وارن و Schakowsky معرفی پاره وقت کارگر لایحه حقوق به نبرد شرکت که کم دستمزد و مزایای’

ترقی خواهان در کنگره معرفی شده در روز پنج شنبه نیمه وقت کارگر لایحه قانون حقوق قانون که با هدف بهبود حقوق و مزایای کارگران که اغلب به صورت های مالی ناامنی و فقیر مسائل مربوط به سلامت در ارتباط با مخاطره آمیز شغلی شرایط و پایین پرداخت.

“آن را به خوبی زمان گذشته ما تعادل ترازو برای کارگران پاره وقت و توانمند سازی آنها را با امنیت و فرصتی است که می آید با یک قابل پیش بینی به خوبی کار پرداخت.”
—بهداشت ، Cory Booker

این قانون است که اسپانسر شده از طرف ایالت و سناتور ” الیزابت وارن (D-جرم.) و تشکر. Jan Schakowsky (D-بیمار است.), که اعلام کرد این لایحه در ماه دسامبر 2019. شرکت حامیان سنسور. Cory Booker (D-N. J.), Ed Markey (D-جرم.), و کامالا D. هریس (D-کالیفرنیا.) و همچنین به عنوان مظنونان حمله به دانشگاه Ayanna Pressley (D-جرم.), رزا DeLauro (D-Conn.), و کتی پورتر (D-کالیفرنیا.).

“شرکت های بزرگ نیروی میلیون ها نفر از کارگران به کار پاره وقت در هر سال به جای استخدام کارکنان تمام وقت برای کم دستمزد و مزایای” وارن در بیانیه ای گفت. 2020 دموکراتیک ریاست جمهوری نامزد اولیه اضافه شده است که او مفتخر است که با همکاری حامیان مالی “در لایحه ای که به پایان می رسد این استثمار عمل کسب و کار است که اولویت سود شرکت بیش از مردم و کارگران این فرصت را به را به اندازه کافی برای ساخت آینده برای خود و خانواده خود را.”

به عنوان بیانیه ای از وارن دفتر مشخص شده در قانون (pdf) خواهد:

  • نیاز کارفرمایان بزرگ برای ارائه در دسترس ساعت به زمان در دسترس واجد شرایط پاره وقت کارکنان قبل از استخدام کارکنان جدید یا پیمانکاران فرعی. این قانون نیاز کارفرمایان با بیش از 500 نفر از کارگران را جبران کند کارکنان موجود اگر آنها استخدام کارکنان جدید به جای اختصاص جدید کار به در دسترس واجد شرایط کارکنان موجود.
  • بیشتر وقت کارکنان واجد شرایط برای خانواده و پزشکی را ترک کنند. این قانون تضمین می کند هر کارمند است که کار را برای کارفرمای خود را برای حداقل یک سال دسترسی به فدرال ترک تحت حمایت خانواده و پزشکی را ترک کنند.
  • اجازه می دهد کارگران پاره وقت برای شرکت در کارفرمایان خود برنامه های بازنشستگی. قانون اصلاح کارمند درآمد بازنشستگی امنیت عمل از سال 1974 به کارگران پاره وقت کار کرده حداقل 500 ساعت برای دو سال متوالی دسترسی به برنامه های بازنشستگی اگر آنها ارائه شده توسط کارفرمایان خود را به کارگران تمام وقت.

بوکر تقدیر همکاران خود تلاش “در این قانون مهم.” او اضافه کرد که “میلیون ها نفر از کارگران سراسر کشور مشاهده بیشتر ماه در پایان از پول خود را از پول در پایان ماه. آن را به خوبی زمان گذشته ما تعادل ترازو برای کارگران پاره وقت و توانمند سازی آنها را با امنیت و فرصتی است که می آید با یک قابل پیش بینی به خوبی کار پرداخت.”

قوانین رونمایی شد در یک کنفرانس مطبوعاتی روز شنبه با حضور Schakowsky, Pressley, DeLauro و پورتر و همچنین نمایندگانی از مرکز برای محبوب دموکراسی (CPD) ایالات برای احترام ایالات غذایی و تجاری کارگران ملی زنان قانون مرکز موسسه سیاست اقتصادی (EPI) و مرکز قانون و سیاست اجتماعی (قلاب).

در کنفرانس مطبوعاتی Penn State استاد اقتصاد و EPI تحقیقات دانشیار Lonnie طلایی در مورد تحقیقات جدید بر روی کارگران پاره وقت منتشر شده به عنوان یک جفت از گزارش روز شنبه توسط EPI و قلاب. EPI گزارش متمرکز بر پرداخت تفاوت بین بخشی و کارگران تمام وقت.

طلایی یافت می شود که کارگران پاره وقت “پرداخت می شود 29.3 درصد کمتر در حقوق و دستمزد در هر ساعت از کارگران با مشابه مشخصات دموگرافيک و سطح آموزش و پرورش که تمام وقت کار می کنند.” او اشاره کرد که “زمانی که کنترل برای صنعت و شغل هستند افزود: کارگران پاره وقت پرداخت می شود 19.8 درصد کمتر از آنها تمام وقت هستند.”

اگر چه مردان بالاتر تنظیم دستمزد مجازات نسبت به زنان (25.8% v. 15.9%) را زنان تشکیل می دهند نزدیک به دو سوم از وقت نیروی کار است. نظر از نژاد و قومیت و طلایی یافت می شود که به طور کامل تنظیم دستمزد مجازات است 20.7% برای کارگران 20.2 درصد آفریقایی-آمریکایی کارگران و 14.2 درصد برای کارگران اسپانیایی.

بر اساس این گزارش مجازات است و حتی بالاتر برای کسانی که می خواهند یک کار تمام وقت: “کارگران پاره وقت که می گویند آنها کاهش ساعت کار به دلیل ‘کساد کار و یا کسب و کار شرایط را تجربه 22.3% دستمزد پنالتی در حالی که کسانی که می گویند آنها کار پاره وقت, چرا که آنها تنها می تواند در پیدا کردن کار پاره وقت’ تجربه یک 29.5% دستمزد مجازات است.”

در بیانیه ای از EPI پنج شنبه, طلایی گفت:

در حالی که برخی از کارگران ترجیح می دهند انعطاف پذیری زمان که پاره وقت کار فراهم می کند بیش از چهار میلیون نفر در ایالات متحده کارگران پاره وقت هنوز هم ترجیح می دهند به کار در یک شغل تمام وقت و به احتمال زیاد بسیاری از دیگران که در حال کار پاره وقت غیر از دلایل اقتصادی نیز ترجیح می دهند تمام وقت کار می کنند اگر آنها ندارد محدودیتها مانند عدم پشتیبانی از خانواده caretaking و به دنبال آموزش و پرورش است. هر انگیزه برای کار پاره وقت, و تمام این کارگران در صورت پرداخت عدالتی است که باید به طور مستقیم از طریق سیاست عمل است.

قلاب گزارش—که طلایی با همكاري Jaeseung کیم, یک استاد دانشگاه کارولینای جنوبی دانشکده علوم اجتماعی متمرکز در بیکاری است که در خصوص یک موضوع به صورت ماده و Latinx کارگران است.

ساختمان در رویکرد ایالات متحده آمریکا اداره آمار کار (BLS) طلایی و کیم ایجاد “گسترده تر, جامع تر اندازه گیری از بیکاری که شامل هر پاره وقت کارگر که ترجیح میدهد بیشتر ساعت کار نه فقط کسانی که می خواهند یک کار تمام وقت است.”

“با استفاده از این جامع تر و اندازه گیری, پیدا کنیم و نرخ بیکاری به بالاتر—8 تا 11 درصد است که دو برابر نرخ باریک تر BLS اندازه گیری” آنها توضیح داده شده است. این ارقام حتی بالاتر برای Latinx و کارگران در 14 ٪ و 12 ٪ در مقایسه با کارگران در 7 درصد.

“با وجود کم کلی بیکاری تعداد مقاله ما نشان می دهد آنچه ما شناخته شده در تمام طول کارگران درآمد دستمزد کم در حال مبارزه” گفت: Pronita گوپتا قلاب مدیر از کار با کیفیت. “این مقاله شواهدی را فراهم می کند که بیکاری در میان کارگران پاره وقت یک مشکل رو به رشد به خصوص در طول نژادی, قومی و جنسیتی خطوط و همچنین در کلید مشاغل با دستمزد پایین.”

“کارگران می دانیم پاره وقت فرفره تقلب است در برابر آنها به همین دلیل است که در سراسر کشور هستند خواستار عادلانه ایام کار در هفته” گفت: Rachel دویچ نظارت وکیل برای کارگر عدالت در CPD و نمایشگاه هفته کاری ابتکار. “ما نیاز به کنگره برای مقابله با بحران بیکاری تأثیر خانواده در همه جا. این کارگران پاره وقت’ منشور حقوق کمک خواهد کرد که آدرس نژادی و جنسیتی پرداخت شکاف با ارائه یک مسیر به ثبات شغل تمام وقت و تضمین دستمزد برابر و دسترسی به منافع است.”

جینی Grice متحد برای احترام رهبر و خارج کاردانی از چهار سال روز پنجشنبه گفت که او استقبال وارن و Schakowsky لایحه به دلیل آن که نیروی شرکت های بزرگ به کارگران پاره وقت ساعت آنها نیاز به حمایت خانواده خود و پرداخت است که در تاریخ همتراز با خود تمام وقت همکاران.

“شرکت های بزرگ مانند وال مارت به دنبال یک بخشی-زمان استراتژی به عنوان یک حریص تاکتیک به نگه داشتن هزینه های نیروی کار کم و افزایش کوتاه مدت سود در هزینه کارکنان ساعتی. من تا به حال شده است برای درخواست وقت ساعت در خارج برای چهار سال, اما به جای فروشگاه ما همچنان به استخدام بیشتر و بیشتر در قسمت تایمر که به طور معمول درآمد بسیار کمتر” گرایس اضافه شده است. “بیش از نیم میلیون نفر از مردم به دام افتاده در موقعیت های پاره وقت در خارج از کشور بزرگترین شرکت کارفرما.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>