

بسیاری از سازمان ها مشغول به کار سخت برای متقاعد کردن ICANN به رد فروش. ما ملحق شدند توسط شورای ملی از های غیر انتفاعی NTEN دسترسی در حال حاضر سازمان پیشاهنگی دختران از امریکا گزارش مصرف کننده YMCA تقاضا پیشرفت OpenMedia مبارزه برای آینده ویکیمدیا آکسفام, صلح سبز, مصرف کننده, گزارش FarmAid, NPR, the American Red Cross, و ده ها تن از دیگر نام خانواده. غیر انتفاعی حرفه و فن و حتی جمع آوری شده در لس آنجلس در ماه ژانویه برای گفتن ICANN نگرانی های خود را در فرد. ائتلاف دفاع از .ORG دامنه به عنوان متنوع به عنوان .ORG ثبت نام خود را شامل همه عرصه های مورد علاقه: کمک های سازمان ها, شرکت ناظران موزه ها و باشگاه ها و شرکت های تئاتر مذهبی سازمان ها و خیلی بیشتر. دادخواست رد فروش دریافت بیش از 64000 امضا و نزدیک به 900 سازمان را امضا کردند. پیوستن به آنها را در خود نگرانی اعضای کنگره سازمان ملل متحد گزارشگران ویژه و امور خیریه تنظیم کننده.

اواخر توسعه که تحت تاثیر ICANN تصمیم گرفت نامه ای از کالیفرنیا دادستان کل خاویر بکررا. با استناد به EFF و دیگر اعضای ائتلاف بکررا نامه خواست ICANN به رد فروش. اگر چه ICANN دریافت بسیاری از آخرین لحظات تجدید نظر از برخی از قطعات آن سیاستگذاری جامعه اصرار سازمان به چشم پوشی از بکررا نامه ICANN اذعان کرد که آن را به عنوان یک California, غیر انتفاعی, آن نمی توان چشم پوشی دولت خود را تنظیم.

چون PIR گنجانیده شده است در پنسیلوانیا است که دولت در دادگاه باید تصویب تبدیل آن به یک سود شرکت است. پنسیلوانیا دادستان کل در حال بررسی فروش و همچنین ممکن است در وزن. در منطق آن ICANN متحده است که آن را اجازه می دهد PIR و اخلاق به ارائه یک برنامه جدید در صورتی که قادر به دریافت تایید از این دیگر بدن با اقتدار بیش از معامله. اما همه دلایل ICANN را رد فروش خواهد شد و مقابله با اخلاق در پنسیلوانیا به عنوان به خوبی.

این تصمیم توسط ICANN یک جنگ سخت پیروزی را برای سازمان های غیر انتفاعی کاربران اینترنت است. اما .ORG رجیستری هنوز هم نیاز به یک وفادار مباشر چون اینترنت جامعه روشن ساخته است و آن دیگر می خواهد که مسئولیت. ICANN باید نگه دارید مشاوره باز به عنوان آنها در سال 2002 به انتخاب یک اپراتور جدید از .ORG دامنه است که به سازمان های غیر انتفاعی یک صدای واقعی در آن حکومت و تضمین در برابر سانسور و بهره برداری مالی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de